Bu 3 Altcoin Fişeği Çaktı! Ralli mi Geliyor?

Bu 3 Altcoin Fişeği Çaktı! Ralli mi Geliyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Fişeği Çaktı! Ralli mi Geliyor?

Kripto para dünyasında üç altcoin için suların güzelce ısındığı söz ediliyor. Bu durum bir rallinin de kapıda olduğu halinde yorumlarla sözlerde yerini alıyor. Pekala hangi altcoinler bunlar? Yazımıza bakalım.

Altcoin Casper ralli için ışığı yaktı mı?

Altcoin Casper fiyatı son 24 saatte %2 düştü. Ayrıyeten bu düşüş daha geniş piyasa hassaslığını yansıtıyor. CSPR Nisan ayında 0,063 dolara yükselmişti. Teknik tablo, son düşüşe karşın gücün devam ettiğine işaret ediyor. Casper Network’ün mahallî yönetişim tokeni olan CSPR, son 24 saatte %2 düştü. Ayrıyeten geçen hafta yaklaşık %1,5 arttı. CoinGecko’ya nazaran, 30 günlük çıkarlar 29 Temmuz saat 11 itibariyle %3,2 civarında seyrediyor. Öbür taraftan CSPR 0,039 dolar düzeyinden el değiştiriyor.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Fişeği Çaktı! Ralli mi Geliyor? 1

Verilere nazaran, günlük süreç hacmi son 24 saat içinde yaklaşık %36 oranında düştü. Buna nazaran ağ faaliyetlerinin azaldığını gösteriyor. Casper, Correct-By-Construction (CBC) konsensüs spesifikasyonuna dayanan ve kurumsal ve işletme müşterilerini hedefleyen bir L1 proof-of-stake blockchain. Daha geniş bir kripto piyasası perspektifinden bakıldığında, Casper’ın ay boyunca gösterdiği fiyat performansı, öteki kriptolarda son vakitlerde yaşanan uğraşlarla uyumludur. Bitcoin 30 bin doların üzerine çıkmakta zorluk yaşıyor. Şu anda 29.300 dolar civarında seyrediyor. Altcoin Ethereum’un 1.900 doları geri alma teşebbüsleri birçok defa ret yedi.

Sektördeki duyarlılık

Ripple’ın ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı zaferin akabinde en yeterli altcoinlerden büyük bir farkla daha âlâ performans gösteren XRP bile, %100’ün üzerinde yükseldiği 13 Temmuz’da görülen çıkarların yarısından fazlasını sildi. Altcoin XRP son yedi günde %8 düşüş yaşadı.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Fişeği Çaktı! Ralli mi Geliyor? 2

Altcoin Casper son günlerde daha düşük süreç gördü. Bununla birlikte, daldaki hassaslığın büyük ölçüde yükselişe geçmesiyle birlikte, kilit düzeylere geri dönüşün hodlerlar için daha fazla kar sağlaması olasıdır. Blockchain platformunun büyüme ölçümleri, bilhassa ABD merkezli düzenlenmiş broker-bayi INX ile yakın vakitte yapılan bir paydaşlıktan sonra olumlu olmaya devam ediyor.

İşbirliği ne getiriyor?

İşbirliği kapsamında Casper Labs’in öz sermayesi tokenleştirilecek. Ayrıyeten ikincil piyasalarda süreç görmek üzere listelenecek. Firma bunun Eylül 2023’te kullanıma sunulmasını bekliyor. Başka değerli gelişmeler ise Casper Wallet’ın güncellenmesi halinde. Ayrıyeten fiattan kriptoya onramp Topper ile entegrasyon konusunda yapılan son duyurular var.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Fişeği Çaktı! Ralli mi Geliyor? 3

Yatırımcılar, CSPR için daha fazla benimseme ve talep görebilecek ve potansiyel olarak fiyatını artırabilecek gelişmelerden etkileniyor. Üstteki grafikte görüldüğü üzere, altcoin CSPR’nin teknik görünümü boğaların hala üstünlük sağladığını gösteriyor. Fiyatların trend çizgisiyle (kırmızı) işaretlenen direnç alanının üzerine çıkması halinde alıcıların denetimi ele geçirmesi mümkün.

Litecoin halvingi LTC fiyatına nasıl tesir edecek?

Dijital para dünyasının en kıymetli olaylarından biri olan altcoin Litecoin halvingi için geri sayım başladı. Hazırlıklar 2023 yılı boyunca devam ederken, yaklaşan halving topluluk içinde kıymetli bir heyecan yarattı. Litecoin protokolünün kendisi özel bir hazırlık gerektirmezken, meraklılar halvingin yakın gelecekte LTC fiyatı üzerinde olumlu bir tesiri olacağı inancında.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Fişeği Çaktı! Ralli mi Geliyor? 4

Yaklaşan bu halving, LTC blockchain’in üçüncü defa bu türlü bir olay yaşadığını ve evvelki halvingin 2015 ve 2019’da gerçekleştiğini işaret edecek. Aktiflikte Litecoin madencileri için mükafatlar yarı yarıya azaltılarak 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürülecek. Öbür Proof-of-Work (PoW) protokollerinde olduğu üzere, LTC halvingi Litecoin Vakfı’nın müdahalesi olmadan organik olarak gerçekleşiyor. Geçmişteki halvinglerin başarısı, bu olayın da olumlu sonuçlar vereceğine dair inanç aşılıyor.

Altcoin LTC fiyat görünümü: İhtiyatlı görüşler ortasında yükseliş tahminleri

Yükseliş varsayımları, halvingin LTC’nin evvelki 52 haftanın en yüksek düzeyi olan 114,50 dolar civarını yine test etme potansiyelini destekleyeceğini öngörüyor. Bu ortada, Litecoin’in Tüm Vakitlerin En Yüksek Düzeyi (ATH) 412,96 dolar düzeyinde yer alıyor. Kimi analistler, fiyatın halving olayını takip eden aylarda bu kilometre taşını aşabileceği inancında.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Fişeği Çaktı! Ralli mi Geliyor? 5

Genel görünüm optimist olsa da birtakım analistler, yarılanmanın altcoin LTC için bir satışı tetikleyebileceğini öne sürerek dikkatli olunmasını istiyor. Halvingi takip eden hafta, LTC fiyatının ne kadar yükselebileceğini belirlemede çok kıymetli olacak. Ayrıyeten bu da onu birçok yatırımcı için yakından izlenen bir varlık haline getirecek.

Altcoin Shiba Inu 14. sıraya tırmanıyor

Bir müddet düşüş yaşadıktan sonra Shiba Inu kayda bedel bir geri dönüş yaptı. Buna nazaran piyasa pahasına nazaran birinci 15 kripto para ünitesi ortasındaki yerini geri aldı. Yalnızca 24 saat içinde Shiba Inu’nun fiyatı %5’in üzerinde artış gösterdi. Ayrıyeten Wrapped Bitcoin ve Bitcoin Cash üzere kripto paraları geride bıraktı. Buna nazaran 4,8 milyar dolarlık piyasa bedeliyle 14. sıraya yerleşti.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Fişeği Çaktı! Ralli mi Geliyor? 6

Çoğu kripto para ünitesi plato çiziyor üzere. Öbür taraftan Shiba Inu ve Dogecoin üzere meme coinleri direnç belirtileri gösteriyor. Bilhassa Dogecoin, son yedi günde %7,02’lik kayda paha bir yararla başı çekiyor. Shiba Inu da 24 saat içinde süreç hacminde %293,16’lık değerli bir artışla bir ölçü ivme yakaladı.

Shibarium-Ethereum testnet köprüsü Shiba Inu dalgalanmasını başlattı

Shiba Inu’nun fiyatındaki artışın zamanlaması da ilgin. Buna nazaran, Shibarium ve Ethereum ortasında bir testnet köprüsünün duyurulmasıyla birebir vakte denk geldi. Başlangıçta Dogecoin’e rakip bir meme coin olarak başlamıştı Shiba Inu. O vakitten beri sadık bir topluluk, yatırımcılar ve geliştiricilerle gelişen bir ekosisteme dönüştü.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Fişeği Çaktı! Ralli mi Geliyor? 7

Shiba Inu’nun gerisindeki geliştirme grubu, ekosistemi güçlendirmeyi amaçlıyor. Öbür taraftan btcpiyasasi.com olarak baktığımızda onu sağlam bir blockchain rakibi olarak konumlandırmayı amaçlayan Shibarium isimli bir Layer-2 yükseltmesi üzerinde faal olarak çalışıyor. Ethereum’un üzerinde çalışan Shibarium’un, büsbütün piyasaya sürüldüğünde maliyetleri düşürmesi ve süreç suratlarını artırması bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap