Bu Altcoin, 13 Balinanın Elinde: Riskli Bir Yatırım Mı?

Bu Altcoin, 13 Balinanın Elinde: Riskli Bir Yatırım Mı?

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin, 13 Balinanın Elinde: Riskli Bir Yatırım Mı?

Geçtiğimiz 24 saatteki %15’lik kazanç göz önüne alındığında, DeFi odaklı altcoin AAVE’nin şuanda daha güçlü bir konumda olduğu görünebilir. Öte yandan, büyük resme bakıldığında, analist Aaryamann Shrivastava’ya göre balina cüzdanlarına dair daha ilginç istatistikler göz ardı edilmemeli. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Altcoin balinaları AAVE’de beklemeyi tercih ediyor

Bir token veya kripto para birimi balinalarla geniş çapta bağlantılı olduğunda, benzeri görülmemiş dump tehdidi nedeniyle genellikle tehlikeli bir yatırım olarak görülür. Polygon (MATIC), Chainlink (LINK) ve bu durumda AAVE gibi bazı token’ler, dikkate değer derecede sabit balinalara sahip. Bu nedenle bu kriptolar dünyanın en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi. Örneğin AAVE, mevcut 16 milyon balinanın %66’sını oluşturan 13 balina tarafından yönetiliyor. Arzın büyük kısmını ellerinde bulundursalar da, çoğu bir süredir satış yapmadı…

BTC Piyasası: Bu Altcoin, 13 Balinanın Elinde: Riskli Bir Yatırım Mı? 1

AAVE, uzunluklarına göre ayrılan adres ve bakiyelere göre, Ekim ayında HODLer’ların (uzun vade yatırımcıları) yükselişini görmeye başladı. Neredeyse bir yıldır, bu yatırımcılar AAVE’lerini elinde tutuyorlar. Ayrıca, bu HODLer’lar şu anda tüm adreslerin %32,78’ini (34.2 bin) oluşturuyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin, 13 Balinanın Elinde: Riskli Bir Yatırım Mı? 2

Bu 34 bin 200 adres birlikte, yaklaşık bir yıldır bu yatırımcıların cüzdanlarında kaybolan yaklaşık 3.87 milyon AAVE içeriyor. Ancak bu sonsuza kadar devam edebilir mi?

Tüm yol boyunca HODL

Bir yıldan fazla tutulan 3,87 milyon AAVE’nin yanı sıra, bir aydan bir yıla kadar 10,94 milyon AAVE daha tutuldu. ITB istatistiklerine göre, AAVE’ye sahip toplam 103 bin adresin %82,8’i şu anda etkin değil. Suçun mevcut piyasa koşulları gibi görünse de, bu bir gecede meydana gelmekten ziyade büyüyen bir kriz oldu.

BTC Piyasası: Bu Altcoin, 13 Balinanın Elinde: Riskli Bir Yatırım Mı? 3

Yatırımcıların kâr konsantrasyonu Mayıs 2021’de %94’ten düşmeye başladı ve henüz durmadı. Bu, token’i bir ay veya daha uzun süredir elinde tutan AAVE yatırımcılarının 629 dolara ulaştığını gösteriyor. Bununla birlikte, şimdi 140 dolarlık engeli aşmak için kripto para birimi savaşını izliyorlar. HODL yatırımcılarının çoğunun hala tutunmasının ana nedeni, fiyat düşüşünün 2021’deki tüm tırmanışı henüz reddetmemiş olması. AAVE, Ocak 2021’dekinden hala %66,38 daha yüksek ve bu yatırımcıların o kadar uzun süre satış yapma planları yok.

BTC Piyasası: Bu Altcoin, 13 Balinanın Elinde: Riskli Bir Yatırım Mı? 4

Sonuç olarak analistler, daha geniş piyasa indikatörlerinin olumlu sinyaller vermesiyle, yatırımcılardan gelen bir baskının AAVE’nin toparlanmasına potansiyel olarak yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap