Bu 4 Altcoin Güçlü Yükseliyor, İzleme Listelerinde Olmalı!

Bu 4 Altcoin Güçlü Yükseliyor, İzleme Listelerinde Olmalı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 4 Altcoin Güçlü Yükseliyor, İzleme Listelerinde Olmalı!

Kripto dünyasında, çok sayıda uzman kripto piyasasının bir yükseliş döngüsüne girmeye hazır olduğunu varsayım ediyor. Yılın başındaki güçlü ayı periyodunun akabinde, güzelleşen makroekonomik şartlarla desteklenen toparlanma işaretleri ortaya çıktı. Bilhassa, kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarına artan ilgisi, artan iyimserliği daha da körüklüyor. Uygunlaşan piyasa hassaslığıyla 4 altcoin etkileyici fiyat artışları kaydetti. Kripto analisti Vahid Karaahmetovic, bu altcoin’lere bir göz atıyor.

İlk altcoin XDC Network (XDC)

XDC Network, Blockchain’lere dağıtılacak merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için bulut tabanlı bir Entegre Geliştirme Ortamı (IDE) olan Chain IDE’nin lansmanını duyurdu. Bunun akabinde, 0,1 dolar işaretinin altında süreç gören altcoin, Cuma günü keskin bir yükseliş gösterdi. Bu özelliğin kullanıma girmesi, XDC Network için kıymetli güncellemelerin yolda olduğunu gösteriyor. Bu da proje etrafında iyimserliğin artmasına neden oluyor. Basın saatine nazaran XDC, son 24 saat içinde %37’den fazla artışla 0,05747 dolardan el değiştiriyordu.

BTC Piyasası: Bu 4 Altcoin Güçlü Yükseliyor, İzleme Listelerinde Olmalı! 1XDC 1 günlük fiyat grafiği. Kaynak CoinMarketCap

Geçtiğimiz hafta boyunca altcoin, aylık grafiklerde kazandığına benzeri halde %76’dan fazla yükseldi.

İkinci sırada Stellar (XLM) var

Son haftalarda daima olarak yükseliş ivmesi gösteren bir altcoin, ödeme Blockchain ağı Stellar’ın tokeni XLM. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, daha geniş piyasa iyimserliğinin yanı sıra, XLM’nin son çıkarlarını öncelikle besleyen belli bir faktör, Ripple Labs’ın ABD Menkul Değerler ve Borsa’ya (SEC) karşı kazandığı son yasal zafer. Mahkeme, Ripple’ın halka açık borsalarda XRP satarak menkul değerler düzenlemelerini ihlal etmediğine karar verdi. Bu kararı doğal olarak XRP yatırımcıları ve birebir vakitte XLM topluluğu memnuniyetle karşıladı. Çünkü iki kripto para ünitesi de misal amaçlara ve temel teknolojiye sahip. Kararın yayınlandığında XLM’nin fiyatı gün içinde %18’in üzerinde bir artış göstererek 0,16 dolar düzeyine ulaştı.

BTC Piyasası: Bu 4 Altcoin Güçlü Yükseliyor, İzleme Listelerinde Olmalı! 2XLM 1 aylık fiyat grafiği. Kaynak CoinMarketCap

Haftalık grafikte, XLM’nin çıkarları yaklaşık %21,33 ve aylık bazda %79’un üzerinde.

Bir başka yüksele altcoin Chainlink (LINK) oldu

En büyük Blockchain oracle’ı olan Chainlink’in lokal tokenı LINK’in fiyatı 21 Temmuz’da değerli ölçüde yükseldi. Bunda güçlü balina aktivitesinin tesiri oldu. On-chain bilgilere nazaran, bilhassa 20 Temmuz’da iki kripto balinası, 788.877 LINK token satın almak için 5,72 milyon dolar kıymetinde 3.146 staked Ethereum (stETH) ve Ethereum (ETH) token takas etti. Değişik bir formda, farklı cüzdan adreslerine sahip iki yatırımcı devasa bir token takası gerçekleştirmek için birlikte hareket etti. LINK’i ortalama 7,25 dolar fiyattan satın aldılar. Bu da Chainlink hayranları ortasında spekülasyon ve ilgiyi ateşledi. LINK, son 7 günde %14’ün üzerinde, ay içinde ise %41’in üzerinde artış gösterdi.

BTC Piyasası: Bu 4 Altcoin Güçlü Yükseliyor, İzleme Listelerinde Olmalı! 3LINK 1 aylık fiyat grafiği. Kaynak CoinMarketCap

Bu ortada, CoinMarketCap’teki tanınan kripto topluluğu, LINK’in ayı 7,04 dolardan bitirmesini bekliyor. Bu ortada, topluğun Chainlink kestirimleri için tarihi doğruluk oranının %95 olduğunu belirtmek gerekiyor.

Son sırada Maker (MKR) geliyor

MakerDAO ve Maker Protokolü’nün idare kripto token’ı MKR de 21 Temmuz’da günlük yararlar açısından en güzel performans gösteren birinci 4 ortasında yer aldı. 16’nın üzerindeki fevkalâde sıçraması, öncelikle risk sermayesi (VC) devleri Andreessen Horowitz (a16z) ve CMS Holdings’in son gayretlerine bağlanabilir. Lookonchain’e nazaran, a16z Coinbase’e değerli sayıda MKR tokenı yatırdı. Muhtemelen varlıkları satmayı planlıyor. Misal formda, özel yatırım firması CMS Holdings de MKR varlıklarını azalttı. Bununla birlikte, tokenin yükselişinden evvel, VC yatırımcısı Binance’e yaklaşık 614.000 dolar pahasında MKR yatırdı. MKR, basın saatine nazaran son bir haftada % 23,71 artışla 1.098 dolardan süreç görüyordu. Altcoin fiyatındaki aylık yükseliş ise %48’in üzerinde.

BTC Piyasası: Bu 4 Altcoin Güçlü Yükseliyor, İzleme Listelerinde Olmalı! 4MKR 1 haftalık fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap