Bu Altcoin Devasa Token İhracını Duyurdu: Çöküş mü Gelecek?

Bu Altcoin Devasa Token İhracını Duyurdu: Çöküş mü Gelecek?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Devasa Token İhracını Duyurdu: Çöküş mü Gelecek?

Optimism takımı yaklaşık 180 milyon dolar bedelinde token ihracını duyurdu. Bunun akabinde altcoin fiyatı 1,30 dolar bölgesinin altına düştü. On-chain tahlil, önümüzdeki günlerde mümkün fiyat hareketleri hakkında fikir veriyor. Kripto analisti Ibrahim Ajibade, gelişmenin OP fiyatı üzerindeki tesirini açıklıyor.

Ekip, 180 milyon dolarlık token ihracını duyurdu

Bu hafta Optimism (OP) takımı, özel topluluk iştirakçilerine 19 milyon OP token’lık bir airdrop duyurdu. Ayrıyeten, yaklaşık 116 milyon token’lık özel bir token satışı açıkladı. OP’un şu anki piyasa fiyatı 1,32 dolar.  Buna nazaran, Pazartesi günü piyasaya sürülen 19 milyon OP tokenı yaklaşık 25 milyon dolar bedelinde. Bu ortada, 116 milyonluk özel token satışının toplam kıymeti 153 milyon dolar. Bu da ihraç yeni tokenların kıymetini 178 milyon dolara çıkarıyor.

Altcoin projesinin yeni adresleri rekor kırdı

Bu ortada on-chain datalar, Optimism’in bu hafta rekor sayıda yeni kullanıcı hesabı çektiğini gösteriyor. Ayrıyeten, topluluğun cömertliğe hazırlandığını ortaya koyuyor. Airdrop’tan birkaç gün evvel, 15 Eylül’de Optimism 90.604 yeni cüzdan adresi kaydetti. Santiment bilgileri, Optimism’in en son 24 saat içinde 90.000’e kadar yeni kullanıcı kaydettiğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Devasa Token İhracını Duyurdu: Çöküş mü Gelecek? 1Optimism Ağ Büyümesi | Kaynak: Santiment

Ağ Büyümesi, bir Blockchain ağında günlük olarak oluşturulan yeni cüzdan adreslerinin sayısını izler. Bu, ağa katılan kullanıcıların kabaca bir iddiasını sağlar. Tipik olarak, Optimism’in kullanıcı kazanımındaki bu artış, temel OP tokeninin yeni talep çektiği manasına geliyor. Ağ Büyümesi artışının zamanlaması, yeni katılanların birçoklarının son 25 milyon dolarlık airdrop’a katılma teşebbüslerini gösteriyor. Bu şahısların kıymetli bir kısmı ekonomik açıdan uygun süreçler gerçekleştirmek için buralarda kalırsa, OP fiyatı üzerinde kalıcı bir yükseliş tesiri yaratması mümkün.

Altcoin airdrop faydalanıcıları HODL yapmayı tercih ediyor

Optimism grubu, 178 milyon dolarlık özel OP token satışından faydalananların iki yıllık bir kilitlenme mühletine tabi olduğunu açıkladı. Lakin daha olumlu bir not olarak, 25 milyon dolarlık OP airdrop’tan yararlanan 31.000 topluluk iştirakçisi da HODL’u tercih etti. Airdrop’un 18 Eylül’de dağıtılmasından bu yana, Optimism yatırımcıları milyonlarca OP tokenini borsalardan taşıdı. Aşağıdaki IntoTheBlock grafiği, OP Borsa Net Akışları’nın 18 Eylül’den bu yana negatif eğilimini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Devasa Token İhracını Duyurdu: Çöküş mü Gelecek? 2Optimism Ağ Büyümesi. Kaynak: IntoTheBlock

Borsa Net Akışı, toplam borsa para yatırma ve çekme süreçleri ortasındaki farkı kıymetlendirir. Borsa Netflow’un negatif kıymetleri, yatırımcıların kısa vadeli kâr elde etme fırsatlarını keşfetmek isteyen traderların yaptığı yatırma süreçlerine kıyasla borsalardan daha fazla tokenı uzun vadeli öz saklama için çektikleri manasına gelir.

Yukarıdaki grafik, 18 Eylül’deki airdrop ile 22 Eylül ortasında OP Borsa Rezervlerinin toplam ölçüsünün 5,2 milyon token düştüğünü gösteriyor. Bu durum, birçok Optimism airdrop yararlanıcısının anında satış yapmak yerine HODL yapmak istediğini ortaya koyuyor. Bu yükseliş göstergeleri, ağ büyümesindeki parabolik artışla birleştiğinde, muhtemelen altcoin fiyatı önümüzdeki günlerde 1,30 dolar civarında konsolide olacaktır.

OP fiyat kestirimi: Altcoin için potansiyel maksat 1,50 dolar

Bu ortada, on-chain perspektiften baktığımızda, Optimism airdrop yararlanıcıları HODL yapmaya devam ederse, azalan borsa arzının OP’yi potansiyel olarak 1,50 doların üzerine çıkarması mümkün. Mevcut altcoin sahiplerinin satın alma fiyatı dağılımını gösteren Global Fiyat Etrafında Karda/Zararda (GIOM) bilgileri de bu yükseliş tezini doğruluyor. OP 1,34 dolardaki birinci direnci aşarsa, boğaların dalgayı 1,50 dolara yanlışsız sürmesi olası.

Aşağıda gördüğünüz üzere, ortalama 1,48 dolardan 811.710 OP token satın alan 96.170 adres var. Bunlar boğaların 1,50 doları geri almasını engelleyebilecek en büyük mahzur. Lakin yeni iştirakçiler ve OP airdrop yararlanıcıları HODL’a devam ederse durum farklı olur. Bu durumda, boğa rallisinin 1,50 doları aşması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Devasa Token İhracını Duyurdu: Çöküş mü Gelecek? 3OP GIOM bilgileri. Eylül 2023. Kaynak: IntoTheBlock

Tersine, OP fiyatı 1 doların altına düşerse muhtemelen ayılar denetimi ele geçirecektir. Lakin, 94.400 adres en az 1,04 dolardan 2,4 milyar OP tokenı satın almış durumda. Optimism sahiplerinin en tesirli kümesi olarak, muhtemelen düşüş eğilimini önleyeceklerdir. Fakat altcoin fiyatı bu hayati takviye düzeyinde sabit kalmayı başaramazsa 1 doların altına düşmesi muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap