Bu 6 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu: İşte Ayrıntıları!

Bu 6 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu: İşte Ayrıntıları!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu: İşte Ayrıntıları!

Yakın vakitte, birçok altcoin projesi yeni iştirak haberleriyle gündeme geldi. İşte günlük bazda dikkat çeken birkaç gelişme…

Popüler altcoin projesi Algorand, Onramp Money ile ortak oldu

Algorand, kripto para ünitesini Hindistan nüfusu için daha erişilebilir hale getirmek maksadıyla fiat-kripto tahlil sağlayıcısı Onramp Money ile bir iştirak kurduğunu duyurdu. Bu yıl en kalabalık ülke olarak Çin’i geçmesi beklenen Hindistan’ın önümüzdeki yıllarda blockchain ve kripto için gaye pazar olacağı iddia edilmekte. Bununla birlikte, DeFi dünyasının ve merkezi olmayan uygulamaların teknolojik pürüzleri ve karmaşıklıkları, bu bağlamda kitlesel benimseme elde etmek için aşılması gereken bir mani.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu: İşte Ayrıntıları! 1

Ölçeklenebilirlik ve karbon nötrlüğü kavramına odaklanan açık kaynaklı bir blok zinciri olan Algorand’ın Onramp Money ile entegrasyon, ALGO coin ve piyasadaki öbür kripto paraları satın almak isteyen Hintli kullanıcılar için tecrübesi kolaylaştıracak. Neredeyse anlık süreç yapabilen iki katmanlı bir yapıya ve sentin altında kurullara sahip olan Algorand ağı, Hint rupisi ve büyük kriptolar ortasında alışverişi mümkün kılacak. Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu tarafından geliştirilen Hint ödeme sistemi UPI, fiat-kripto süreçlerini kolaylaştırmak için Algorand ekosistemine entegre edilecek.

ADIA Lab, CrunchDAO ile işbirliği kuruyor

Veri ve hesaplama bilimlerinde temel ve uygulamalı araştırmalara adanmış Abu Dabi merkezli enstitü ADIA Lab, yeni jenerasyon finansal içgörüler üretmek için Web3 ve makine tahsilinden yararlanan data bilimcilerden oluşan bir araştırma takımı olan CrunchDAO ile “toplam 100.000 USD ödül havuzuna sahip ADIA Lab Piyasa İddiası müsabakasını başlatmak için” iştirak kurdu. Dünyanın dört bir yanından iştirakçiler “16 Mayıs’tan itibaren turnuvaya girişlerini gönderebilecekler.” Müsabaka iki evrede gerçekleşecek. Birinci basamak “CrunchDAO’nun iştirakçilerden model toplayacağı 16 Mayıs’tan 16 Ağustos’a kadar sürecek.” İkinci basamakta, “16 Ağustos’tan 16 Kasım’a kadar modeller test edilecek ve kazananlar seçilecek.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu: İşte Ayrıntıları! 2

Altcoin Tron, meme coin’lere dayanak sağlayacak

Huboi TRON ve BitTorrent ile yeni bir Memeverse Karnavalı aktifliği başlatmak üzere yeni bir stratejik paydaşlık kurduğunu duyurdu. Bu paydaşlığın bir kesimi olarak Tron ve BitTorrent, meme tokenlerinin ve ekosistemlerinin geliştirilmesi için kapsamlı dayanak sağlayacak. Resmi duyuruya nazaran, TRON DAO Ekosistem Fonu, Tron ekosistemindeki en tanınan meme token projelerini ödüllendirmek için 20 milyon TRX fon büyüklüğüne sahip Memeverse Fonu kuracak. Huobi ve Poloniex, popülerliklerine ve sıralamalarına bağlı olarak meme projelerini mümkün olduğunca teşvik edecek.

Mantle ve Ankr’dan paydaşlık duyurusu

Yüksek performanslı, modüler bir Ethereum layer-2 ağı olan Mantle, 2023’ün 2. çeyreğinde yapılacak ana ağ lansmanı öncesinde Ankr ile iştirak kurduğunu açıkladı. Ankr’ın Mantle RPC’leri “geliştiricilerin Mantle ile direkt arayüz oluşturmaları için bir ağ geçididir. Mantle nodeları, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ve nihayetinde son kullanıcılar ortasında zincir üzerindeki bilgileri aktaran bir ağ yönlendiricisi olarak hareket eden RPC’ler, süreçler, cüzdan bakiyelerinin popülasyonu ve sahiplik bilgilerinin alınması üzere gerekli vazifelerin yürütülmesini sağlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu: İşte Ayrıntıları! 3

Digital Asset, yeni bir ağ kuruyor

Finansal teknoloji şirketi Digital Asset, Salı günü yaptığı açıklamada, kurumsal müşteriler için merkezi olmayan bir altyapı sağlamak üzere tasarlanmış, saklılık özellikli, birlikte çalışabilir bir Blockchain ağı başlatacağını duyurdu. Canton Network olarak isimlendirilen ağın iştirakçileri ortasında BNP Paribas (BNP), Deloitte, Cboe Küresel Markets (CBOE), Goldman Sachs (GS), Broadridge (BR), S&P Küresel ve Microsoft (MSFT) yer alıyor. Ağ, Digital Asset’in akıllı mukavele lisanı Daml ile oluşturulmuş uygulamaları birbirine bağlayarak finansal piyasalardaki çeşitli sistemlerin birlikte çalışmasına ve senkronize olmasına imkan tanıyor.

Crypto.com ORDI’yi destekliyor

Ordinals projesinin coini ORDI, platform içindeki süreçleri kolaylaştıran bir BRC-20 mahallî tokenıdır. Crypto.com uygulaması ile kullanıcılar ORDI’yi USD, EUR, GBP ve 20’den fazla fiat para ünitesi ile gerçek maliyetle satın alabilir ve Crypto.com Visa Card’ı kullanarak dünya çapında 80 milyondan fazla satıcıda harcayabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu: İşte Ayrıntıları! 4

Alibaba ve altcoin Avalanche metaverse launchpad’i kuracak

Son olarak, Çinli e-ticaret şirketi Alibaba’nın bir yan kuruluşu olan Alibaba Cloud, işletmelerin Blockchain üzerinde metaverse’leri dağıtmasına imkan tanıyan bir launchpad oluşturmak için Avalanche ile işbirliği yaptı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap