Bu 3 Altcoin Güç Topluyor: Fiyatlarda Keskin Artış Görebilirler!

Bu 3 Altcoin Güç Topluyor: Fiyatlarda Keskin Artış Görebilirler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Güç Topluyor: Fiyatlarda Keskin Artış Görebilirler!

Kripto analisti David, LINK fiyatının önümüzdeki devirde daha da yükselmesini bekliyor. Analist Valdrin Tahiri, WLD’nin düzeltici formasyondan çıktığını ve yükselmeye hazır olduğunu söylüyor. Kripto analisti Ibrahim Ajibade ise BCH’deki balina hareketleri nedeniyle altcoin için boğa sinyalleri görüyor.

Chainlink fiyat iddiası: Güçlü bir artış mümkün

LINK fiyatı Mayıs 2022’den bu yana 5,5 ila 9,5 dolar aralığında süreç görüyor. Fiyat bir aralıkta olduğunda, traderar takviyeye düştüğünde satın alma ve direnç düzeyine ulaştığında satma eğilimindedir. Hakikaten, traderlar son birkaç hafta içinde bu aralığın takviyesini etkin olarak savundular. Şu anda ise büyük bir yükseliş mumu oluşturma sürecindeler.

Haftalık RSI göstergesi daha yüksek bir düşük düzey oluşturdu. Ayrıyeten, 50 düzeyini geri aldı. Bu da boğaların geri geldiğini gösteriyor. Yükseliş trendi devam ederse, altcoin fiyatının 8,3 dolarlık yatay direnç düzeyine yükselmesi mümkün. Bu seviyeyi kırması, LINK fiyatının aralığın direncine 9,5 dolara yükselmesine yardımcı olacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Güç Topluyor: Fiyatlarda Keskin Artış Görebilirler! 1LINK haftalık grafik . Kaynak TradingView

Teknik göstergeler, LINK fiyatının yakın gelecekte daha da yükseleceğini gösteriyor. En yakın gaye 7,7 dolar ve daha yüksek bir maksat 8,3 dolar. Bununla birlikte, altcoin fiyatı son vakitlerin en düşük düzeyi olan 6,06 doların altına inerse yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

Worldcoin fiyatı iddiası: Altcoin düzeltici formasyondan çıktı

24 Temmuz’dan bu yana, WLD fiyatı azalan bir paralel kanal içinde yer alan bir düşüş yaşadı. Hem üst direnç hem de alt dayanak sınırları tekrar tekrar teyit edildi. Bu kanallar düzeltici formasyonlar olarak kabul edilir, yani birden fazla vakit çöküşe yol açarlar. Daha yakın tarihli gelişmelerde, 7 Eylül’de altcoin fiyatı kanalın direnç çizgisi (kırmızı simge) tarafından reddedildi. Bu, 12 Eylül’de tüm vakitlerin en düşük fiyatı olan 1,02 dolara yol açan düşüş eğiliminin başlangıcı oldu.

Ancak, WLD fiyatı o vakitten beri arttı ve 15 Eylül’de kanaldan çıktı. Bu, düzeltmenin tamamlandığının ve yeni bir üst istikametli hareketin başladığının bir işaretidir. WLD sonraki gün 1,72 dolar üzere yüksek bir düzeye ulaştı. Fiyat o vakitten beri düşmüş olsa da hala kırılma düzeyinin hayli üzerinde süreç görüyor. Altı saatlik RSI yükselişin devam etmesini destekliyor. Gösterge 50’nin üzerinde ve artıyor. Bu yüzden, her ikisi de altcoin fiyatının yükselişte olduğuna işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Güç Topluyor: Fiyatlarda Keskin Artış Görebilirler! 2WLD Altı Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Yukarı istikametli hareket devam ederse, fiyatın %50 daha artması mümkün. Böylelikle WLD’nin 2,10 dolar direnç alanına ulaşması muhtemel. Lakin, ralli ivme kaybederse, 1,08 dolardaki kanalın direnç çizgisine % 25’lik bir düşüş olması beklenen.

BCH fiyat kestirimi: Boğa balinaları 300 doları hedefleyebilir!

On-chain perspektiften baktığımızda balinaların, bilhassa yaklaşan Fed faiz oranı duyurusu kripto piyasasında olumlu bir yansıyı tetiklerse, 300 dolar bölgesine yanlışsız öteki bir BCH fiyat rallisini tetiklemesi mümkün. Mevcut Bitcoin Cash sahiplerinin satın alma fiyatı dağılımını gösteren Fiyat Etrafında Karda/Zararda bilgileri de bu yükseliş tezini doğruluyor.

BCH fiyatının 245 dolar civarındaki birinci direnci aşması halinde, boğaların 300 doları zorlamak için ivme kazanacağını gösteriyor. Aşağıda gördüğünüz üzere, 509.780 adres azamî fiyat olan 246 dolardan 1,68 milyon BCH satın almış durumda. Bu da 300 dolara giden yoldaki en büyük direnç kümesini oluşturuyor. Lakin Fed toplantısı sonucu balinaların optimistliğini artırırsa, BCH fiyat rallisinin bu mahzuru aşması mümkün. Böylelikle, Temmuz 2023’ten bu yana birinci kere 300 dolar düzeyini geri almaları olası.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Güç Topluyor: Fiyatlarda Keskin Artış Görebilirler! 3Bitcoin Cash IOMAP bilgileri. Eylül 2023. Kaynak: IntoTheBlock

Tersine, altcoin fiyatı 180 dolar düzeyinin altına düşerse ayıların denetimi ele geçirmesi muhtemel. Fakat, 162.580 adres en az 211 dolar fiyattan 2,08 milyon BCH satın almış durumda. Bu adresler, bilhassa kişisel yatırımcıların da fiyat rallisine katılması halinde kıymetli bir takviye sağlayabilir. Pek mümkün olmasa da, 211 dolarlık dayanak düzeyi çökerse, BCH’ın sonunda 180 dolara düşmesi mümkün.

Makaledeki görüşler ve kestirimler analistlere ilişkin olup muhakkak yatırım tavsiyesi değildir. Btcpiyasasi.com olarak, yatırım yapmadan evvel kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap