Bu Altcoin Devasa Ölçüde Token Satacak! Dump Gelebilir

Bu Altcoin Devasa Ölçüde Token Satacak! Dump Gelebilir

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Devasa Ölçüde Token Satacak! Dump Gelebilir

Bitcoin ve altcoin dünyasında şok eden bir gelişme yaşanıyor. Bir altcoin projesinin değerli ölçüde token satacak olması gündeme bomba üzere düştü. Kripto para yatırımcıları ister istemez huzursuz olmuş durumda. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin Optimism (OP) hazine idaresi için token satışı planlıyor

Altcoin Ethereum’un 2. kademe ölçeklendirme tahlili Optimism (OP)’de bugün öenmli bir gelişme var. Buna nazaran 116 milyon OP tokenı içeren bir token satışı gerçekleştirme niyetini açıkladı. Mevcut piyasa fiyatlarıyla token sayısı yüksek ölçülere denk geliyor. Yaklaşık 159 milyon dolar kıymetindeki bu tokenler, hazine idaresi hedefiyle yedi özel alıcıya satılacak.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Devasa Ölçüde Token Satacak! Dump Gelebilir 1

Satış ister istemez tedirginliğe yol açıyor. Lakin Altcoin OP fiyatı üzerinde minimal tesir bekleniyor. Bu token satışının OP’nin piyasa fiyatı üzerindeki potansiyel tesirine ait tasalar elbette var. Bununla birlikte, satışın özel niteliği ve tokenlerin dolanımdaki arzın bir modülü olmadığı gerçeği de ortada. Btcpiyasasi.com olarak bu durum göz önüne alındığında, değerli fiyat dalgalanmaları muhtemel değil.

Hazine idaresi için kilitli tokenler

Bu tokenlerin OP token hazinesinin tahsis edilmemiş kısmından elde edildiğini belirtelim. Bu nedenle, alıcılar, bunları ikincil piyasalarda satmasını engelleyen iki yıllık bir kilitleme müddetine tabiler. Bununla birlikte, alıcılar bu tokenleri idare gayesiyle bağlı olmayan üçüncü taraflara devretme seçeneğini elinde tutuyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Devasa Ölçüde Token Satacak! Dump Gelebilir 2

Altcoin Optimism, bu token satışının başlangıç stratejisiyle uyumlu olduğunu belirtiyor. Öbür taraftan birinci token arzının yüzde 30’unu oluşturduğunu belirtiyor. Ayrıyeten orjinal çalışma bütçesine büsbütün entegre edildiğini argüman ediyor.

Son gelişmeler ve airdrop

İlginç bir formda bu satış, altcoin Optimism’in üçüncü airdrop duyurusunun çabucak akabinde gerçekleşti. Öbür taraftan ağın merkezi olmayan otonom tertibi (DAO) Optimism Collective ile temaslı yetkilendirme faaliyetlerine katılan 31.000’den fazla adrese 19,4 milyon OP token tahsis edildi. Kilitlenen Toplam Bedel (TVL) açısından Arbitrum’un gerisinde kalmasına karşın, altcoin OP Ağustos ayında toplam süreçlerde bir artışa şahit oldu. Ayrıyeten Arbitrum’un faaliyetini aştı. Bu artış Coinbase’in sandbox uygulamasına ve kimlik doğrulama projesi Worldcoin’in artan faaliyetine bağlanıyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Devasa Ölçüde Token Satacak! Dump Gelebilir 3

Bu tokenlerin satışının Optimism’in uzun vadeli gelişimine ve genişlemesine katkıda bulunması kelam konusu. Başka taraftan onu altcoin Ethereum’un ölçeklendirme tahlilleri ortamında değerli bir oyuncu olarak konumlandırması beklentiler dahilinde. Her ne kadar token satışı bir olumsuzluk olarak yansıdıysa da geldiğimiz etap kripto para için kıymetli bir dönüm noktasına işaret ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap