Bu 3 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Google Ortaklığı!

Bu 3 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Google Ortaklığı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Google Ortaklığı!

Kripto para projeleri son vakitlerde gerçekleştirdiği yeni iştiraklerle ön plana çıkıyor. Ortalarında Google ile paydaşlık kuran bir proje de yer alırken bu 3 altcoin projesi, gerçekleştirdiği iştiraklerle yükselişe geçti! İşte detaylar…

Flare Network (FLR), Google Cloud’da API Portalını Başlattı!

Ripple dayanaklı bir Ethereum Sanal Makine (EVM) protokolü olan Flare Network (FLR), teknoloji devi Google Cloud ile yaptığı son iştiraki yatırımcılara duyurdu. Protokol tarafından aktarılan dataların ortaya koyduğu üzere API Portalı artık Google Cloud Marketplace ile entegre halde bulunuyor. Bu sayede Google Cloud kullanan birçok kullanıcı, mevcut Google Cloud hesapları aracılığıyla Flare Network API Portalının tüm mevcut API’lerine kolay kolay erişebilecekler.

Popüler altcoin projelerinden biri olan Flare Network, kuruluşundan bu yana tertipli protokol güncellemelerine ve büyüyen ekosistemine katma kıymetini artırmaya odaklanan yeni teşebbüslerin başlatılmasına büyük kıymet veriyor. Google Cloud ile yapılan bu iştirakle birlikte entegrasyon, Cloud Marketplace’teki herkesin farklı blockchain protokollerine güç veren API’lere erişmesini sağlayacak. Desteklenen protokollerden kimileri Algorand, BNB Smart Chain, Bitcoin, Dogecoin, Ethereum, Flare, Litecoin, Songbird ve XRP olarak karşımıza çıkıyor.

Flare Network ve Google paydaşlığı, Flare Network’ün daha büyük teknoloji sahnesine çıkmasına yardımcı olduğu ve ona bağlı olan herkese Web 3.0’ın evrimine katkıda bulunduğu yeniliği deneyimleme alanı sağladığı için dikkate bedel bir paydaşlık olarak bedellendiriliyor. Bununla bir arada yapılan duyuru ise şu halde:

Gelecekte #Flare’in @APIPortal’ına eklenen tüm blockchain API’leri Google Cloud geliştiricilerinin de kullanımına sunulacak. Bu, bilhassa birden fazla bilgi kaynağını sorgulaması gereken cross chain uygulamalarının oluşturulması için son derece faydalı bir paydaşlık.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Google Ortaklığı! 1

Ortaklıkla birlikte kripto para sanayisi bir adım daha ileriye giderken, Flare Network’ün fiyat hareketi de dikkat çekti. İştirakle birlikte yükselişe geçen altcoin, anlık olarak 0.02823 dolardan süreç görüyor. Uzmanlar, paydaşlığın uzun vadede fiyat hareketine yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Venom Foundation, Blockchain Merkezi kurmak için Kenya Hükümeti ile iştirakini duyurdu

Küresel bir blockchain şirketi olan Venom Foundation, Afrika’da bir blockchain merkezi kurmak üzere Kenya Hükümeti ile paydaşlık kurduğunu açıkladı. Kenya Cumhuriyeti Yatırım, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Kabine Sekreteri Moses Kuria, bu iştiraki duyurmak için Twitter’a gitti:

Aktardığı sözlerde Kuria, “Bu iştirak Kenya’nın yeni jenerasyon teknolojiye, finansal kalkınmaya yönelik duruşunu tabir ediyor ve çeşitli kesimlerde daha fazla yeniliği katalize ederek hem ulusal hem de global seviyede insanlara yarar sağlayacak” dedi. Ayrıyeten, iştirak Web3 ve blockchain teknolojisi uygulamalarının geliştirilmesine odaklanacak. Bildirildiğine nazaran, blockchain merkezi yenilikçi şirketlerle iştirakler kurmak için merkezi bir platform misyonu görecek. Afrika merkezli blockchain alanındaki kilit paydaşlar ortasında bilgi paylaşımı, ağ oluşturma ve işbirliğinin teşvik edilmesine yardımcı olacaktır.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Google Ortaklığı! 2

Ayrıca Venom, Afrika ülkelerinin dijital dönüşüm için sağlam bir temel oluşturmalarını desteklemek üzere kıymetli araçlar ve kaynaklar sağlamayı da planlalıyor. Blockchain teknolojisinin tedarik zinciri idaresi, tapu sicili, oylama sistemleri, varlıkların tokenizasyonu ve başkaları üzere kıymetli bir tesir yaratabileceği alanları içerecek. Paydaşlık, bu tahlilleri uygulayarak kıta genelinde çeşitli dallarda şeffaflığı, verimliliği ve inancı teşvik etmeyi amaçlıyor. Venom Vakfı CTO’su Christopher Louis Tsu, Afrika’nın doğal kaynaklar ve insan sermayesi açısından esasen varlıklı olduğunu belirtti. Ünlü CTO Tsu, şu kelamları aktarıyor:

Blockchain teknolojisi insanları güçlendirecek ve yalnızca Kenya’nın değil, öbür birçok Afrika ülkesinin de varlıklarından yararlanmasına ve yeni global pazarlara katılmasına yardımcı olacaktır.

Popüler altcoin Polygon (MATIC), Batı Afrika ülkesi Nijer ile iştirakini duyurdu

Polygon, bölgenin blockchain ekosisteminin gelişimini kolaylaştırmak için denize kıyısı olmayan Batı Afrika ülkesi Nijer ile iştirakini duyurdu. Polygon blockchain platformu, Nijer’in ülkedeki genç kuşağa bir formda bağlı olan büyük umutlara sahip olduğuna inanıyor.

Ülkede şimdiye kadar blockchain teknolojisinin benimsenme oranı çok yüksek olmasa da, Polygon’un teknik önderi ve kurucu ortağı Jordi Baylina, 2018 yılında Nijer’in başşehri Niamey’de bölgesel bir hackathon düzenlemek üzere bir gruba liderlik etti. Sahel hackathon’u cinsiyet eşitsizliğini ele almaya odaklanırken, bu sırada Afrika’daki geliştiricilerin sırf beşte birinin bayan olduğu keşfedildi.

https://twitter.com/0xPolygonLabs/status/1654539091587874820

Polygon şu ana kadar Impact Plus ve Niamey’de teknoloji odaklı bir sivil toplum kuruluşu olan GeoAnalytics Center ile stratejik işbirliklerine imza attı. Bu ortada üçlü, harika sonuçlar elde etmeyi planladıkları üç faaliyete odaklanmış durumda. Başlangıç olarak, başlatılacak mahallî projeleri belirlemek hedefiyle bllockchain ekosistemlerinin haritasını çıkarmaya başladılar. Bu taban projeleri en uygun blockchain teknolojisine uygun olarak belirlendikten sonra, hükümet, gençler, yükseköğretim kurumları, teşebbüsler ve göstergeler dahil olmak üzere paydaşlarla potansiyel siyasete dayanaklarını kazanmak için tartışmalar başlayacaktır. Altcoin Polygon, halihazırda belirlenmiş olan projeleri güçlendirmek için farklı yenilikçi perspektifleri memnuniyetle karşılayacak. Daha sonra, bulgularını tartışmak ve açıklamak için toplulukla bir tartışma yapılacak. Sonuç olarak Polygon, Nijer’de Web 3.0’ın çeşitliliğini ve kapsayıcılığını teşvik etmek için yeni stratejiler arıyor.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Google Ortaklığı! 3

Genel olarak, Afrika’daki ülkeler blockchain teknolojisini benimsemekte yavaş kalsada birtakım ülkeler buna değer gösteriyor. Birkaç ay evvel Unstoppable Women of Web3, Afrika’da altı milyondan fazla bayanı Web 3.0 ve metaverse konusunda eğitme kelamı vererek son Dünya Bayanlar Günü’nü kutladı. Unstoppable Women of Web3 Kurucusu ve Unstoppable Domains COO’su ve İş Geliştirme Lideri Sandy Carter şu açıklamayı yaptı;

Afrika bugün en süratli büyüyen Web3 bölümlerinden birine sahip, lakin dünya genelinde gördüğümüz cinsiyet eşitliği problemlerinden muaf değil ve herkesin masada bir koltuğa sahip olduğundan emin olmamız gerekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap