Bu Altcoin Bölünüyor! Sıradaki Polkadot Mu?

Bu Altcoin Bölünüyor! Sıradaki Polkadot Mu?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Bölünüyor! Sıradaki Polkadot Mu?

QuickSwap topluluğu, platformun yerel tokenı QUICK’i bölmeye karar verdi. QUICK, son bir saat ve son 7 gün içinde yukarı yönlü tepki verdi. Peki QUICK, benzer bir süreçten gelen Polkadot (DOT)’un başarısını tekrarlayabilir mi? İşte detaylar…

QUICK tokenı “bölünüyor”

Yazım sırasında QUICK, geçtiğimiz 24 saat içerisinde yüzde 4.5, yedi gün içerisinde ise yüzde 28.4’lük bir yükseliş ile el değiştiriyor. Topluluk tokenı 1:1000 oranında bölünerek için 19 ve 20 Mart’ta düşük zaman dilimlerinde en büyük kârını gördü. QuickSwap, Twitter hesabı aracılığıyla 1:1000 oranında bölünmüş tokenin katılımcıların yüzde 84’ü tarafından onaylandığını bildirdi. Daha önce proje topluluğa QUICK’i bölmeyi isteyip istemediklerini sormuştu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Bölünüyor! Sıradaki Polkadot Mu? 1

O zaman, kullanıcıların yüzde 93’ü token bölme olayına evet oyu verdi. Farklı sosyal medya platformlarında, projenin arkasındaki ekip ve birkaç topluluk üyesi, bu token paylaşımının potansiyel faydalarını belirlemek için hararetli bir tartışma başlattı. QUICK’in toplam arzı 1 milyondan 1 milyar tokena yükselecek. Tersine, tokenın fiyatı düşecek ancak token sahipleri yatırım değerlerini koruyacaktır. Projenin arkasındaki ekip, şu ifadeleri kullandı:

QUICK’in maksimum arzını artırmak, varlığın birim başına fiyatını düşürecek ve QUICK’i arzı düşünmeden diğer DEX tokenları ile karşılaştıran kripto meraklıları için daha çekici hale getirecek. Dönüştürme sözleşmemizi dış denetçilere sunduk. Kodu denetlemeyi bitirdiklerinde, nasıl dönüştürüleceği hakkında daha fazla ayrıntı sağlayacağız.

QuickSwap, Polkadot (DOT)’un başarısını tekrarlayabilir mi?

Oylama ve tartışma sürecinde bazı kullanıcılar yaklaşan token bölünmesini Polkadot’unkiyle karşılaştırdı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Polkadot, 2020’de benzer bir süreçten geçti. Tokenın değerindeki değişim, Polkadot’u olumlu etkilemiş gibi görünüyor. DOT, piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para biriminin arasına girdi, işlem hacmi ve aktif günlük adresler gibi metrikler açısından yükseliş gördü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Bölünüyor! Sıradaki Polkadot Mu? 2

Elbette, QUICK’in benzer bir yükseliş yaşayacağının garantisi yok. Bu, ekip tarafından da söylendi. QUICK, yazım sırasında 229.77 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Piyasa değeri ise 82.668.058 dolar seviyesinde.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap