Bu Altcoin Coinbase’e Yığılıyor! Satış mı Gelecek?

Bu Altcoin Coinbase’e Yığılıyor! Satış mı Gelecek?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Coinbase’e Yığılıyor! Satış mı Gelecek?

Kripto para piyasasında borsalara token hareketleri ilgili altcoin fiyatını etkileme potansiyeli taşıdığından yakından izlenir. Bir balina izleme platformunun bildirdiğine nazaran kripto borsası Coinbase’e yüklü ölçüde Ethereum transferi gerçekleşti. Bu da “Bir satış mı geliyor?” sorusunu akla getirdi. Bununla birlikte bir analist, yüreklere su serpti.

Lider altcoin tokenleri Coinbase’e yığıldı, neler oluyor?

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasadaki atalet devam ediyor. Bitcoin ve birçok altcoin yatay bir seyir izliyor. Bu sakin ortamda, son saatlerde önder altcoin Ethereum’dan yüklü bir token transferi gerçekleşti. Balina izleme platformu Whale Alert’in paylaşımına göre bu transfer önde gelen kripto borsası Coinbase’e oldu. Bu doğrultuda 300.000 adet ETH yer değiştirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Coinbase’e Yığılıyor! Satış mı Gelecek? 1

Piyasa oyuncuları, borsalara token transferlerini, bir satışın habercisi olarak algılar. Yüklü ölçüdeki bir satış ise ilgili altcoin fiyatında önemli düşüş yaratma potansiyeline sahiptir. Bu yüzden yatırımcılar ve traderlar, bu tıp hareketleri yakından takip eder. Yüklü ölçüde ETH transferi de bu kaygıya yol açtı. Bununla birlikte Astronomica takma isimli analist, bu transfere ait art planı açıkladı. Analist, “Bunlar, Coinbase’in sıradan transferleri. Muhtemelen Soğuk Cüzdan değişimi yapacaklar. Kaygıya gerek yok.” diyerek yüreklere su serpti.

Analist, daha sonra durumun takipçisi olarak, altcoin transferine ait süreçlerin bahsettiği biçimde gerçekleştiğini belirtti. Bu doğrultuda Astronomica, “Dediğim üzere ETH’ler 4 binlik batchlar halinde yeni Coinbase Soğuk Cüzdan’lara aktarılıyor. Evvelden de birkaç defa şahit oldum. Bu türlü çok cüzdanları var.” dedi.

Ethereum fiyatının uzun vadeli tahlili, düşüş eğilimi gösteriyor!

Analistlerin yaptığı son fiyat tahliline nazaran, Ethereum fiyatı (ETH), boğaların 1.700 doların üzerindeki üst taraflı momentumlarını koruyamamasının akabinde 1.600 dolarlık kritik dayanak düzeyine geri döndü. Altcoin çok alım bölgesine ulaştığından 29 Ağustos rallisi kısa sürdü. Son vakitlerin en yüksek düzeyindeki satış aktivitesi ETH’de düşüşe yol açtı.

Analistlere nazaran, aşağı tarafta, ETH 1.600 ila 1.700 dolar ortasındaki hareketine devam edecek. Ayıların mevcut dayanağın altına düşmesi halinde piyasada bir düşüş yaşanacak ve evvelki düşük düzey olan 1.537 dolar yine test edilecek. Bu ortada, altcoin basın saati itibariyle 1.634 dolardan süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Coinbase’e Yığılıyor! Satış mı Gelecek? 2

Lider altcoin için bir sonraki taraf ne?

Ethereum, 14. periyot için Göreli Güç Endeksi’nin 36. düzeyindeki değerli dayanağın üzerinde süreç görmeye devam ediyor. Şu anda üst hakikat ve 20 günlük Stokastik bariyerin üzerinde düzeltme yapıyor. Son vakitlerin en yüksek düzeyinde, üst istikametli momentum azalıyor. Ethereum, doji mum çubuklarının varlığı nedeniyle fiyat hareketinin durağan olduğu 1.600 dolar takviye düzeyinin üzerinde dengeleniyor. 27 Mart’tan bu yana mevcut takviye düzeyi ihlal edilmedi. Bu da mevcut takviyenin korunacağı izlenimini veriyor. Fakat, mevcut takviye düzeyinin üzerinde bir fiyat artışı yeni bir yükselişin başlangıcına işaret edecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Coinbase’e Yığılıyor! Satış mı Gelecek? 3

Geçen hafta analistler, ayıların ETH’yi tekraren 1.400 doların altına itmeye çalıştığını söyledi. Bununla birlikte, fiyat 1.700 doların üzerine çıktı. Fakat başkan altcoin üst taraflı ivmesini sürdüremedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap