Bu Altcoin AA Derecesi Aldı! Bu Ne Demek?

Bu Altcoin AA Derecesi Aldı! Bu Ne Demek?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin AA Derecesi Aldı! Bu Ne Demek?

Popüler meme coin’i Shiba Inu en güçlü topluluk dayanağına sahip altcoin projelerinden biri. Bu da alandaki olumlu değerlendirmelere, pazar durumuna ve büyümeye katkı sağlıyor. Lakin, Shibarium ile ilgili son gelişmelerin bu topluluğun direncini test etmesi mümkün.

Popüler altcoin Shiba Inu, güvenlikten AA notu aldı!

Bir Web3 güvenlik ve durum tespiti uzman platformu olan CertiK Skynet, Shiba Inu’yu 100 üzerinden 91,37 güvenlik puanıyla ‘AA’ projesi olarak derecelendiriyor. Bu, CertiK’in endeksine nazaran SHIB’yi kripto para ünitelerinin en güzel %10’u ortasında 44. sıraya yerleştiriyor. Altcoin projesi, burada tahlil edilen altı kategorinin tamamında genel olarak yüksek puanlar alıyor. Sırf ‘Temel Sağlık’ için puanı 90/100’ün altında kalıyor. Kategorilerin puanları aşağıdaki üzere:

  • Temel Sıhhat: 73.75
  • Yönetişim Gücü: 92,97
  • Operasyonel Dayanıklılık: 93.07
  • Toplumsal İtimat: 93,52
  • Kod Güvenliği: 94,28
  • Pazar İstikrarı: 96,15
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin AA Derecesi Aldı! Bu Ne Demek? 1SHIB Güvenlik Puanı ve Derecelendirmesi. Kaynak: CertiK Skynet

Shiba Inu, kendi Web3 ekosistemini inşa etmek için yola çıktı. Bu doğrultuda, Ethereum (ETH) için bir katman-2 Blockchain olan Shibarium’un lansmanını gerçekleştirdi. Kullanıcılar Shibarium’da Shiba Inu’nun lokal tokeni SHIB’i kullanacak. Bu yüzden, altcoin projesi için Shibarium’la ilgili piyasa beklentileri yüksek. Bunun esas nedeni, meme coin için yeni bir talep yaratacak olması. Zira, bu proje SHIB’in kullanımını ve hasebiyle kıymetini artıracak.

Shibarium arızasının SHIB’nin notunu etkilemesi mümkün

Ancak, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere lansman beklendiği üzere olmadı. Koddaki berbat işleyiş nedeniyle Ethereum’un katman-1’i ile Shibarium’un kendisi ortasındaki köprüde 1,7 milyon dolardan fazla ETH kilitli kaldı. Birtakım kaynaklar, beşerler köprüyü kullanmaya devam ettikçe bu sayının artık daha da büyük olabileceğini söylüyor. Bu bağlamda 2,5 milyon doların üzerinde olduğuna yönelik argümanlar var.

X’te paylaşılan ve dahili bir Telegram görüşmesinden alındığı sav edilen bir ekran imajında, bir Shibarium takım üyesinin bir yanılgı yaptıklarını ve “köprülenen ETH’yi kurtaramayacaklarını” söylediği görülüyor. Geliştiriciler bu yanılgıyı çözemezse, bu durumun CertiK’in derecelendirmesini etkilemesi mümkün. Muhtemelen tüm kategorileri etkileyerek, altcoin fiyatına da tesir edecek.

Altcoin fiyat performansı

Bu ortada, SHIB basın saatine nazaran 0,0000089 dolardan süreç görüyor. Bu da altcoin için son 24 saatte %7,26 düşüşü işaret ediyor. Shiba Inu’nun haftalık performansı da %9’un üzerinde kayıpla kırmızı bölgede duruyor. Lakin, aylık performans son 30 günde %16’nın üzerinde yararla hala yeşil renkte.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin AA Derecesi Aldı! Bu Ne Demek? 2SHIB 1 günlük fiyat grafiği

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, Shibarium’un son başarısızlığı nitekim de altcoin fiyatı üzerinde büyük bir tesire sahip olabilir. Lakin bu tesirin ölçüsü daha geniş kripto pazarındaki genel hassaslığa, token talebindeki düşüşe ve öteki gelişmelere, SHIB ekosistemini çevreleyen olumlu yahut olumsuz haberlere bağlı olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap