Bu Altcoin ATH’ı Gördü ve Akabinde Çakıldı: Daha Tabanlara Dalabilir!

Bu Altcoin ATH’ı Gördü ve Akabinde Çakıldı: Daha Tabanlara Dalabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin ATH’ı Gördü ve Akabinde Çakıldı: Daha Tabanlara Dalabilir!

Hifi Finance, hafta sonu tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2,61 doları yakaladı. Fakat, altcoin bunun akabinde sert bir düşüş gördü. Altcoinin düşüşü büyük olasılıkla Binance’in HIFI daima mukavelesini tanıtmasına ve Kore ticaret alışkanlıklarına bağlandı. Analist Danielle du Toit, altcoinin 0,3 dolara kadar düşmesi için kritik bir düzeye işaret ediyor.

Hafta sonu ralliye çıkan altcoin fiyatı çakıldı!

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum tabanlı bir borç verme ve tokenleştirme protokolü olan Hifi Finance’in mahallî tokeni, ağır bir hafta sonunda kripto yatırımcılarının büyük bir kısmının ilgi odağı oldu. HIFI, 16 Eylül’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2,61 dolara ulaştı. Lakin, daha sonra düşüşe geçti. Altcoin bu yazı sırasında 0,8376 dolara kadar keskin bir düşüş yaşadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin ATH’ı Gördü ve Akabinde Çakıldı: Daha Tabanlara Dalabilir! 1HIFI 7 Günlük Grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Hifi için keskin fiyat hareketi büyük ölçüde kripto para borsalarındaki listeleme telaşıyla ilişkili. BitMart 14 Eylül’de Hifi’yi listelerken, Poloniex de iki gün sonra birebir adımı attı. Her iki borsa listelemesi de altcoin için bir yükseliş trendine denk geliyor. Bu ortada 16 Eylül’de Binance, Hifi daima kontratlarını piyasaya sürdü. Bunun akabinde varlık keskin bir düşüş trendine girdi. Zira traderlar, HIFI’yi 20 kata kadar shortlama imkanına sahip oldu.

Bu ortada, 17 Eylül’de HTX de (eski ismiyle Huobi) bir listeleme yaptı. Bununla birlikte bu atak, Hifi için piyasanın bilakis dönmesine yol açmaya yetmedi. CoinMarketCap’e nazaran, altcoin süreç hacmi son 24 saat içinde %67 düşüşle 298 milyon dolara geriledi. Ayrıyeten, piyasa pahası birebir müddet içinde %18,17 düşüşle 79 milyon dolara düştü. Hafta sonu tepeye ulaşan Hifi’nin daha ralli öncesi piyasa kıymeti 250 milyon dolar civarındaydı.

HIFI fiyat varsayımı: 0,3 dolara dalış mümkün!

Kripto analist Danielle du Toit, HIFI’nin teknik fotoğrafını kıymetlendiriyor. Teknik bir perspektiften baktığımızda, HIFI’nin fiyatı basın vaktinde 0,8075 dolarlık temel takviye düzeyinin üzerinde duruyordu. Bu noktanın altında bir kırılma, 50 günlük EMA çizgisini 0,6076 dolarda bırakacak. Ayrıyeten, altcoin fiyatının bir sonraki temel dayanak düzeyini 0,4790 dolarda yine test etmesini engelleyen son savunma sınırı olacak. Bu da 200 günlük EMA çizgisiyle birleşti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin ATH’ı Gördü ve Akabinde Çakıldı: Daha Tabanlara Dalabilir! 2HIFI için günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu düzeyin altında yalnızca bir günlük kapanış 0,3 dolar fiyat noktasına kapı açacaktır. Bundan sonra, çok düşüş senaryosunun HIFI’nin bu takviye düzeyini kaybetmesine yol açması mümkün. HIFI’nin varlığının büyük kısmında bu işaretin üzerinde konumlandığını ve 20 Haziran 2023’te 0,0530 dolarlık düşük bir düzeye ulaşmak için sırf kısa bir müddet için bu dayanağın altına düştüğünü belirtmek gerekiyor. O vakitten beri, altoin 0,3 doların üzerinde süreç görüyor. Sonuç olarak, kısa vadede bu dayanağın altına inmesinin, HIFI’nin bir evvelki düşük düzey olan 0,0530 doların altında tüm vakitlerin en düşük düzeyini görmesine neden olması mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap