Bu 4 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: Airdrop Duyuruldu!

Bu 4 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: Airdrop Duyuruldu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 4 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: Airdrop Duyuruldu!

Zor durumdaki Bitcoin ve altcoin fonu Three Arrows Capital’in kurucusu Su Zhu tarafından başlatılan kripto borsası OPNX, bir duyuru yaptı. Terra (LUNA) ve Terra Classic (LUNC) altcoin sahiplerine “Justice Tokens” dağıtma planını açıkladı. Lakin duyuru, ABD’deki bir mahkeme celbine karşılık vermediği bildirilen kurucularının geçmişi nedeniyle tartışma ve tenkitlerle karşılandı. İşte detaylar…

OPNX’teki altcoin yatırımcıları için duyuru geldi

OPNX platformu, bu Justice (Adalet) Token’larının, ziyan gören topluluklara özel olduğunu söylüyor. Ziyan gören projelerin, uzlaşma sonuçlarını iade etmeyi amaçladığını söylüyor. Yani Justice tokenlarının eşsiz bir sistem olduğunu argüman ediyor. Tokenlar, FatMan Terra isimli bir Twitter analistinin aksiyonları nedeniyle ziyan gördüğü tez edilen dört topluluğu temsil ediyor. Bu topluluk şu halde: LUNA, LUNC, Rollbit (RLB) ve OX coin. Justice Token, bu dört altcoin sahiplerine eşit olarak dağıtılacak.

Terra destekçilerine nazaran FatMan Terra, yanlış ve makus niyetli bilgiler yaydı. Bu nedenle Terra ekosisteminin çöküşünü tetiklemekle suçlanıyor. Ayrıyeten FatMan Terra, Twitter’da çeşitli kullanıcı isimleri altında ırkçı açıklamalar yaptığı için de reaksiyonla karşılaştı. Justice Tokenları, hiçbir içsel pahaya, takviyeye yahut getiri beklentisine sahip olmayacak biçimde özel olarak tasarlanmıştır. Bunlar meme altcoin olarak sınıflandırılmakta. Gerçek finansal varlıklardan fazla sembolik jestler olarak hizmet etmeleri amaçlanmaktadır.

FatMan Terra, OPNX’in atılımına “dolandırıcılık” dedi

Justice Tokenların duyurusu, FatMan Terra’ya atfedilen birkaç bildirinin Twitter’da heyecan yaratmasından kısa bir müddet sonra geldi. Terra topluluğu, bu iletilerin ekosistemin çöküşüne katkıda bulunan dezenformasyon yaydığını tez ediyor. FatMan Terra, OPNX’in Twitter’daki duyurusuna karşılık verdi.  BTC ve altcoin borsasını kendi ismi altında yeni bir dolandırıcılık düzenlemekle suçladı. Görünüşe nazaran durum karmaşık bir suçlamalar ve karşı suçlamalar ağına dönüştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 4 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: Airdrop Duyuruldu! 1

Bu Justice Tokenlarının dağıtımının bu noktada büsbütün net olmadığını belirtmek ehemmiyet taşıyor. OPNX, dağıtım sürecinin nasıl işleyeceği konusunda detaylı bilgi vermedi. Bu şeffaflık eksikliği, borsayı çevreleyen tartışmaların ateşine sadece yakıt ekledi. Justice Tokenlarının dikkat çeken bir tarafı de altcoin Rollbit (RLB) kullanıcılarına dağıtılmasıdır. Çünkü FatMan Terra kısa müddet evvel Rollbit hakkında bâtın bilgiler paylaştığını ima etmişti. Bu da platformun destekçileri ortasında kaygılara yol açmıştı. Bu duyurunun akabinde Rollbit’in kurucusu, FatMan Terra tarafından farklı kullanıcı isimleri altında paylaşıldığı sav edilen iletileri ortaya çıkardı.

Three Arrows olayı: Neler olmuştu?

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Davies ve Zhu, bir vakitler 10 milyar dolar bedelinde olan ve Temmuz ayında iflas müracaatında bulunan Singapur merkezli bir hedge fonu olan Three Arrows Capital’i kurdu. 3AC olarak da bilinen altcoin fonunun, fiyatlardaki düşüş ve riskli süreçlerin akabinde kredi verenlere geri ödeme yapamaz hale gelmesinin akabinde bir İngiliz Virgin Adaları mahkemesi tarafından tasfiye edilmesine karar verildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap