Bu 4 Altcoin İçin Büyük İkaz: Coinler Piyasaya Dökülebilir!

Bu 4 Altcoin İçin Büyük İkaz: Coinler Piyasaya Dökülebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 4 Altcoin İçin Büyük İkaz: Coinler Piyasaya Dökülebilir!

Kripto para dünyasında dört altcoin için kıymetli ikazlar var. Zira token unlock aktifliği ile milyonlarca dolarlık coin piyasada olacak. Hangi kripto para üniteleri için ikazlar var? Bir bakalım.

Altcoin Sandbox kilit açacak

Altcoin Sandbox (SAND), Ağustos ayında yaklaşık 138 milyon dolar pahasında yeni tokenlerin kilidini açıyor. Bu durumun fiyatları etkilemesi beklentiler dahilinde. 800 milyon doları aşan piyasa kıymetiyle altcoin Sandbox (SAND) en tanınan metaverse projelerinden biri. Şu anda piyasa pahasına nazaran birinci 60’ta yer alıyor. Birden fazla metaverse projesi üzere, altcoin SAND de 2023’e nispeten zayıf bir başlangıç yaptı. Bilhassa, SAND şu anda Şubat ayında kaydedilen 0,94 dolarlık 2023 tepesine nazaran %55 düşüşte. Lakin yatırımcılar artık bu ay yaklaşan öteki bir satış dalgası konusunda giderek daha fazla kaygı duyuyor.

BTC Piyasası: Bu 4 Altcoin İçin Büyük İkaz: Coinler Piyasaya Dökülebilir! 1

TokenUnlocks’tan alınan datalara nazaran, 14 Ağustos’ta 300 milyondan fazla altcoin SAND tokeni sirkülasyonda olacak. Arthur Madrid liderliğindeki proje, 332,55 milyon SAND’i deverana sokacak. Tokenlerin bedeli 138 milyon dolar düzeyinde. Açılacak olan kilit toplam dolanımdaki arzın %17,19’unu oluşturmakta.

Altcoin Optimism fiyatında tehdit

Altcoin Optimism (OP) Temmuz ayında %21 karla düşüş trendinden çıktı. Lakin, 30 Temmuz’daki bir sonraki OP token kilidini açma aktifliği ralliyi kesmekle tehdit ediyor. Defillama’dan alınan datalar, 30 Mayıs 2023’ten itibaren Optimism’in aylık 32,21 milyon OP tokenının kilidini açmayı taahhüt ettiğini ortaya koyuyor. Bu kilit açma programının önümüzdeki aylarda piyasa dinamikleri ve token fiyatı üzerinde tesirleri olması mümkün.

BTC Piyasası: Bu 4 Altcoin İçin Büyük İkaz: Coinler Piyasaya Dökülebilir! 2

Geçmiş fiyat bilgileri, 30 Mayıs ve 30 Haziran’daki evvelki iki kilit açmanın kıymetli fiyat düzeltmelerini tetiklediğini gösteriyor. Üstte görüldüğü üzere, altcoin Optimism 30 Mayıs’ta 32 milyon tokenin kilidini açtığında, OP ağ aktifliği %56 artışla 7.200’den 11.200’e yükseldi. Bu durum, 30 Mayıs ve 6 Haziran tarihleri ortasında fiyatı süreksiz olarak %8,5 artırarak 1,42 dolardan 1,54 dolara yükseltti. Kısa vadeli fiyat artışının akabinde OP fiyatı %30’un üzerinde geri geldi. Buna nazaran 1.05 dolarlık taban düzeyini gördü. Sonrasında satışlar başladı.

Benzer bir model

Benzer bir model 30 Haziran kilidinin açılması sırasında da ortaya çıktı. 28 Haziran ve 1 Temmuz tarihleri ortasında altcoin OP fiyatı %16 artış yaşadı. Buna nazaran 1,18 dolardan 1,38 dolara yükseldi. Kısa bir mühlet sonra, fiyat 6 Temmuz’da 1,18 dolara hakikat yaklaşık %14 geri geldi.

BTC Piyasası: Bu 4 Altcoin İçin Büyük İkaz: Coinler Piyasaya Dökülebilir! 3

30 Temmuz’da, yaklaşık 52 milyon dolar bedelinde 32,21 milyon altcoin OP tokenin kilidinin açılışı oldu. Tarihî kalıpları göz önünde bulundurursak, son marjinal fiyat artışlarını önümüzdeki günlerde çift haneli bir geri çekilmeye neden olma ihtimali var.

Ağustos Ayında Aptos (APT) ve INJECTİVE (INJ) token kilit açma etkinlikleri

Altcoin Aptos (APT), 12 Ağustos’ta 4,54 milyon APT’nin kilidini tekrar açacak. Bedelinin 31,62 milyon dolar olduğu iddia ediliyor. Injective (INJ) ise misal bir aylık kilit açmayı takip ediyor. 21 Ağustos’ta, iddiası pahası 23 milyon dolar olan 2,86 milyon INJ tokeninin kilidinin açılması planlanıyor.

BTC Piyasası: Bu 4 Altcoin İçin Büyük İkaz: Coinler Piyasaya Dökülebilir! 4

Ağustos ayında, altcoin Injective token kilidinin açılması, tokenleri ekosistem gelişimine yönlendirecek. Bunun, 21 Temmuz token kilidinin açılmasına kıyasla daha düşük bir fiyat tesirine sahip olması beklenen. 21 Temmuz’daki kilit açma sırasında, danışmanlar ve grup için toplam 29,52 milyon dolar pahasında 3,67 milyon INJ’nin kilidi açılmıştı.

Yaklaşan token kilit açma süreçlerinden ne beklenmeli?

Token kilit açma etkinliklerinden evvel, Sandbox (SAND), Optimism (OP), Injective (INJ) ve Aptos’un (APT) Günlük Faal Adreslerde bir artış yaşaması kelam konusu. Bunu daha sonra bir satış izliyor. Günlük Etkin Adresler bilgileri, bir blockchain ağındaki kullanıcı aktifliğini ölçer. Süreç gerçekleştiren ferdî cüzdan adreslerinin günlük sayısı toplanarak elde edilir.

BTC Piyasası: Bu 4 Altcoin İçin Büyük İkaz: Coinler Piyasaya Dökülebilir! 5

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda ağ aktifliği çoklukla token kilidinin açıldığı devirlerde ağırlaşır. Daha evvel uykuda olan birçok yatırımcı, kısa vadeli karlı fırsatlar aramak yahut mükafatları talep etmek için gereken belli süreç faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere ekseriyetle canlanır. Bu durum ekseriyetle satışlar başlamadan çabucak evvel fiyatı marjinal olarak yükseltiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap