Bu Altcoin, ABD’den Lisans Aldı: Fiyatı Sıçradı!

Bu Altcoin, ABD’den Lisans Aldı: Fiyatı Sıçradı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin, ABD’den Lisans Aldı: Fiyatı Sıçradı!

Kripto para ödeme ağ geçidi Alchemy Hisse, Amerika Birleşik Devletleri’nde değerli bir ödeme lisansı aldıktan sonra global varlığını genişletti. Bu gelişme ile altcoin projesi ACH, kısa müddetliğine bir yükseliş yaşadı. İşte detaylar…

Altcoin ACH, ABD’den lisans aldı

Firma yaptığı açıklamada, Alchemy Pay’in Arkansas eyaletinde bir Money Transmitter Lisansı aldığını duyurdu. Arkansas Menkul Değerler Departmanı tarafından verilen lisans, Alchemy Pay’in ödeme araçları, depolanmış kıymet ve ön ödemeli erişim satma yahut verme üzere hizmetlerin yanı sıra iletim için para, kripto para ünitesi yahut mali kıymet alma üzere hizmetleri yürütmesine resmen imkan tanıyor. Alchemy Hisse sözcüsü Arkansas lisansının 13 Eylül’de verildiğini ve firmanın Amerika Birleşik Devletleri’nde aldığı “ilk” Para Aktarıcı Lisansı olduğunu söyledi.

BTC Piyasası: Bu Altcoin, ABD’den Lisans Aldı: Fiyatı Sıçradı! 1

Para Transmitter Lisansını alan Alchemy Hisse, Coinbase, Jack Dorsey’s Block, MoonPay, bitFlyer borsası ve başkaları de dahil olmak üzere Arkansas’ta kripto-fiat süreçleri sağlama yetkisine sahip birçok kripto para ünitesi firmasının ortasına katılıyor. Lisans, Alchemy Pay’in kıymetli global pazarlarda lokal düzenleyici onayları garanti altına alma gayretlerinde değerli bir kilometre taşına işaret ediyor. Firma ayrıyeten Endonezya ve Litvanya üzere faaliyet gösteren pazarlarda da lisans aldı. Duyuruya nazaran, Alchemy Hisse şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki öteki eyaletlerde Para Transmitter Lisansları alma sürecinde.

Alchemy Pay’in başkanı açıklama yaptı

Alchemy Pay’in ekosistem önderi Robert McCraken, “Uyumluluk konusunda güçlü bir kararlılığa sahip olan grubumuz, çeşitli ülke ve bölgelerde lisansları garanti altına almak için kıymetli vakit ve efor harcadı” dedi. Ayrıyeten şunları ekledi:

Şirket artık varlığını genişletmeye hazırlanıyor, hizmetlerini Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılara genişletmeyi ve fiat ve kripto global ekonomileri ortasında köprü kurarak misyonumuza daha fazla katkıda bulunmayı hedefliyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin, ABD’den Lisans Aldı: Fiyatı Sıçradı! 2

Alchemy Hisse nedir?

2018 yılında Singapur’da kurulan Alchemy Hisse, ABD doları yahut euro üzere fiat para üniteleri ile Bitcoin yahut ETH üzere kripto para üniteleri ortasında süreç yapılmasına imkan tanıyan bir kriptodan fiata ödeme platformu işletiyor. Alchemy Hisse web sitesine nazaran platform, Avustralya, Kanada, Hong Kong, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan ve başka bölgeler de dahil olmak üzere 173 ülkede ödemeleri desteklemektedir.

Bu haber, Alchemy Pay’in Haziran 2023’te global ödeme devi Mastercard tarafından Site Bilgi Müdafaa programı kapsamında uyumlu hizmet sağlayıcılardan biri haline gelmesinden kısa bir mühlet sonra geldi. Daha evvel Alchemy Hisse, Ocak 2023’te Visa tarafından resmi bir hizmet sağlayıcı olarak listelenmişti. ACH, bu gelişme ile birlikte yüzde 8.3 oranında yükseldi. Coin, son 24 saatte 0.014 dolardan 0.0162 dolara yükseldi.

BTC Piyasası: Bu Altcoin, ABD’den Lisans Aldı: Fiyatı Sıçradı! 3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap