Bu Altcoin Boğa İtimadını Kaybediyor! Daha Fazla Düşüş Kapıda

Bu Altcoin Boğa İtimadını Kaybediyor! Daha Fazla Düşüş Kapıda

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Boğa İtimadını Kaybediyor! Daha Fazla Düşüş Kapıda

Son günlerde önder altcoin Ethereum fiyatı, Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zaferle 1.750 dolara yükseldi. Lakin, o vakitten beri dengeli bir düşüş yaşıyor. Fiyat artışından çabucak evvel ETH satın alan birinci yatırımcılar durumlarını tasfiye etmeye başladı. Kripto analisti Shayan Chowdhury’a nazaran bu durum, ETH üzerinde değerli bir aşağı taraflı baskı oluşturuyor.

ETH’nin reddedilmesinin akabinde long likidasyon artıyor

Altcoin fiyatı kilit bir düzeyde dirençle karşılaştı. Bu nedenle, çoklukla ‘balinalar’ olarak isimlendirilen büyük yatırımcıların harekete geçtiği görülüyor. Bu durum, varlıklarını erken satın alanların son fiyat artışının ortasında konumlarını tasfiye etmelerine yol açtı. Böylelikle boğa trendinden elde ettikleri çıkarları teminat altına almalarına neden oldu.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Boğa İtimadını Kaybediyor! Daha Fazla Düşüş Kapıda 1

Coinglass bilgileri, ETH fiyatının 1.700 doların altına düşmesinin akabinde long durumların likide edilmesinde bir artış olduğunu gösteriyor. Yatırımcıların yararlarını korumak için çabukla harekete geçmesiyle toplamda yaklaşık 14 milyon dolarlık likidasyon gerçekleşti. Bu durum, alım baskısını zayıflattı. Böylelikle, Ethereum için üst taraflı ivmeyi azalttı. Sonuç olarak, ETH artık fiyatını mevcut düzeylerde tutmak için kâfi takviyeden mahrum olarak ek aşağı taraflı harekete hassas.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Boğa İtimadını Kaybediyor! Daha Fazla Düşüş Kapıda 2

Lider altcoin için daha fazla düşüş mümkünlüğü yüksek!

Bu ortada, Ethereum’un kullanım fiyatına nazaran açık faiz şiddetli bir görünüm ortaya koyuyor. Ayılar fiyatı 1.600 dolara düşürmek için dirençle karşı karşıya kalırken boğalar 1.700 dolarda gayret ediyor. Put/call oranı 0,85 olmasına karşın, 1 Eylül itibariyle 28,3 milyon dolar nominal pahayla 17.203 kontrata ulaşan 1.600 dolarlık put opsiyonlarına yönelik açık faizdeki artıştan da anlaşılacağı üzere piyasa düşüş eğiliminde.

Tersine, boğa bahisleri de artarak 11.386 kontrata ve 18,7 milyon dolar nominal kıymete ulaştı. Böylelikle altcoin, öncelikle azamî acı noktası olarak kabul edilen 1.700 dolar düzeyini hedefliyor. Bununla birlikte, ETH düzeltici bir etaptan geçerken piyasa düşüş momentumu belirtileri gösteriyor. Bu da altcoin için daha fazla düşüş muhtemelliğine işaret ediyor.

Altcoin fiyatı için sırada ne var?

Ethereum fiyatı, 1.723 dolar civarında momentumu koruyamadıktan sonra düşüş hakimiyetinde bir artışa şahit oldu. Sonuç olarak, fiyat birden fazla Fib kanalının altına düştü. Böylelikle, yaklaşık 1.645 dolarlık değerli takviyeye ulaştı. Altcoin, kilit dayanak düzeyinden başarılı bir biçimde sıçradı ve boğa traderlarının fiyat düşüşlerinden faydalandığını gösterdi. Şu anda boğalar fiyatı üst çekmeyi ve EMA20 trend çizgisinin üzerine göndermeyi hedefliyor. Bu davranış, ETH fiyatının bir mühlet daha 1.640 ila 1.700 dolar ortasında salınmaya devam edebileceğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Boğa İtimadını Kaybediyor! Daha Fazla Düşüş Kapıda 3

Fiyat EMA20’nin üzerine çıkamazsa, toparlanma ivmesini korumak için çaba edecektir. Ayrıyeten, ayıların hala oyunda olduğunu gösterecektir. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, 1.644 dolar dayanak düzeyinin altına gerilemesi mümkün. Aşağıda bir kırılma, altcoin fiyatını 1.600 dolara hakikat düşürecektir. Öbür taraftan, fiyat üst hakikat hareket eder ve 1.740 dolar düzeyinin üzerine çıkarsa, potansiyel olarak genel direnci 1.845 dolarda test edecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap