Bu 5 Meyyit Altcoin Dirildi: Yakında Dump mı Geliyor?

Bu 5 Meyyit Altcoin Dirildi: Yakında Dump mı Geliyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 5 Meyyit Altcoin Dirildi: Yakında Dump mı Geliyor?

2017 ve 2018 yıllarından bazı ölü altcoin projeleri ölümden döndü ve kripto çevreler bu durumun nedenlerini tartışıyor. Kriptokoin.com olarak bu beş altcoin projesini mercek altına alıyoruz.

Beş altcoin neden dirildi?

Ethereum Classic (ETC) ve DASH dahil olmak üzere 2017 ve 2018’deki “ölü” altcoinler geçen hafta yeniden canlandı. 2017 ve 2018’deki “unutulmuş” altcoinler koleksiyonu, geçtiğimiz hafta ilk 100’de büyük kazançlar elde etti ve kimse bunun neden olduğundan tam olarak emin değil. Örneğin, 2018 civarında popüler hale gelen ve 4,3 milyar doları aşan bir piyasa değerine ulaşan Ethereum Classic (ETC), geçen hafta %81,33 fiyat artışı gördü. Ethereum Classic (ETC) ayrıca bu haftanın başlarında BCH ile birlikte kripto analiz firmalarınca toparlanma gösteren bir altcoin olarak adlandırıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 5 Meyyit Altcoin Dirildi: Yakında Dump mı Geliyor? 1

Benzer şekilde, 400 milyon doların altına düşmeden önce 2017 yılında 12 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşan diğer bir altcoin Dash (DASH), %34 oranında fiyat artışı gördü. Aynısı, daha önce 2017’de 66 milyar doların üzerinde piyasa değeri ile zirveye ulaşan ve bu hafta yaklaşık %24’lük bir fiyat artışı gören Bitcoin Cash (BCH) için de geçerli görünüyor. Hemen hemen aynı hikayeye sahip olan Zcash (ZEC) ve EOS da bu hafta %20’nin üzerinde fiyat artışı gördü. İki hafta önce Zcash, başka bir altcoin rallisinin parçasıydı ve %15 kazanç elde etti. EOS ayrıca yakın zamanda kripto balinalar tarafından en çok satın alınan ikinci kripto para birimi olarak listelendi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 5 Meyyit Altcoin Dirildi: Yakında Dump mı Geliyor? 2

Bu yakın bir dump işareti mi?

Bu altcoin dirilişine dikkat çeken bir Reddit kullanıcısı, bunun gelen bir dump’ın göstergesi olabileceğini öne sürdü. Bu kripto paraların birçoğu hala tüm zamanların en yüksek konumlarından uzak olsa da, çoğu kişi bunun kripto piyasası için iyi mi yoksa kötü bir işaret olarak mı değerlendirilmesi gerektiğini merak ettiğinden, toplulukta hala bir sonuca bağlanmamış bir tartışma konusu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap