Bu Altcoin Devasa Transfer Görüyor! Bu Neyin Habercisi?

Bu Altcoin Devasa Transfer Görüyor! Bu Neyin Habercisi?

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Devasa Transfer Görüyor! Bu Neyin Habercisi?

PoS Blockchain’ler için likit staking sağlayan Lido (LDO), son iki yılın en büyük balina sürecini gördü. Analitik platformu Santiment, altcoin balinalarının 135 milyon dolarlık transferini şöyle yorumladı…

Lido (LDO), son iki yılın en büyük balina sürecine şahit oldu

Hafta sonu kripto manşetlerini Lido Dao’nun 135 milyon dolarlık transferi ele geçirdi. Şu anda piyasa kıymeti sıralamasında 35. sırada yer alan Lido Dao, bir şahsî saklama adresinden başkasına arzının değerli bir kısmının taşındığını gösterdi.

70 milyonluk LDO’lu devasa transfer, LidoDao ağındaki tüm vakitlerin en büyük sekizinci süreciydi. Yatırımcılar bu kadar büyük bir sürecin gerisindeki nedenleri öğrenmeye istekli. Analitik platformu Santiment, yeni tahlilleriyle mevzuya açıklık getiriyor.

Yüklü altcoin transferi neyin habercisi?

Santiment’e nazaran transfer, güvenlik nedeniyle kripto paraları bir şahsî saklama adresinden başkasına taşımayı seçen büyük bir kurumsal yatırımcı tarafından yapıldı. Yatırımcının kimliği gizemini koruyor. Lakin, transfer son aylarda ilgi gören Lido Dao ağı için olumlu bir işaret olarak görülüyor.

Bununla birlikte, LDO transferi tıpkı vakitte kurumsal yatırımcıların potansiyelini fark etmeye başladığını gösteriyordu. Ayrıyeten, klasik finansa uygun bir alternatif olarak görülen DeFi platformlarına artan ilgiyi de vurguluyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Devasa Transfer Görüyor! Bu Neyin Habercisi? 1

Lido Dao, kullanıcıların ETH stake etmelerine ve LDO halinde mükafatlar kazanmalarına imkan tanıyan DeFi platformu. Platform, yüksek stake mükafatları ve düşük fiyatları nedeniyle popülerlik kazanıyor. Bu da onu pasif gelir elde etmek isteyen yatırımcılar için en cazip seçenek haline getiriyor.

TVL ile ilgili olarak, Lido’nun bedeli, yılın birinci birkaç ayında kaydedilen yüksek düzeylere nazaran düşmüştü. Bu yazının yazıldığı sırada Lido TVL, son 24 saatte %2,22 düşüşle 12,22 milyar dolardı.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Devasa Transfer Görüyor! Bu Neyin Habercisi? 2

LDO yatırımcıları kararlı mı?

En son transferden evvel, on-chain bilgiler, uzun vadeli varlıklarda asgarî bir hareket olduğunu gösterdi. Santiment’e nazaran 90 günlük atıl tiraj 18.300 idi. Bununla birlikte, metrikte 2 Mayıs’ta da bir artış olduğunu belirtelim. Fakat, son üç ayın birçoklarında LDO bu sahiplerinin çantalarında atıl durumdaydı. Bu, birçok sahibinin tokenlerini tutma kararıyla birebir fikirde olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Devasa Transfer Görüyor! Bu Neyin Habercisi? 3

Ayrıca, Gerçekleşen piyasa kapitalizasyonu HODL (RHODL) dalgaları, şu anda değerli ölçüde artışta. Bu metrik, uzun vadeli bir bakış açısıyla tutulan LDO’ların sayısını kıymetlendirerek HODL dalgalarını benimser. Lakin burada, gerçekleşen tavanın uygulanmasını bir oran olarak da dikkate alır. Bunu yaparak, metrik, piyasada satılacak bir öfori olduğunda düşebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap