Bu 6 Altcoin’de İnanılmaz Balina Aktivitesi! Toplu Alımlar Var!

Bu 6 Altcoin’de İnanılmaz Balina Aktivitesi! Toplu Alımlar Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin’de İnanılmaz Balina Aktivitesi! Toplu Alımlar Var!

31 Temmuz’un Curve Finance hack olayı DeFi dalında geniş çaplı bir krize yol açtı. Raporlara nazaran Curve havuzlarından 22 milyon dolar istismar edildi. İlerleyen günlerde, AAVE ve COMP üzere DeFi altcoin projelerini içeren toplu satın alımlar dikkat çekiyor.

Altcoin balinaları AAVE, APE, COMP, IMX ve LDO’da toplu alımlar yapıyor

Santiment’in yeni bir raporuna nazaran yükseliş olarak kabul edilen balina aktivitesi son günlerde tırmanıyor. Bu hafta, 10 milyon dolar yahut daha yüksek bedelde birkaç süreç ortaya çıktı. Bununla birlikte, Bitcoin ve DeFi ekosisteminin durumu göz önüne alındığında, fiyat düzeltmesi mümkünlüğü hala masada.

Santiment analistleri, Perşembe günü çeşitli altcoinlerde 10 milyon dolar yahut daha yüksek pahaya sahip balina süreçlerinde kayda kıymet bir artış tespit etti. Yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum üzere yüksek hacimli kriptolarda beklemekten sıkılırken, altcoin’ler yeni bir alternatif olarak ortaya çıkıyor. BTC fiyatı haftanın birçoklarını kritik takviyeleri tutmak için çaba ederek geçirmek zorunda kaldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin’de İnanılmaz Balina Aktivitesi! Toplu Alımlar Var! 1

Balina faaliyeti tipik olarak fiyatlardaki artışla alakalıdır. Lakin yatırımcıların kar elde etmesi muhtemelen altcoinler üzerindeki baskıyı artıracak. Santiment’e nazaran, şu anda artan balina satın alımlarına şahit olan ve fiyat düzeltmesi riski güçlenen altcoin’ler:

  1. AAVE (AAVE)
  2. ApeCoin (APE)
  3. Compound (COMP)
  4. Immutable (IMX)
  5. LidoDAO (LDO)
  6. Measurable Veri Token (MDT),
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin’de İnanılmaz Balina Aktivitesi! Toplu Alımlar Var! 2

Yatırımcılar kar elde etme fırsatları gözlüyor

Santiment’in büyük transfer metrikleri, üstteki 6 altcoin’de kıymetli balina aktivitesi kaydetti. Volatilite arayan yatırımcılar, birtakım balina hareketleri 2023’te görülen en büyük hareketler olduğundan, bu altcoin’leri kar elde etme fırsatları için izliyor.

Satın alımlar, 22 milyon dolarlık Curve Finance hack olayının ortasında geliyor. Bu esnada, AAVE ve COMP üzere isimlerdeki büyük balina aktivitesi, yaklaşmakta olan bir düşüşün göstergesi olarak kabul edilebilir.

Altcoin’lerdeki balina aktifliği neden Bitcoin’in bir sonraki atılımının anahtarı?

Balinaların devam eden düzeltmede bu altcoinlerin toplamasının nedeni düşük fiyatlarla ilgili. Bu da piyasa direkt yeni sermaye akışı sağlıyor. Piyasa iştirakçilerinden gelen talep, kısa vade de Bitcoin ve altcoinlerin fiyatı üzerinde de tesirli olacak.

Curve Finance’in kurucusu Michael Egorov’un CRV için likiditeyi artırma eforları, sermayeyi DeFi token’larına ve DEX token’larına yöneltti. Fakat altcoin’lerdeki balina aktivitesi yeni oyun kuralları getiriyor.

Justin Sun ve büyük balinalar Michael Egorov’a destekliyor

Hack olayının akabinde, Curve Finance’in kurucusu Michael Egorov’a bağlı büyük bir kredinin tasfiyesi kelam konusu. Tron kurucusu Justin Sun, DeFi piyasasını yakından ilgilendiren bu tasfiyeye yardım eli uzatan isimlerden biriydi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Pazartesi günü Egorov’a 5 milyon CRV gönderdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap