Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var! Balinalar da Faal

Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var! Balinalar da Faal

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var! Balinalar da Faal

Kripto para piyasası zıt rüzgarların tesiriyle istikamet bulmakta zorlanıyor. Grayscale’in SEC zaferiyle coşan piyasa SEC’in spot Bitcoin ETF kararlarını ertelemesiyle karlarını geri verdi. Bununla birlikte altcoin projeleri paydaşlık kurmaya ve kendilerini geliştirmeye devam ediyor. Ayrıyeten, piyasa sessiz olsa da balinalar hayli aktif!

Altcoin projelerinden kıymetli haberler var…

USDC Base ve Optimism ağında lansman yapıyor

Stablecoin ihraççısı Circle, USD Coin’ini Base ve Optimism ağlarında resmi olarak dağıtıyor. Böylelikle, USDC sahipleri için daha geniş fonlama seçeneklerine ve kullanım durumlarına kapı açıyor. 5 Eylül’de yapılan duyuruya nazaran, her iki ağın kullanıcıları da USDC’yi stablecoin’in köprülü sürümlerine güvenmek zorunda kalmadan mahallî olarak kullanabilecekler. Circle ayrıyeten, stablecoin’in tüm köprülü sürümlerinin mahallî sürümle değiştirilebilmesi için “ekosistem ortaklarıyla” birlikte çalıştığını belirtiyor.

Visa, Solana’da stablecoin mutabakat yeteneklerini başlattı

Küresel ödeme devi Visa, stablecoin ödeme kabiliyetlerini Solana’yı içerecek biçimde genişlettiğini duyurdu. Visa, 5 Eylül’de yaptığı basın açıklamasına nazaran, iki büyük ödeme firması olan WorldPay ve Nuvei ile muahedeyi test etmeye başlayacak. Başlangıçta, kullanıcılar dijital ödeme yaptığında, Visa hazinesindeki fonları alacak. Sonra, bunları satıcının bankasına gönderecek. Circle ile yaptığı iştirakin akabinde, ödeme şirketi stablecoin’i Visa’nın hazinesinden traderların emanetine aktarmaya başladı.

Wirex, bu altcoin ile iş iştiraki yapıyor

Wirex, 6 milyondan fazla kullanıcısı olan kripto para ödeme başkanı pozisyonunda yer alıyor. Artık de ödeme odaklı App Chain (W-Pay) ile büyük ilerlemeler kaydediyor. Bu doğrultuda, Polygon’un Blockchain Geliştirme Kiti (CDK) ile yapılan işbirliği yapıyor. Böylelikle bu argümanlı teşebbüsle kripto para ödemelerinde ihtilal yaratıyor. Son teknik gelişmeler Polygon Blockchain teknolojisini kripto para bölümünde önder ve yenilikçi bir pozisyona getirti. Wirex, potansiyeli nedeniyle bu teknolojiyi kullanıyor. Böylelikle, ödemeler için bir Katman-2 (L2) Blockchain’i geliştiriyor

Dev balina, Binance’ten topladığı altcoini OKX’te boşalttı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, altcoin projesi Livepeer (LPT) fevkalâde bir yükseliş yaşadı. Proje, merkezi olmayan bir görüntü yayın ağı. Son atağında LPT en büyük 200 kripto ortasında 30 gün içinde en çok kazanan altcoin oldu. Bu gelişmelerin ortasında dev bir balina daha evvel Binance’tan topladığı LPT’leri OKX’de boşalttı. 0x475 kodlu balina borsaya 250.000 Livepeer (LPT) (1.9 milyon dolar) yatırdı ve akabinde tamamını sattı. Bu ortada, bu balinanın bu tokenleri, 13 gün evvel Binance’den aldığını belirtelim. Münasebetiyle balina fiyat yükselişinden güzel kar etmiş görünüyor.

BTC Piyasası: Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var! Balinalar da Faal 1

Livepeer, çeşitli vakit dilimlerinde performans ölçütleri karışık olmasına karşın, 30 günde%99,1’lik artış kaydetti. Bu da artan yatırımcı ilgisine ve teknolojik vaatlere işaret ediyor. Altcoin projesinin 30 günlük yükselişi, onu kripto dünyasında değerli bir rakip haline getirdi. Bununla birlikte, başka vakit dilimlerindeki karışık performansı ihtiyatlı bir optimistlik gerektiriyor.

Santiment: Bu altcoin için hacim ve mention zirvede

Analitik platformu Santiment, Flamingo’nun sosyal medyadaki mention’larda son beş haftanın en yüksek düzeyine ulaştığını paylaştı. Bu ortada, altcoin projesinin tokeni olan FLM gün içerisinde %79’luk yükselişle tepeyi gördü. Ayrıyeten tokeninin süreç hacmi de büyük artış kaydetti. Böylelikle, 2022 yılının Haziran ayında gördüğü tepeye ulaştı.

BTC Piyasası: Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var! Balinalar da Faal 2FLM’de yaşanan yükseliş. Kaynak: Santiment

Binance FLM ve BLZ fonlama oranlarında değişikliğe gitti

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Flamingo (FLM) ve Bluzelle (BLZ) vadeli kontratlarıyla ilgili bir değişiklik yaptı. Bu bağlamda Binance, iki altcoin projesiyle ilgili “Binance Vadeli Süreçler, USDⓈ-M FLMUSDT ve USDⓈ-M BLZUSDT Daima Kontratlarının fonlama oranı uzlaşma sıklığını 05.09.2023 TSİ 21:15 ve 21:30’dan itibaren sekiz saatte bir yerine dört saatte bir artıracak.” açıklamasını yaptı. Bu ortada, kripto borsası, güncellemeden evvel açılmış olan mevcut durumların da etkileneceğini belirtti. Bu yüzden, mümkün bir tasfiyeyi önlemek için ayarlamadan evvel durumun ve kaldıracın ayarlanmasını tavsiye etti.

Ethereum balinaları durmak bilmiyor’

Kripto para piyasası sakin bir görünüme sahip. Başkan kripto Bitcoin ve başkan altcoin Ethereum dar süreç aralığında yoluna devam ediyor. Bununla birlikte kripto para balinaları bunu alım fırsatı olarak görüyor. Bu bağlamda kripto analisti Ali Martinez, Ethereum balinalarının etkinliğine dikkat çekiyor:

Ethereum balinalarının son 24 saat içinde yaklaşık 425 milyon dolar pahasında 260.000 ETH satın aldığı görülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap