Bu 4 Altcoin Satış Baskısıyla ‘Fırsat Bölgesine’ İtilebilir!

Bu 4 Altcoin Satış Baskısıyla ‘Fırsat Bölgesine’ İtilebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 4 Altcoin Satış Baskısıyla ‘Fırsat Bölgesine’ İtilebilir!

Kripto analist Filip L’ye nazaran Cronos, %15 kayıp manasına gelen korkutucu bir yörüngede ilerliyor. Ayrıyeten analist, UNI’nin 5 dolarlık tutamağa veda etme vaktinin geldiğini söylüyor. Analist, bir altcoin fiyatının ise %15 düşme riski altında olduğunu söylüyor. Son olarak analist Ekta Mourya, PEPE için sırada ne olduğunu açıklıyor.

Bu altcoin, tüm 2023 yararlarını silebilir

Cronos fiyatı, 2023 için elde edilen tüm kazanımların büsbütün silinmesi için kendini ayarlıyor. Yol boyunca boğaları olacaklar konusunda uyaran birkaç işaret vardı. Kırmızı alçalan trend çizgisinin yanlış kırılması ve akabinde Pazartesi günü 55 günlük Kolay Hareketli Ortalama’ya karşı üst tarafın reddedilmesi, satışın tetiklendiği andı.

CRO, haftalık performans için şimdiye kadar %12’lik bir kayıp yaşadı. Artık bu ölçüsü en az ikiye katlamaya hazırlanıyor. Ayılar bu kırmızı azalan trend çizgisinden uzaklaşıyor. Ayrıyeten, yalnızca bir süreç seansında %15 ek kayıp görebilecek son bir sert atak yapmaya hazırlanıyor. Altcoin fiyatının 0,054 dolar civarında durmasını ve ayıların 2023’ün en düşük düzeyinin hafta sonundan evvel kırılıp kırılmayacağına dair yazı çeşide atmasını bekleyin.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 4 Altcoin Satış Baskısıyla ‘Fırsat Bölgesine’ İtilebilir! 1CRO 4 saatlik grafik

Yatırımcılar, satış gücü olan tankın boş olduğunu ve yakıt ikmali yapılması gerektiğini fark etmiş olacaklar. Bu, çok satım bölgesine kadar uzanan İzafi Güç Endeksine bakmanın bir yoludur. Ayılar satış baskısını azaltmaya başlayacak. Bu da CRO’nun tekrar kırmızı azalan trend çizgisinin üzerine çıkma talihiyle 0,065 dolara geri dönmesi için biraz alan sağlayacak.

UNI’nin 5 dolara veda etmesi mümkün!

Uniswap fiyatı ASIA PAC süreç seansında 5,20 doların üzerine çıkma yolunda ilerliyordu. Fakat toparlanma çok kısa sürdü. Ayılar sert bir formda geri döndü ve boğaların kimi kayıpları geri alma fırsatını heba etti. Kıyamet ve kasvet, iki ayın en düşük düzeyine hakikat inen Bitcoin’den geliyor.

UNI yatırımcıları kendilerini Bitcoin’in performansından soyutlayabilir. Lakin ne yazık ki bağımsız bir altcoin olarak Uniswap öbür bir zorlukla karşı karşıya. Bu da güçlü dolar. Dolar Endeksi 102’nin üzerine çıktı. Ayrıyeten, ABD Doları birkaç büyük G7 para ünitesi karşısında ilerlemesiyle güç kazanıyor. Bu da UNI’nin bu çok güçlü düşüş ögelerine karşı yumruk atamamasına neden oluyor. Bu piyasa, bu Cuma günü %10 daha düşük olan 4,60 dolara paha biçiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 4 Altcoin Satış Baskısıyla ‘Fırsat Bölgesine’ İtilebilir! 2UNI 4 saatlik grafik

Buradaki çok küçük bir ögenin durumu hala kurtarması mümkün. Lakin bu, büsbütün teknik bir bahis. Son üç düşüşün her seferinde daha yüksek olması, yatırımcılardan gelen ve onu bir çöküşten kurtaran büyük alımlara işaret edebilir. Teyit olarak 5,20 doları kırmasını bekleyin. Oradan UNI muhtemelen süratle 5,67 dolara hakikat yükselecek.

Bu altcoin boğaları denetimi kaybetti

Litecoin fiyatı, boğaların yükseliş eğilimi yarattığını ve 200 günlük SMA’ya karşı üst istikamette bir ‘squeeze’ ile sonuçlandığını görüyor. Hafta boyunca boğalar bunu geri almaya çalıştı. Lakin her seferinde başarısız oldu. Bu ortada, boğaları büyük ölçüde açığa çıkaran daha yüksek düşüklerle küçük bir yükselen trend çizgisi oluşuyor.

LTC, bu yükselen trend çizgisinin çabucak altına yerleştirilen boğaların tüm stoplarını tetikleyerek, ayıların öldürmek için içeri girdiğini görebilir. Bu da bir satış buyruğu dalgasını tetikleyecek Böylelikle, LTC’nin süratle 73,50 dolara yanlışsız yükseldiğini görecek. Aylık S2 dayanak düzeyini kırdığında, 2023 için yeni bir düşük düzey olan 65 dolara hakikat öbür bir düşüş mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 4 Altcoin Satış Baskısıyla ‘Fırsat Bölgesine’ İtilebilir! 3LTC 4 saatlik grafik

Yine de ‘squeeze’in işe yaraması ihtimal dahilinde. Bunun da LTC’yi 82 dolar yakınındaki 200 günlük SMA’nın üzerine çıkarması mümkün. Bu gerçekleştiğinde, bir aralık ticareti, 90 dolarlık 55 günlük SMA ile çok cazibeli görünen bir sonraki heyetim. Üstte net bir kırılma ile dahil olmadan evvel kesin bir onay bekleyin. Ayrıyeten, % 10’luk bir rallinin tadını çıkarmadan evvel 200 günlük SMA’da takviye için bir test yapın.

PEPE ağır satış baskısıyla uğraş ediyor

Popüler meme coin’i PEPE, artan satış baskısıyla karşı karşıya. Scope Protocol’deki uzmanlar on-chain faaliyetleri izledi. Sonuç olarak, 46,37 milyon dolar pahasında 33 trilyon PEPE tokeninin 1.176 adres tarafından yatırıldığını söyledi.

Scope Protocol analistleri, kripto topluluğunu PEPE üzere meme-coin’lerdeki büyük dalgalanmalarla bağlı riskler konusunda uyardı. Tipik olarak, tokenin borsalara yatırılmasında büyük bir artış, varlık için düşüş olarak kabul edilir. CoinGecko’nun bilgilerine nazaran, PEPE fiyatı son 24 saat içinde %21 oranında keskin bir düşüş yaşadı. PEPE tokenlarının artan borsa cüzdan bakiyeleriyle birlikte, meme coin’in fiyatının daha fazla düzeltme yaşaması mümkün.

PEPE holder’ları başabaş, meme coin için sırada ne var?

Santiment’teki on-chain analistler, PEPE hakkında bir rapor yayınladı. Bu kapsamda meme-coin’inin nereye gittiğini bulmak için on-chain metrikleri inceledi. Son 24 saat içinde, 30 günlük piyasa kıymetinden gerçekleşmiş kıymete MVRV (bir varlığın piyasa pahasının gerçekleşmiş bedeline oranı), holder’ların şu anda başa baş durumda olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 4 Altcoin Satış Baskısıyla ‘Fırsat Bölgesine’ İtilebilir! 4PEPE MVRV grafiği

Bununla birlikte, PEPE fiyatının 0,00000126 doların altına düşmesi, negatif bölgeye itebilir. Bu da balinalar ve traderlar için nispeten düşük bir fiyattan satın almak için bir “fırsat bölgesi” haline getirir. Altcoin fiyatının, öbür meme-coin’lere benzeri formda, büyük ölçüde spekülasyon ve beklentilerden etkilendiğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle PEPE holder’larının kısa vadede bir düzeltmeye şahit olması mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap