Bu Altcoin Ethereum’da Staking’i Başlattı: Fiyat Yükselişe Geçti!

Bu Altcoin Ethereum’da Staking’i Başlattı: Fiyat Yükselişe Geçti!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Ethereum’da Staking’i Başlattı: Fiyat Yükselişe Geçti!

Mantle, mETH likit stake protokolünü tanıtarak Ethereum tabanlı DeFi ekosistemini genişletiyor. DAO liderliğindeki web3 ekosistemi Mantle, bugün Mantle Liquid Staking Protocol’ü (LSP) Mantle Ekosistemine değerli bir katkı olarak tanıttı. Böylelikle kullanıcılara Ethereum’un doğrulayıcı ağıyla etkileşim kurmanın yeni bir yolunu açtı.

Mantle Ethereum üzerinde staking’i başlattı: mETH geliyor!

Mantle LSP, Ethereum L1 üzerinde çalışan ve Mantle tarafından yönetilen, müsaadesiz ve gözetimsiz bir Ethereum (ETH) likit stake protokolü. Proje, L2’nin akabinde Mantle Ekosisteminin ikinci temel eseri olarak karşımıza çıkıyor. Proje, paha biriktiren bir makbuz tokeni olan Mantle Staked Ether’i (mETH) piyasaya sürdü. Mantle, bu gelişmenin protokol için çok kıymetli bir adım olduğunu ileri sürüyor. Bu bağlamda Mantle şu duyuruyu yaptı:

Mantle çekirdek eseri ile tanışın: Mantle LSP, müsaadeye tabi olmayan, gözetimsiz bir ETH likit stake protokolü! Genişletilmiş getiri fırsatlarına kapı açan, paha biriktiren makbuz tokenı mETH’i elinize alın.

Bu Ethereum üzerindeki staking atağı, Mantle’ın tokeni MNT üzerinde olumlu tesir yarattı. Altcoin, gün içinde 0,55 dolar düzeylerinde seyrederken, gelişmeyle 0,59 dolara hakikat yol aldı. MNT, basın vaktinde günlük bazda %7,7 artışla 0,5856 dolardan süreç görüyordu.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Ethereum’da Staking’i Başlattı: Fiyat Yükselişe Geçti! 1MNT günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Başlıca paydaşlara meydan okuyor

Mantle’ın Ethereum stratejisinin hayati bir tarafı, Lido, Coinbase ve Binance üzere baskın sağlayıcıların elinde artan ETH yoğunluğunu ele geçirmek. Mantle’ın baş stratejisti Jordi Alexander, sorunun isim tanıma ve kullanıcı tercihinden kaynaklanan bir geri bildirim döngüsünden kaynaklandığını vurguluyor. Mantle buna, Likit Staking ve DeFi (LSDfi) ekosisteminde mETH’i teşvik ederek karşı çıkıyor.

Amaç, kullanıcılar için çeşitli seçenekler sağlamak. Ayrıyeten, getirileri sürdürmek için sermaye verimliliğini artırmak. Mantle’ın DAO’su, MIP-25 yönetişim teklifini takiben, hazinesinden Ethereum stake etmeye başladı. Bu atılım, Lido Finance ile yatırılan 80 milyon dolarlık ETH’ye ekleniyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Ethereum’da Staking’i Başlattı: Fiyat Yükselişe Geçti! 2

Mantle’ın finansal ayak izi

Proje, kripto piyasasında kıymetli finansal ayak izine sahip. Bu durum göz önüne alındığında, Mantle’ın likit staking arenasına girişi dikkat cazibeli. Mantle’ın yaklaşımı, 470 milyon dolarlık ETH ve 200 milyon dolarlık stablecoin varlığıyla Ethereum ağındaki merkezi olmayan finans ortamını kıymetli ölçüde etkileyebilir. Stratejileri, daha kapsayıcı ve merkezi olmayan bir stake ortamına gerçek bir geçişi temsil ediyor. Sonuç olarak, günü düşüş eğiliminde açmasına karşın Mantle (MNT) sonrasında olumlu bir ivme kazandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap