Bu 3 Altcoin Vites Yükseltiyor! Analistler Maksatları Açıklıyor

Bu 3 Altcoin Vites Yükseltiyor! Analistler Maksatları Açıklıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Vites Yükseltiyor! Analistler Maksatları Açıklıyor

Kripto analisti David, altcoin fiyatının bir yükseliş sinyali oluşturduğunu ve LINK’in muhtemelen yakında yükseleceğini söylüyor. Analist Jakub Dziadkowiec XLM’in boğa piyasasına girdiğini kestirim ediyor. Bir öbür analist Ibrahim Ajibade ise AXS balinalarının daha fazla kar için bastırdığını belirtiyor.

Bu altcoin fiyatı yükselmeye hazır

Chainlink (LINK) fiyatı Mayıs 2022’den bu yana 5,5 ila 9,5 dolar aralığında süreç görüyor. Fiyat bir aralıkta olduğunda, traderlar fiyat dayanağa düştüğünde satın alma ve aralığın direnç düzeyine ulaştığında satma eğilimindedir. Sahiden de, traderlar son iki hafta boyunca aralığın dayanağını faal olarak savundu. Bu durumu, uzun bir alt fitile (yeşil ok) sahip haftalık mum ve bir evvelki haftanın iç çubuk mumundan açıkça görmek mümkün. Bu ortada, altcoin için Haftalık RSI göstergesi 50 düzeyi civarında hareket ediyor. Bununla birlikte, azalan uzun vadeli direnç trend çizgisinin üzerine çıktı. Bu, boğalar için hafif bir avantaja işaret ediyor. Bir toparlanma meydana gelirse, izlenecek en yakın kıymetli direnç düzeyi 8,5 dolar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Vites Yükseltiyor! Analistler Maksatları Açıklıyor 1LINK haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Teknik göstergeler LINK fiyatının yakın gelecekte toparlanacağını gösteriyor. En yakın gayeler içinde 7 dolar ve potansiyel olarak 8,5 dolar yer alıyor. Lakin altcoin fiyatı 5,83 doların altına inerse kısa vadeli yükseliş görüşü geçersiz olur. Bu durumda, fiyatın aralığın dayanak düzeyi olan 5,5 dolara kadar gerilemesi mümkün.

XLM vites yükseltiyor: 0,50 dolara sarfiyat mi?

XLM’in uzun vadeli, aylık grafiği, 2015’teki lansmanından bu yana altcoin’in geçmişi hakkında bir fikir veriyor. O devirde piyasaya sürülen birçok kripto paranın tersine, Stellar fiyat grafiği yükseliş görünümü sunuyor. En kıymetlisi, altcoin fiyatı benzeri formda yüksek değerlemelere ulaşan iki boğa piyasası yaşadı. 2018’in başlarında XLM fiyatı 0,93 dolarla tüm vakitlerin en yüksek düzeyine (ATH) ulaştı. Bu ortada, bir evvelki boğa piyasası sırasında, Mayıs 2021’de 0,80 dolara ulaştı. Enteresan bir biçimde, aylık mumlar her iki durumda da 0,53 dolar bölgesinde kapandı. Artık uzun vadeli direnç ve bir sonraki boğa piyasasının amacı olarak hizmet ediyor. Şayet XLM fiyatı mevcut 0,12 dolar bedelinden bu alana yükselirse, bu %350’lik bir artış manasına gelecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Vites Yükseltiyor! Analistler Maksatları Açıklıyor 2XLM fiyat grafiği. Kaynak: Tradingview

Bir öteki yükseliş sinyali de Nisan 2017’den bu yana var olan yükselen uzun vadeli dayanak sınırı (mavi). Şimdiye kadar, evvelki iki ayı piyasasının makro düşükleri bunu dayanak olarak doğruladı (mavi daireler). Ayrıyeten, aylık grafikteki Stellar fiyatı nadiren gözlemlenen uzun vadeli saklı bir yükseliş sapması oluşturdu. RSI göstergesi 2022’de 2020’nin en düşük düzeyinden daha düşük bir düzey kaydetti (turuncu çizgi). Buna karşılık, XLM fiyatı birebir devirde daha yüksek bir düşük oluşturdu.

Bu altcoin yükselmeye hazırlanıyor

Piyasa analisti PUKACharts, yakın tarihli bir gönderide XLM fiyatının yakında kırılması için ek argümanlar sağlıyor. Ayrıyeten, altcoin fiyatının aylık grafiğine bakarak “XLM ısınıyor” sonucuna ulaşıyor. Analistin yükseliş argümanları ortasında şunlar yer alıyor:

  • 10 aylık SMA’nın üzerinde kırılma.
  • MACD üzerinde teyit edilmiş bir boğa kesişmesi.
  • Her iki sinyal de boğa piyasasının yeşil penceresinden geliyor.
  • POC’nin üzerinde kırılma (kırmızı çizgi).
  • OBV göstergesindeki direnç çizgisinin üzerinde kırılma (alttaki mavi grafik).
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Vites Yükseltiyor! Analistler Maksatları Açıklıyor 3Uzun vadeli XLM analizi

Bu tahlilin en değerli ögesi, geçtiğimiz ay XLM fiyatının boğa piyasasının yeşil alanında süreç görmesi. Evvelki iki yükseliş trendinin senaryosu gerçekleşirse, uzun vadeli amaç 0,53 dolar düzeyinin üzerindekiler olacaktır.

AXS balinaları daha fazla kar için bastırıyor

On-chain datalar Axie Infinity balinalarının 5 dolarlık direnci aşmak için ağır efor sarf ettiğini gösteriyor. Aslında, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Grayscale kararının piyasa momentumunu aksine çevirmesinden haftalar evvel çantalarını doldurmaya başlamışlardı. Elinde 100.000 ila 1.000.000 coin tutan altcoin balinaları kümesi 16 Ağustos’tan bu yana alım yapıyor. Aşağıda gördüğünüz üzere, 16 Ağustos ve 30 Ağustos tarihleri ortasında kümülatif AXS bakiyelerine 1,63 milyon token eklediler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Vites Yükseltiyor! Analistler Maksatları Açıklıyor 4AXS Balinaların Cüzdan İstikrarları. Ağustos 2023. Kaynak: Santiment

AXS şu anda 4,91 dolar civarında süreç görüyor. Balinaların yeni aldıkları 1,63 milyon token yaklaşık 8 milyon dolar pahasında. Bilhassa, bu balina kümesinin son alım satım modelleri fiyat hareketiyle yakından alakalı. Münasebetiyle, olumlu eğilimler devam ederse, AXS’ın önümüzdeki haftalarda daha fazla yarar sağlaması mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap