Bu Altcoin FED Faiz Kararının Akabinde Uçuşa Geçti!

Bu Altcoin FED Faiz Kararının Akabinde Uçuşa Geçti!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin FED Faiz Kararının Akabinde Uçuşa Geçti!

Geçtiğimiz günün akşam saatlerinde Bitcoin ve Altcoin ünitelerini yakından ilgilendiren FED faiz kararı açıklandı. FED, %5,25-5,50 olan fonlama oranını sabit tutmaya karar verdi. Merkez Bankası’nın kararı bir süpriz olmadığı için kripto para piyasaları bu habere reaksiyon göstermedi. Lakin bir NFT platformu olan ImmutableX’in altcoin ünitesi IMX uçuşa geçti.

Piyasa takip platformu Lookonchain, yükselişin akabinde neler olduğuna dair bir dizi paylaşım yaptı. Uzmanlar, son 24 saat içerisinde %35 yükselen altcoin ünitesinde alımların Güney Kore’den geldiğini tespit etti.

“Upbit borsasına ilişkin cüzdanların IMX satın aldığını görüyoruz.”

Güney Koreli borsa üzerinden 12.5 milyon adet kripto para satın alan balina, elindeki toplam IMX ölçüsünü 20 milyon 400 bin adete çıkardı. Günümüzde bu sayının döviz bazındaki kıymeti ise 15 milyon $. Uzmanlar, kelam konusu adresin en büyük dokuzuncu ImmutableX balinası olduğunun altını çizdi.

Lookonchain, Güney Koreli balinanın dev altcoin atılımına rağmen Dünya’nın kalan kısmında ise müşterilerin borsalara token göndermeye başladığını belirtti. Bu durum, kriptoseverlerin satış yapmaya hazır olduğu manasına geliyor.

Ani yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken kripto para ünitesi sabaha karşı dev bir mum dikti. O saatlerde 0,85$ düzeyine kadar yükselen IMX an itibariyle 0,70$’dan alıcı buluyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin FED Faiz Kararının Akabinde Uçuşa Geçti! 1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap