Bu Altcoin ABD’de SOL, DOGE, ADA ve Başkalarına Fark Attı!

Bu Altcoin ABD’de SOL, DOGE, ADA ve Başkalarına Fark Attı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin ABD’de SOL, DOGE, ADA ve Başkalarına Fark Attı!

ABD’deki XRP’nin son iki aydaki kümülatif süreç hacmi rekor kırdı. Bu atağıyla XRP 2023’ün başından bu yana öteki tüm altcoin projelerini geride bıraktı.

ABD piyasasında XRP, altcoin projeleri ortasında lider!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Temmuz ayında mahkeme XRP’nin kayıt dışı bir menkul değer olmadığına hükmetti. Bu değerli karar, altcoin için büyük bir takviye oldu. Karardan bu yana, ABD’de XRP’nin günlük süreç hacmi yükseldi. Dahası başka altcoinlerin birçoklarını açık farkla geride bıraktı. Temmuz ortasına kadar ABD’deki birçok kripto borsasında kara listeye alınmış olmasına karşın, XRP şu anda en çok süreç gören altcoin pozisyonunda. Kaiko, XRP’nin bu yıl ABD’deki süreç hacminin sırf dokuz ayda 30 milyar dolara yaklaştığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin ABD’de SOL, DOGE, ADA ve Başkalarına Fark Attı! 1

Solana, son dokuz ayda yaklaşık 27 milyar dolarlık kümülatif ticaret hacmiyle ikinci sırada yer alıyor. Litecoin, Dogecoin, Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB) ve MATIC de birinci beşe girdi. Bu kümülatif ticaret hacmi metriğine Bitcoin, Ethereum ve stablecoin’ler dahil değil. Kaiko, XRP’ye yönelik yüksek alım talebinin, mahkemenin XRP’nin menkul değer olmadığını ilan ettiği Temmuz ayındaki mahkeme kararının akabinde altcoin erişimini tekrar kazanmak isteyen büyük ABD’li traderlar tarafından yönlendirildiğini açıkladı. Mahkeme kararının akabinde Coinbase üzere en büyük ABD borsası XRP’yi yine listelemek için ivedi etti. Buna Gemini ve Kraken de dahil oldu.

XRP global pazarda başkalarından daha uygun performans gösteriyor

XRP’nin büyümesi sadece ABD’de değil, tüm piyasalarda hissedildi. Kaiko’nun datalarına nazaran, Ağustos ayında XRP’nin günlük ortalama süreç hacmi 462,8 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu, listedeki ikinci altcoin olan Solana’dan 3,6 kat daha fazla. Ağustos ayında, Solana tüm borsalarda 128,4 milyon dolar kaydetti. BNB Ağustos ayında 121,8 milyon dolarla üçüncü sırada yer aldı. Tanınan meme coin’i Dogecoin ise 113,2 milyon dolarla onu takip etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin ABD’de SOL, DOGE, ADA ve Başkalarına Fark Attı! 2

Karardan sonraki birinci hafta, XRP süreç hacmi Bitcoin ve Ethereum’dan daha güzel performans gösterdi. XRP’nin günlük süreç hacmi de Eylül ayında yükselişe geçti. Bu süreçte altcoin için süreç hacmi ortalaması 1 milyar doların üzerine çıktı. Bu da XRP’yi Bitcoin ve Ethereum’un akabinde en çok süreç gören kripto varlıklarından biri haline getiriyor.

XRP likiditesi yükseliyor

Kaiko ayrıyeten XRP’nin likiditesinin artmakta olduğunu da bildirdi. XRP piyasa derinliğindeki artış da Temmuz ayındaki Ripple/SEC davası mahkeme kararından sonra başladı. Datalara nazaran, XRP karardan evvel aylık ortalama 8 milyon dolar derinliğe sahipti. Lakin o vakitten beri bu sayı Eylül ayı başında 12 milyon dolara yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin ABD’de SOL, DOGE, ADA ve Başkalarına Fark Attı! 3

XRP’nin piyasa aktivitesindeki güzelleşmeye karşın, altcoin Temmuz ayındaki karlarının birçoklarını kaybetti. XRP’nin fiyatı Temmuz ortasında 0,938 dolara kadar yükseldi. Lakin, XRP şu anda 0,515 dolardan süreç görüyor. Bununla birlikte birtakım analistlere nazaran XRP, rallisine devam edecek üzere duruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap