Bu 3 Altcoin Yatırımcılarına Kazandırdı: Sonraki Atakları Ne?

Bu 3 Altcoin Yatırımcılarına Kazandırdı: Sonraki Atakları Ne?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Yatırımcılarına Kazandırdı: Sonraki Atakları Ne?

Kripto piyasası hafta sonu boyunca istikrarını korudu. Buna karşın, kimi altcoin’ler kıymetinde değerli artışlar gördü. Sonuç olarak, performans açısından hafta sonunun önde gelen altcoin kazananları olarak tanınmaya hak kazandılar. Kripto analisti Valdrin Tahiri, bu kripto paraların bundan sonra izleyeceği rotayı kıymetlendiriyor.

AAVE hafta sonu altcoin kazandıranlara liderlik etti

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, hafta sonu düzgün performans gösterdi. Altcoin fiyatı, Haziran 2022’nin sonundan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Çizgi, en son Temmuz 2023’te (kırmızı simge) olmak üzere birçok sefer doğrulandı. Bu, uzun bir üst fitil oluşturarak devam eden kopuşu geçersiz hale getirdi. Daha sonra, AAVE fiyatı, azalan direnç çizgisi kadar uzun müddettir yerinde olan 50 dolar yatay takviye alanına düştü.

Direnç çizgisi ve 50 dolarlık alan, düşüş formasyonu olarak kabul edilen alçalan bir üçgen oluşturdu. Bu nedenle, altcoin için gelecekteki en muhtemel hareket üçgenden kesin bir kırılma. Bununla birlikte, fiyatın, sonlarının dışında son bir hareketten evvel takviye alanı ile direnç çizgisi ortasında konsolide olmaya devam etmesi mümkün. Direnç çizgisi olan 70 dolara hakikat üst istikametli bir hareket AAVE fiyatında %17 artış sağlar. Fakat, 50 dolar takviye bölgesine hakikat bir düşüş %16 düşüşe neden olur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Yatırımcılarına Kazandırdı: Sonraki Atakları Ne? 1AAVE İki Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

BAKE fiyatı dirençten kopma denemesi yapıyor

Bakery Token (BAKE) fiyatı 6 Haziran’dan bu yana 0,085 dolarlık yatay takviye alanının üzerinde süreç görüyor. Daha yakın vakitte, fiyat 6 Ağustos’ta takviye alanında sıçradı. Böylelikle, daha yüksek bir düşük oluşturdu ve üst gerçek bir hareket başlattı. Şu anda BAKE, Şubat ayından bu yana devam eden azalan direnç çizgisinden çıkma sürecinde.

Bununla birlikte, şimdi üzerinde bir kapanışa ulaşamadı ve hala 0,120 dolar yatay alanın içinde süreç görüyor. Altcoin fiyatı bu seviyeyi kırarsa, %25 artış olması mümkün. Böylelikle, 0,155 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması muhtemel. Lakin, bunu yapamazsa, 0,085 dolar yatay alana % 25’lik bir düşüş mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Yatırımcılarına Kazandırdı: Sonraki Atakları Ne? 2BAKE Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu altcoin fiyatı çift taban formasyonu oluşturuyor

BNB fiyatı 21 Ağustos ve 10 Eylül tarihleri ortasında bir ikili taban formasyonu oluşturdu. Çift taban yükseliş olarak kabul görür. Yani çoklukla yükseliş trendinin bilakis dönmesine yol açar. Ayrıyeten, bu formasyon RSI’daki bir boğa sapması ile birleşti. Bir fiyat düşüşüne bir momentum artışı eşlik ettiğinde yükseliş sapması meydana gelir. Bu, çoklukla değerli artışlara yol açan ve çift taban formasyonuyla uyumlu olan bir boğa işaretidir.

Yukarı taraflı bir hareket gerçekleşirse, altcoin fiyatının %17 artarak 255 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması mümkün. Fakat, üst taraflı hareket gerçekleşmezse, %12’lik bir düşüş muhtemel. Bu da 190 dolara gerilemesi manasına gelecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Yatırımcılarına Kazandırdı: Sonraki Atakları Ne? 3BNB Günlük Grafik. Kaynak: TradingView
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap