Bu Altcoin, Binance Satışlarıyla Tabanlara Gidiyor! Dahası Geliyor…

Bu Altcoin, Binance Satışlarıyla Tabanlara Gidiyor! Dahası Geliyor…

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin, Binance Satışlarıyla Tabanlara Gidiyor! Dahası Geliyor…

Temmuz sonunda hack saldırısına uğrayan ve o vakitten beri düşüşte olan Curve (CRV), eğilimini sürdürüyor. Son günlerin Binance merkezli satışları, altcoin fiyatı için duruma daha da kötüleştirdi. Analistler, boğaların savunması gereken en son dayanak düzeyine dikkat çekiyor.

Curve (CRV) fiyatı 0,40 doları kaydetti: Altcoin boğaları erken davrandı

Altcoin projesinin kurucusu Michael Egorov’un tezgah üstü (OTC) satın alınan CRV’lerini erken saatlerde devretmesinin akabinde, CRV’nin fiyatı 0,40 doların altına düştü. Blockchain güvenlik şirketi Peckshield, Egorov’un Ağustos başında bir milyon USDT karşılığında satın aldığı 2,5 milyon CRV’den 609.000’ini “0xb0b8” isimli karşı tarafa Binance üzerinden transfer ettiğini belirtti.

Lookonchain bilgi tahlil platformu, 0,40 dolardan CRV satın alan yatırımcıların şu anda ziyan ettiğini lisana getirdi. Lakin transferin neden yapıldığı şu an için bilinmeyen. Bilgilere, birkaç saat sonra fiyatlar biraz toparlansa da, OTC tarafı 609.000 CRV’yi geri transfer etti. Altcoin şu anda kritik dayanak düzeyinin çabucak üzerinde, 0.4061 dolardan süreç görüyor

Kurucu Egorov, Ağustos başlarında potansiyel likidasyon risklerini azaltmak gayesiyle 106 milyon CRV satmıştı. Bu da fiat bazında 46 milyon dolar manasına geliyor. Egorov, çeşitli DeFi altcoin platformlarındaki borçlarını azaltmak ve likidasyon risklerini hafifletmek için satış yapıyor.

Yatırımcılar satış buyruklarını yoğunlaştırıyor

Michael Egorov’un yaptığı dikkat cazip süreçler sonrasında, CRV yatırımcıları satış buyruklarını artırdı. Bilgilere nazaran, tasfiye fiyatı olan 0,371 dolar öncesinde birçok buyruk verildi. Bilhassa Binance, Kraken ve Coinbase üzere 17 değerli borsadan elde edilen datalara nazaran, altcoin yatırımcıları tasfiye fiyatından evvel ağır bir satışa gitti.

Yayınlanan bilgilere nazaran, şu an için 53,2 milyon CRV etkin satış buyruğu bulunmakta. Yatırımcıların büyük bir kısmı, fiyatın %10 düşüş gösterdiği 0. 36 dolar düzeyine gelmeden evvel, 27,7 milyonluk satış yapmayı planlıyor. Bu satış buyrukları, birebir fiyat düzeylerinde mevcut olan 23,5 milyon CRV’lik alım buyruklarını büyük ölçüde aşıyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin, Binance Satışlarıyla Tabanlara Gidiyor! Dahası Geliyor… 1

On-chain piyasa derinliği grafiği, tanınmış kripto borsalarında şu anda geçerli olan CRV buyruklarının dağılımını gösteriyor. Satış yapmayı düşünen yatırımcılar, satın almayı düşünenlere nazaran 4,2 milyon fazla altcoin önde. Egorov’dan bir açıklama gelmediği sürece, CRV’nin tasfiye fiyatına yaklaşması satın alma baskısını daha da azaltacak.

Sırada ne var?

Yine de, tahlillere nazaran altcoin fiyatının yakın vakit içinde sıfıra düşmesi ihtimali hayli düşük. Stratejik yatırımcılar, Curve borç tasfiye fiyatının altına 24 milyon tokenlik alım buyruğu koydular. Şayet bu yatırımcılar düşüşü satın almak için piyasaya girerlerse, bir toparlanma kelam konusu. Böylelikle, Curve Finance DeFi ekosistemi canlılığını koruyacak. Satış ve alım dinamikleri dikkate alındığında, önümüzdeki devirde piyasada dengelenmeler görebiliriz. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız, Temmuz ayında yaşananlara bu yazıdan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap