Bu 7 Altcoin İçin Kritik Hafta Geldi: Fiyatlar Çakılacak mı?

Bu 7 Altcoin İçin Kritik Hafta Geldi: Fiyatlar Çakılacak mı?

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 7 Altcoin İçin Kritik Hafta Geldi: Fiyatlar Çakılacak mı?

Yedi altcoin projesi, bu hafta token kilitlerini açacak. Tokenların kilidinin açılması, kripto para piyasasında bilhassa kritik bir gelişme olarak öne çıkıyor. Kripto para yatırımcıları, portföylerindeki rastgele bir kripto paranın arzının çoğalıp çoğalmayacağını merak ediyor. Çünkü token fiyatları çoklukla arzın yükselmesine güzel reaksiyon vermiyor. İşte bu hafta token unlock’ı (kilit açma) gerçekleştirecek yedi altcoin projesi…

Bu hafta kimi altcoin projelerinin kilitleri açılıyor

Bugün, 1 Mayıs’ta, 1inch borsası bu hafta token kilidini açan birinci büyük protokol olacak. Bununla birlikte, sırf 21.429 tokenin piyasaya sürülmesiyle, token fiyatları üzerinde büyük bir tesir beklenmemekte.  Kilidi açılacak 1INCH tokenları, yaklaşık 0,463 dolar olan mevcut fiyatlarla toplam 10.000 dolardan daha az bir bedele sahip. Token Unlocks’a nazaran, yaklaşık 1.4 milyar tokenlık toplam arzın yüzde 37’si kilitli kalıyor. Ayrıyeten, token iktisadı büyük ölçüde gruba ve yatırımcılara yönelik. Token iktisadına nazaran 1inch’in Aralık 2024’e kadar devam eden unlock programında takıma özel 1.29 milyar token var. 

BTC Piyasası: Bu 7 Altcoin İçin Kritik Hafta Geldi: Fiyatlar Çakılacak mı? 1

Ayrıca 1 Mayıs’ta Polkadot tabanlı web3 finans platformu Acala varlıkları özgür bırakacak. Kabaca 2,3 milyon dolar kıymetinde yaklaşık 27,4 milyon ACA tokenının kilidi açılacak. Bunlar toplam arzın yüzde 2,74’ünü temsil ediyor. Bu nedenle uzmanlara nazaran token fiyatları üzerinde bir ölçü aşağı istikametli baskı riski var.

ACA, NYM ve daha fazlası için unlock süreci başlıyor

Acala tokenomiklerinin yüzde 34’ü kitle kredisi iştirakçilerine, yüzde 29’u stratejik ortaklara ve yüzde 12’si de rezerve ayrılmakta. Hak ediş ve kilit açma programı Mart 2028’e kadar devam ediyor. ACA, 0,087 dolarlık tepesinden yüzde 97 düşüşle süreç görüyor. Öteki yandan Nym, 3 Mayıs’ta toplam arzının yaklaşık yüzde 7,4’ünü piyasaya sürecek. Bu hafta fiyatlar üzerinde aşağı istikametli baskı beklemek için yaklaşık 16,3 milyon dolar pahasında NYM tokenı piyasaya sürülmekte.

BTC Piyasası: Bu 7 Altcoin İçin Kritik Hafta Geldi: Fiyatlar Çakılacak mı? 2

Trader Joe ise her iki günde bir token kilidi açıyor ve bir sonraki token açılışı 3 Mayıs’ta 108.000 JOE token ile gerçekleşecek. 5 Mayıs’ta Liquity (LQTY) ve Galxe (GAL) için token kilitleri açılıyor. Bu ortada, 7 Mayıs’ta Tornado Cash, yaklaşık 1,3 milyon dolar bedelinde 175.000 TORN tokeninin kilidini açacak. Teori, sürecin tüm DeFi proje yatırımcıları ve paydaşları için teşvikleri birebir hizaya getirmesi tarafında. Lakin gerçek şu ki, bu süreç ekseriyetle kısa vadeli dalgalanmalara ve satış baskısına neden oluyor.

Kripto para piyasalarında son durum nedir?

Pazartesi sabahı Btcpiyasasi.com bilgilerine nazaran kripto piyasaları çoğunlukla kırmızıya döndü. Toplam piyasa bedeli gün içinde yüzde 1,7 oranında küçülerek 1.23 trilyon dolara düştü. BTC yüzde 2 düşüşle 28.595 dolara gerilerken, Ethereum (ETH) yüzde 2,7 kayıpla 1.848 dolara düştü. Birinci 20’de bu eğilime karşı koyan tek kripto, yüzde 4,4’lük bir karla 335 dolara ulaşan Binance’in BNB’si oldu. Birtakım uzmanlara nazaran düzeltme yine başlıyor üzere duruyor. Bu nedenle bu hafta unlock sürecindeki projeler daha ağır kayıplar yaşayabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap