Bu Altcoin Fiyatı Olağandışı Artışla 1,5X Yaptı! Neler Oluyor?

Bu Altcoin Fiyatı Olağandışı Artışla 1,5X Yaptı! Neler Oluyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Fiyatı Olağandışı Artışla 1,5X Yaptı! Neler Oluyor?

Kripto para piyasası bir sakinlik içinde yatay seyrediyor. Bununla birlikte bir altcoin fiyatı olağandışı bir harekete sahne oluyor. Multichain Token, CEO’sunun tutuklanması dahil bir çok sorun yaşadı. Lakin, MULTI fiyatı gün içinde yüzde 150’ye varan artış gördü. Bu da akıllara ‘manipülasyon’u getirdi.

Piyasa yatay, lakin MULTI 1,5X yaptı: Herkes saşkın!

Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, Multichain Token (MULTI) gün içinde dikey bir olağandığı artış gördü. Altcoin fiyatı gün içinde %150’ye varan büyük bir artış kaydetti. Bu ortada, tokenin süreç hacmi de yaklaşık %7.000 oranında arttı. Ani dalgalanma muhtemelen CEO’nun Çin polisi tarafından tutuklanmasına ait son haberlerden kaynaklanıyor. Bu yazı sırasında, MULTI birkaç saat evvel 2,38 dolarlık bir doruğa ulaştıktan sonra 2,15 dolardan süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Fiyatı Olağandışı Artışla 1,5X Yaptı! Neler Oluyor? 1MULTI günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin projesi için bu fiyat hareketinin tam olarak mantıklı bir açıklaması yok. Birtakım uzmanlar, bunun bir pump-dump operasyonu olmasından şüpheleniyor. Art planında mantıklı bir desteği olmayan sert fiyat artışlarının bir tuzak olması mümkün. Maalesef kripto para piyasasında bu tıp olaylara sık rastlıyoruz. Bu yüzden uzmanlar, temkinli hareket etmekte ve olayın gerisinde yatan nedeni anlamakta yarar olduğunu belirtiyor.

Altcoin projesi kendini tekrar konumlandırdı

Bazı uzmanlara nazaran, fiyat ve hacimdeki bu ani artış muhtemelen projeyi çevreleyen son haberlerden kaynaklanıyor. Multichain CEO’su Zhao Jun, Çin polisi tarafından konutundan alındı. Bu yüzden altcoin projesi faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Bu gerilemeye karşın proje, kendisini Web 3 için kesin bir yönlendirici olan rastgele cross-chain etkileşimler için bir altyapı olarak yine konumlandırdı. DEX ticareti ve likidite madenciliği mükafatları ile merkezi olmayan bir cross-chain takas protokolü olan Anyswap’ten geliştirilen Multichain, cross-chain etkileşimlere sıkıntısız ve inançlı bir biçimde müsaade verecek formda tasarlandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Fiyatı Olağandışı Artışla 1,5X Yaptı! Neler Oluyor? 2

Geliştiriciler ANY’nin toplam arzının 100 milyon olmasını planlıyor. Bu yüzden, MULTI’nin toplam arzı ANY ile sabit değişim oranına nazaran 100 milyon olacak. Şu anda ANY’nin sirkülasyondaki arzı 18.639.320 civarında. Bu da altcoin için toplam arzın %18,64’ünü oluşturuyor. Takas tamamlandığında, MULTI deveranı 18.639.320 olurken, dolanımda olmayanlar %81,36’yı oluşturacak. Sirkülasyonda olmayan MULTI tokenleri akıllı kontratlarda kilitli durumda. Bu tokenlerin özel kullanımlarını DAO idaresi belirliyor. Bu ortada, geri alım ve imha için ANY Tokenomics de veMULTI modeline yükseltilecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap