Bu Altcoin Duyuruyu Patlattı: Büyük Yükseltme Geliyor! Fiyat Yükseliyor…

Bu Altcoin Duyuruyu Patlattı: Büyük Yükseltme Geliyor! Fiyat Yükseliyor…

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Duyuruyu Patlattı: Büyük Yükseltme Geliyor! Fiyat Yükseliyor…

Mina Protocol (MINA) grubu geçtiğimiz saatlerde değerli bir yükseltmenin detaylarını paylaştı. “Büyük bir yükseltme geliyor” başlıklı duyuru, altcoin fiyatını geçiriyor.

Mina grubu, ZK akıllı kontratlarını benimsiyor

Resmi duyuruya nazaran Mina, MINA kullanılarak oluşturulan eserleri kıymetli ölçüde artıracak güçlü ZK akıllı mukavelelerini mainnet’e getirmeye hazırlanıyor. Yükseltmenin temel özellikleri, altcoin ağı için daha fazla saklılık ve zkApps’lerin inşasını içeriyor. Detaylara nazaran:

  • o1js ile daha kolay zkApp programlanabilirliği – Daha evvel “SnarkyJS”, ZK akıllı kontratları yazmak için bir TypeScript kitaplığıydı.
  • Kimchi ile geliştirilen güvenlik ve verimlilik – yeni bir delil sistemi.
  • Aşırı yüklü mükafatların kaldırılması – mainnet’in birinci basamaklarında stake etme benimsenmesini artırmak için süreksiz bir teşvik.

Altcoin ağında neler değişiyor?

Yaklaşan yükseltme üç temel bilhassa karakterize edilmektedir. Bunlar altcoin ağı ve yatırımcıları için yeni uygulamaları içeriyor:

  • Gelişmiş zkApp Programlanabilirliği: Yükseltme, o1js’nin entegrasyonu yoluyla zkApp geliştirmeyi basitleştirecektir. Bu araç daha evvel ZK akıllı kontratları hazırlamak için tasarlanan TypeScript kütüphanesi “SnarkyJS” olarak bilinmekteydi.
  • Kimchi’nin tanıtımı. Mina, hem güvenliği hem de verimliliği artırmayı vaat eden yeni delil sistemi Kimchi’yi benimsemeye hazır.
  • Aşırı Yüklü Mükafatların Basamaklı Olarak Kaldırılması. Mina, mainnet’in başlangıç ​​aşamalarında staking’in benimsenmesini teşvik etmek hedefiyle çok yüklü mükafatlar sundu. Lakin bu teşvikin gelecek yükseltmede kaldırılması planlanıyor.

Hazırlıklar testnet ile başladı

Bu değerli sıçramaya hazırlık olarak Mina, Testworld Mission 2.0’ı başlattı. Bu altcoin testnet, birinci iki zkApp Uçtan Uca (E2E) Testi ve Harici Güvenlik Kontrolü esasen tamamlanmış olmak üzere dört farklı kesime bölünmüştür. Geriye kalan modüller Protokol ve Performans Testlerine ve yaklaşan yükseltme için son hazırlıklara odaklanıyor.

Mina, mainnet lansmanından bu yana, bilhassa @o1_labs’ın öncülük ettiği değerli ilerlemelere şahit oldu. Katkıları ortasında Pickles özyinelemeli katmanının Kimchi’ye uyarlanması, evrenselliğin sağlanması, zkApp süreç mantığının uygulanması ve zkApps’ten kaynaklanan tamamlayıcı modüllerde değerli değişiklikler yer alıyor. Ayrıyeten, o1js ön ucunun zkApps’i destekleyecek ve protokol ve delil sistemi katmanlarına problemsiz bir formda bağlanacak formda donatılmasında çok kıymetli bir rol oynadılar.

Yükseltme haberi altcoin fiyatına ivme kazandırıyor

Piyasa bedeline nazaran 86.sırada yer alan, duyurunun ortaya çıktığı saatlerde %2,5 civarında yükseliyordu. Bu esnada, BTC ve ETH dahil piyasası geneli düşük volatilite eşliğinde yatay hareket ediyor. Altcoin, “büyük yükseltme” duyurusunun akabinde artık yeni alıcılarını bekliyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Duyuruyu Patlattı: Büyük Yükseltme Geliyor! Fiyat Yükseliyor… 1

Mina Protocol (MINA) hakkında detayları bilgilere Btcpiyasasi.com‘un bu yazısından ulaşabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap