Bu Altcoin Flash Loan Saldırısına Uğradı: Binlerce Dolar Çalındı!

Bu Altcoin Flash Loan Saldırısına Uğradı: Binlerce Dolar Çalındı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Flash Loan Saldırısına Uğradı: Binlerce Dolar Çalındı!

DeFi protokolü Balancer 27 Ağustos’ta değerli bir akının kurbanı oldu. Altcoin saldırısı yaklaşık 870.000 dolarlık bir kayıpla sonuçlandı. Beosin Alert izleme raporlarına nazaran, akın birden fazla flash loan aracılığıyla gerçekleştirildi. Balancer, kullanıcıları varlıklarını daha fazla ziyandan korumak için derhal harekete geçmeye çağırdı. İşte detaylar…

Altcoin projesinde flash loan atağı

Önde gelen bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan Balancer, 27 Ağustos’ta kıymetli bir güvenlik ihlaliyle karşı karşıya kaldı. Beosin Alert izleme, akının öncelikle protokolün altyapısındaki güvenlik açıklarından yararlanmak için birden fazla flash kredi kullandığını bildirdi. Bu planlı hücum sonucunda Balancer, 870.000 dolar fiyatında değerli bir kayba uğradı.

Balancer takımı 27 Ağustos’ta yayınladığı resmi bir açıklamayla durumun ciddiyetini kabul etti. Taarruzun, protokolün V2 havuzunda daha evvel açıklanan bir güvenlik açığı ile irtibatlı olduğunu doğruladılar. Grup, riskleri azaltmak için hafifletici tedbirler almış olmalarına karşın, etkilenen havuzları askıya alamadıklarını vurguladı. Balancer’ın resmi Twitter hesabı @Balancer, durumu ele alan ve kullanıcılara rehberlik eden bir tweet yayınladı. Tweet’te, “Balancer aşağıdaki güvenlik açığıyla ilgili bir istismarın farkında. Azaltma prosedürleri riskleri büyük ölçüde azaltmıştır, lakin etkilenen havuzları duraklatamamaktadır. Daha fazla istismarı önlemek için, kullanıcılar etkilenen LP’lerden çekilmelidir,” dedi.

LP’ler harekete geçiyor

Devam eden riskleri azaltmak ve daha fazla istismarı önlemek için Balancer, etkilenen havuzlarla bağlantılı likidite sağlayıcı (LP) tokenleri olan tüm kullanıcılara ivedilikle harekete geçmelerini tavsiye etti. Kullanıcıların, LP’lerini savunmasız havuzlardan çekmek için Balancer tarafından sağlanan resmi istemleri takip etmeleri şiddetle tavsiye edilmekte.  Balancer’a yönelik son atak, DeFi ekosisteminin karşı karşıya kaldığı zorlukları keskin bir biçimde hatırlatıyor. DeFi protokolleri kripto para dünyasında hayati bir rol oynamaya devam ederken, güvenlik açıklarının süratli ve tesirli bir formda ele alınması gerekiyor. Balancer takımının bu atağa verdiği cevap, kullanıcıların dikkatli olmasının ve protokol güncellemelerine uymasının değerini vurguluyor.

Bu olayın akabinde, kripto para topluluğu atağa ait daha fazla gelişme ve tahlil bekliyor. Bu olay, DeFi alanında sağlam güvenlik tedbirlerine duyulan gereksinimin yanı sıra kullanıcıları ve varlıklarını korumak için gereken işbirlikçi gayretleri da vurgulamaktadır. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Flash krediler, makul DeFi platformları tarafından sunulan eşsiz ve gelişmiş bir özelliktir ve ödünç alınan meblağ tıpkı süreç içinde geri ödendiği sürece kullanıcıların teminata gereksinim duymadan değerli ölçüde fon ödünç almasına imkan tanır. Bu kredi çeşidi, DeFi protokollerinin birleştirilebilirliğinden faydalanarak, borç alanların ödünç aldıkları fonları arbitraj, al-sat yahut başka varlıkları teminatlandırma üzere çeşitli gayelerle kullanmalarına imkan tanır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap