Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İştirak ve Daha Fazlası!

Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İştirak ve Daha Fazlası!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İştirak ve Daha Fazlası!

Bitcoin ve altcoin dünyasında dokuz kripto para ünitesinde meydana gelen gelişmeleri sizler için derledik. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin LUNC yakım faaliyeti devam ediyor

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance kıymetli bir adım attı. Buna nazaran LUNC yakma düzeneğinin 12. partisinde 1,41 milyar Terra Luna Classic (LUNC) token yaktı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İştirak ve Daha Fazlası! 1

Son yakma süreciyle birlikte, kripto borsası tarafından yakılan toplam LUNC yaklaşık 37 milyara ulaştı. Başka taraftan, topluluk tarafından yakılan toplam LUNC token sayısı 71,5 milyarı aştı.

Rippe davasında yargıçtan farklı yaklaşım

ABD Bölge Yargıcı Jed Rakoff, altcoin Ripple-SEC davasında şaşırtan bir değişiklik yaptı. Buna nazaran Yargıç Analisa Torres’in kararının değerli bir tarafını reddetti. Terraform Labs’a karşı açılan Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) davasına bakan ABD Bölge Yargıcı Jed Rakoff, SEC’in Ripple Labs’a karşı açtığı davada geçen ay verdiği kararda kullanılan bir yaklaşımı reddetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İştirak ve Daha Fazlası! 2

Bu karar, ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres’in, tokenlerin nasıl satıldığına bağlı olarak değerli bir ayrımın yapıldığı Ripple davasında verdiği kararla tezat oluşturuyor. Buna nazaran Ripple kararının özetine nazaran, direkt kurumsal yatırımcılara satılan coinler menkul değer olarak kabul edilmişti. Lakin ikincil piyasa süreçleri yoluyla kişisel yatırımcılara satılanlar menkul değer olarak kabul edilmemişti. Başka taraftan Yargıç Rakoff, kripto para ünitelerini nasıl satıldıklarına nazaran ayırt etmemeyi tercih ediyor.

Altcoin Shiba Inu ekosistemi için kıymetli gelişme

Shiba Inu’nun önderi Shytoshi Kusama yeniden sahnede. Kısa mühlet evvel SHIB ekosistemi için çok değerli bir gelişmeyi açıkladı.  Kusama, yaklaşmakta olan Layer 2 blockchain Shibarium’un operasyonlarını sağlamlaştırmayı amaçlayan bir harekete yer veriyor. Buna nazaran kalan BONE token arzını basacaklarını ve akabinde altcoin BONE kontratının feshedileceğini açıkladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İştirak ve Daha Fazlası! 3

Bu stratejik hareket Shibarium’un hayata geçirilmesi için gerekli. Zira altcoin BONE’un bir kısmı yeni ortaya çıkan blockchain sistemindeki birinci kıymetli rol olan doğrulayıcılara tahsis edilecektir.

Ripple dava için yeni avukat tuttu

Amerikan blockchain ödemeleri firması Ripple SEC ile yaşadığı yasal savaşta yeni bir avukat tuttu. Buna nazaran savunmayı yapacak olan avukat ise Douglas S. Zolkind. Güçlü bir mesleğe sahip olan Zolkind, şu anda Debevoise & Plimpton LLP’de ortak olarak çalışmakta ve kurumsal ceza savunmasına odaklanmaktadır.

https://twitter.com/FilanLaw/status/1686137425481883648

Zolkind, New York Güney Bölgesi ABD Savcılığı’nda (SDNY) Amerika Birleşik Devletleri avukat yardımcısı olarak kapsamlı bir mesleğe sahip olduğu ve Ceza Kısmı Kamu Yolsuzluğu Birimi’nin kıdemli bir üyesi olarak misyon yaptığı için Ripple için hakikat kişi olarak görülüyor.

Cardano’dan iştirak çağrısı

Cardano protokolü, blockchain’in ardındaki start-up olan Input Output Hong Kong (IOHK) ile geliştirme uğraşlarıyla ilgili olarak, halktan daha direkt iştirak davetinde bulunan istikrarlı bir çalışma yürütüyor. Resmi Twitter sayfasından açıklama yapan IOHK, topluluğun Project Catalyst deneyinin gözden geçirilmesine yardımcı olmasını istediğini söyledi.

Project Catalyst, Cardano topluluğu içinde, fikirleri tesirli gerçek dünya projelerine dönüştürmek için bir çerçeve sağlıyor. Böylelikle topluluk inovasyonunu teşvik etmeyi amaçlayan bir teşebbüstür. Bu teşebbüs aracılığıyla yayınlanan tekliflere bakılıyor. Ayrıyeten, topluluk üyeleri idare şurası genelinde temel usullere karar veriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İştirak ve Daha Fazlası! 4

Altcoin Litecoin’de değerli gelişme

Litecoin, 24 saatten az bir mühlet kalan halving aktifliği öncesinde ağ temellerinde bir patlama yaşıyor. Madencilik topluluğunun hassaslığı iki gösterge ile ölçülmektedir. Hashrate ve zorluk. 2023’ün başından bu yana, LTC hashrate daima olarak artmakta.

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda bir Litecoin Foundation gönderisine nazaran, LTC hashrate’i şu anda 869,9 TH/s ve zorluk derecesi 25,64 milyon. Bu hashrate artışı, daha fazla madencinin altcoin LTC topluluğuna katılarak ağı daha inançlı ve daha emniyetli hale getirdiğini gösteriyor.

Shiba Inu 3 yaşında

Popüler kripto projesi Shiba Inu, üçüncü yaş gününü görkemli bir biçimde kutladı. Ayrıyeten daima büyüyen SHIB topluluğunu şenliklere katılmaya davet etti.

https://twitter.com/Shibtoken/status/1686290455800008704

Twitter’da resmi Shiba Inu hesabı, bu vesileyle iç açıcı bir bildiri yayınladı. Ayrıyeten tutkulu destekçilerine minnettarlığını söz etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İştirak ve Daha Fazlası! 5

Tron CEO’sundan CRV hamlesi

Altcoin TRX’in kurucusu ve BitTorrent’in (BTT) CEO’su Justin Sun’dan değerli bir atılım geldi. Buna nazaran, “düşüşü satın almaya” yönelik atak yaptı. Ayrıyeten Curve Finance (CRV) fiyatının acı verici düşüşünden yararlanmaya karar verenlerden biri haline geldi.

Tron’un kurucusu Justin Sun değerli bir karar verdi. Curve Finance (CRV) kurucusu Michael Egorov’dan beş milyon CRV tokeni satın aldı. Sun bu devasa hissesi “tezgah üstü” platform aracılığıyla token başına 0,4 dolardan satın aldı.

Altcoin CYBER airdrop başlattı

CyberConnect, toplumsal medya platformlarında ihtilal yaratmayı amaçlayan bir web3 toplumsal ağ. Sei Network (SEI) ile birlikte Binance Launchpool’daki 37. proje olarak kıymetli bir kilometre taşına ulaştı. Launchpool entegrasyonunun bir kesimi olarak CyberConnect, bir airdrop programı başlattı . Buna nazaran bu airdrop kripto topluluğundan büyük ilgi gördü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İştirak ve Daha Fazlası! 6

CyberConnect’in misyonu, web3 teknolojisini kullanmak. Ayrıyeten kullanıcılara dijital kimlikleri ve içerikleri üzerinde tam denetim sağlayarak onları güçlendirmektir. Platform, blockchain’den yararlanarak yeniliği teşvik etmeyi amaçlıyor. Başka taraftan klâsik toplumsal ağlara merkezi olmayan, topluluk odaklı bir alternatif sunmayı amaçlıyor.

MATIC’ten kıymetli hamle

Altcoin Polygon (MATIC), takımı blockchain teknolojisinin “gerçek dünya” uygulamaları portföyüne giderek daha fazla kullanım örneği ekliyor. Hindistan’ın en kalabalık ikinci eyaleti olan Maharashtra hükümeti, vatandaşlarına doğrulanabilir kast sertifikaları vermek için Polygon (MATIC)’ten yararlanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: İştirak ve Daha Fazlası! 7

Karnataka eyaletindeki patronlar, insanların kimliklerinin şeffaf ve kolaylaştırılmış bir formda doğrulanması için bu cins sertifikaları kullanmaya başladılar bile. Çağdaş Hindistan’da kast sertifikaları, bir bireyin kastını yahut topluluğunu belgeleyen resmi evraklardır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap