Bu Altcoin Çöküşü İle FTX Ortasında İlişki Olduğu Ortaya Çıktı!

Bu Altcoin Çöküşü İle FTX Ortasında İlişki Olduğu Ortaya Çıktı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Çöküşü İle FTX Ortasında İlişki Olduğu Ortaya Çıktı!

Bald memecoin, geçtiğimiz günlerde 85 milyon dolarlık piyasa pahasının sıfıra düşmesiyle gündem oldu. Olayı araştıran analistler, altcoin projesini yönetenlerin FTX olayı ile bağlı olduğunu tespit etti. On-chain datalar, geliştiricilerin FTX iştiraki Alameda Research ile olan kontağı hakkında kuşku uyandırdı.

Wintermute araştırmacısı Igor Igamberdiev, Bald konuşlandırıcısının Alameda Research’e bağlı eski bir cüzdan (0x000f7f) ile irtibatlı olduğunu buldu. Bu irtibat, Bald konuşlandırıcı adresinin ve 0x000f7f’nin FTX Exchange’de birebir mevduat hesabını paylaşması ile ortaya çıktı.

(Bald konuşlandırıcısı, ana ağ üzerinde memecoin’i oluşturmak için kullanılan akıllı kontrat adresidir.)

Bald İle FTX Ortasındaki Bağlantı!

Igamberdiev, Alameda Research’ün ikinci bir cüzdan adresiyle altcoin projesinin direkt etkileşim kurduğunu da tespit etti. dYdX’te büyük bir tüccar olan ikinci adres, birinci SushiSwap işlemlerinde de rol oynadı. Cüzdan ayrıyeten Compound, SushiSwap, Cream ve Stargate üzere platformlarda token toplamak için değerli harcamalar yaptı.

Wintuermute yetkilisi, bu faaliyetlerin FTX’in tipik DeFi işlemleriyle uyumlu olduğuna inanıyor. Kelam konusu altcoin cüzdanının FTX borsası ile de irtibatı beklenen senaryolar ortasında.

Igamberdiev’in bulguları, Bald jetonunun dağıtanın Alameda Research olduğunu kanıtlamıyor. Lakin, altcoin projesi ile Alameda ortasında güçlü bir irtibat olduğu bir gerçek. Wintermute yetkilisinin yaptığı araştırma, kripto para topluluğu tarafından büyük beğeni topladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap