Bu Altcoin Google’da Patladı! Ethereum’u Bile Geçti!

Bu Altcoin Google’da Patladı! Ethereum’u Bile Geçti!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Google’da Patladı! Ethereum’u Bile Geçti!

Sam Altman’ın kripto teşebbüsü Worldcoin, heyecan verici bir gelişmeyle, bu Pazartesi Twitter’da yaptığı duyuruya nazaran WLD tokenini ve main-net’ini açıkladı. Altcoin projesi, piyasaya dayanılmaz bir giriş yaptı. Hatta, Google Trends’de başkan altcoin Ethereum’u geride bırakmayı bile başardı.

Worldcoin, Google Trends’de başkan altcoin Ethereum’u geçti

OpenAI CEO’su Sam Altman’ın desteklediği Worldcoin (WLD), bugün piyasaya mükemmel bir giriş yaptı. Altcoin projesi, gerçek insan kimliklerini botlardan ve öbür yapay kimliklerden ayırmak için bir kişilik delili kullanıyor. Ayırt edici faktör hayli ilgin. Özel bir ‘Orb’ donanımı biyometrik ispat için bireyin irisini tarıyor. Bugün piyasaya adım atmasıyla birlikte, önde gelen kripto borsaları Binance ve Huobi’nin listelerine girdi. Altcoin fiyatı da güçlü ir artış kaydetti. Basın vaktinde WLD, günlük bazda %37 çıkarla 2,28 dolardan süreç görüyor. Bunun yanında Worldcoin, kripto dünyasında büyük bir ilgi kaynağı olmayı da başardı. Hakikaten, Google aramalarında başkan altcoin Ethereum’u geride bıraktı.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Google’da Patladı! Ethereum’u Bile Geçti! 1Google Trends

Google Trends bilgilerine nazaran, altcoin projesi için aramalar Ethereum’un önüne geçti. Bu ortada, Worldcoin’i en çok arayan ülkeler sıralamasında Kenya, Çin, Hong Kong, Tayvan ve Japonya öne çıktı. Türkiye ise arama sıralamasında 56. sırada yer aldı.

Altcoin için net bir piyasaya çıkış fiyatı yoktu. Lakin piyasaya adım attığı birinci vakitlerde 1,6 dolar seviyelerinde bir seyir izledi. Bununla birlikte, dev kripto borsası Binance’ın listesine dahil etmesiyle WLD fiyatı uçuşa geçti. Altcoin, kısa mühlet içinde yüzde 100’den fazla artış kaydetti. Böylelikle, borsalarda 3,3 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Lakin, daha sonra fiyat 2,28 dolar düzeylerine geri çekildi.

Worldcoin, main-net’i başlattı

OpenAI lideri Sam Altman, argümanlı dijital kimlik projesi Worldcoin’i Pazartesi günü erken saatlerde tanıttı. Proje, kullanıcının kimliğini gözlerini tarayarak ve bir veritabanı oluşturarak doğrulamayı ve yapay zekadaki ilerlemelerin neden olduğu kullanıcı kimliğinin belirlenmesindeki temel zorluklardan birinin üstesinden gelmeyi vaat ediyor. WLD tokenı, Binance, Huobi, Bybit ve Gate.io üzere merkezi borsalarda süreç görüyor. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, WLD fiyatı tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 3,30 doları gördü.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Google’da Patladı! Ethereum’u Bile Geçti! 2WLD fiyat grafiği / Kaynak: CoinGecko

Firma, projesinin lansmanını bir tweet ile duyurdu:

Proje doğrulamayı hızlandırıyor ve önümüzdeki birkaç ay içinde 35 kentte kullanıma sunulacak. Worldcoin uygulaması şu anda 120 ülkede mevcut. Biyometrik teknolojinin kullanımı başlangıçta projeyle ilgili soru işaretleri yaratsa da, 2 milyon kişi muvaffakiyetle tarandı. Ayrıyeten, Worldcoin kullanıcılara taramaları temsil edecek eşsiz kodlar oluşturmak için yapay zeka kullandığını ve “bir Orb’un bulunduğu pazarların her birinde çok, çok mahallî ve çok özel kurallara ve düzenlemelere” uyduğunu garanti ediyor.

Proje, kullanıcılar ortasında benimsenmesini ve kullanımını ölçeklendirmek için Ethereum Layer 2 Optimism ağına geçişini hızlandırıyor. WLD tokenları, ABD mali düzenleyicisi Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından kripto para üniteleri üzerindeki düzenleyici baskıya cevap olarak şu anda ABD merkezli kullanıcılar için mevcut değil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap