Bu 3 Altcoin Değerli Gelişmeleri Duyurdu: Paydaşlık da Var!

Bu 3 Altcoin Değerli Gelişmeleri Duyurdu: Paydaşlık da Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Değerli Gelişmeleri Duyurdu: Paydaşlık da Var!

Manta Network, ZK özellikli uygulamalar için bir Katman-2 Blockchain olan Pacific’in main-net’ini başlattı. Bu ortada Mantle, Ondo Finance’in $USDY tokenini RWA’lar için bir ortak olarak duyurdu. Ondo’nun tokenize menkul değer pazarında %50’lik bir hisseyle RWA alanında başkan pozisyonda olduğunu belirtmek gerekiyor. Altcoin projeleri piyasadaki belirsizliğe karşın kendilerini geliştirmeye devam ediyor.

Polychain takviyeli Manta, Pacific Layer-2’yi başlattı

Manta Network, zero-knowledge (sıfır bilgi) özellikli uygulamaların geliştirilmesine imkan tanıyan Katman 2 Blockchain Manta Pacific’in main-net lansmanını duyurdu. Bu atılım, 150.000’den fazla cüzdan adresinin katıldığı bir test-net evresinin akabinde geldi. Temmuz ayında, Manta Network’ün ardındaki geliştirme grubu p0x labs, Polychain Capital liderliğindeki A Serisi finansman çeşidinde 25 milyon dolar topladı.

Pacific Layer-2 ağı, Caldera isimli bir proje tarafından Optimism’in OP Stack’inin değiştirilmiş bir versiyonu kullanılarak geliştirildi. Ayrıyeten altcoin, data fiyatlarını azaltmak için Celestia’nın data kullanılabilirliği tahlilini kullanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Değerli Gelişmeleri Duyurdu: Paydaşlık da Var! 1

Altcoin projesi Manta test-net evresini tamamladı

Manta Network’ün temel iştirakçisi Kenny Li, “Başarılı bir test-net evresinin akabinde Manta Pacific, başka monolitik L1 ve L2’lerin maliyetinin çok altında on-chain etkileşimler sunmak için Celestia’nın bilgi kullanılabilirliği katmanından yararlanarak güçlü taraflarını geliştirecek” dedi. Pasifik Network halihazırda zkHoldEm isimli bir on-chain oyun, zkMe isimli doğrulanmış bir kimlik bilgisi protokolü ve zkPass olarak bilinen bir bilgi doğrulama protokolü de dahil olmak üzere zero-knowledge devresi ile aktifleştirilen uygulamalara konut sahipliği yapıyor.

Mantle, Ondo Finance Token’ı RWA vitrin ortağı olarak duyurdu

Mantle Network, Ondo Finance’i Real World Assets (RWA) için bir vitrin ortağı olarak duyurdu. X’te altcoin, kullanıcıların direkt Mantle cüzdanları aracılığıyla ABD Hazine getirisine erişiminin açılmasını kutladı.

Mantle’a nazaran, RWA’lar “kullanıcılar için kıymetli yararlar sağlama konusunda en büyük potansiyeli” sağlıyor. Bu nedenle, Mantle Showcase için “harika bir seçim” olarak hizmet veriyor. Ayrıyeten, yatırımcı müdafaaları ile birlikte meselesiz kullanıcı tecrübesi sağlıyor. Buna ilaveten, Mantle Baş Simyacısı Jordi Alexander şunları paylaştı:

$USDY, DeFi dünyası için sahiden de ezber bozan bir eser. Kullanıcılar birinci sefer, USDT ve USDC üzere stablecoin’lere emsal bir erişim kolaylığı ile ABD Hazine getirisine direkt cüzdanlarından erişebilecekler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Değerli Gelişmeleri Duyurdu: Paydaşlık da Var! 2

Altcoin projeleri ortasındaki iştirak taraflara ne getirecek?

Ayrıca, Mantle’ın duyurusunda, ABD Hazine tahvilleri ve banka mevduatlarının bir kombinasyonu ile garanti altına alınan $USDY token sahiplerinin, şu anda %5 APY olan ve premium varlıklar tarafından desteklenen bir getiri elde ettikleri belirtiliyor. Mantle birebir vakitte yatırımcıları ve sermayelerini korumak için gösterdikleri eforları da vurguluyor. Blog, yürürlükteki iflas uzaklığı sürecini tahlil ediyor. Daha sonra, “$USDY’nin yatırımcı muhafazalarının tokenize RWA’larda var olan en yeterlisi olduğunu” doğruluyor.

Altcoin projesi ayrıyeten, Mantle kullanıcılarının $USDY’yi satın almak yahut ticaretini yapmak için Ondo’nun platformuna geçmek zorunda olmadıklarını açıkladı. Zira yasal yapı açısından tokenize bir taşıyıcı araç olduğunu söyledi. Ayrıyeten Ondo, Dune Analytics’in datalarına nazaran tokenize menkul değerlerde %50 pazar hissesine sahip. Bu sayede RWA alanında halihazırda önder pozisyonda.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin Değerli Gelişmeleri Duyurdu: Paydaşlık da Var! 3Güvenlik tokenleri pazar payı

Mantle ayrıyeten $USDY’yi türevler ve borç verme protokolleri için teminat olarak ve bir AMM’de “nakit ayağı” olarak kullanma planlarını da tartıştı. Bu ortada $USDY, faiz ödemek için yeni token üniteleri oluşturarak 1 dolara sabit olacak. Böylelikle ödeme kullanımı için token kolaylaştırılacaktır. Son olarak, Ondo’nun Kurucusu ve CEO’su Nathan Allman, iştirakten duyduğu heyecanı lisana getirdi. Allman, Mantle’ın entegre bir on-chain ekosistem yaratmayı amaçlamasından bahsetti. Bu doğrultuda, üst seviye protokoller ve eserler portföyü için sağlam takviye sağlama stratejisini övdü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap