Bu 3 Altcoin, Çıkar Arayan Kripto Balinalarının Radarına Girdi!

Bu 3 Altcoin, Çıkar Arayan Kripto Balinalarının Radarına Girdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin, Çıkar Arayan Kripto Balinalarının Radarına Girdi!

Geçtiğimiz hafta, 17 Ağustos’ta piyasa genelinde yaşanan ani çöküş yatırımcı itimadını olumsuz etkiledi. Lakin, global altcoin piyasa kıymeti %11 düşerken, kripto balinaları muhtemelen Ekim ayı çıkarları için bu 3 altcoini satın alıyor.

Bu altcoin projesinin listelerde yükselişe geçmesi mümkün

Maker (MKR), DAI hibrit-stablecoin’i çıkaran ve yöneten bir DeFI protokolü olan MakerDAO’nun idare tokeni. Kıymetli bir dönüm noktası olan DAI tasarruf oranının %8’e yükseltilmesi sayesinde altcoin, son iki hafta içinde değerli ölçüde balina talebi çekti. On-chain datalar, 100.000 ila 10 milyon MKR bakiyesine sahip kripto balinalarının 13 Ağustos ve 21 Ağustos tarihleri ortasında cüzdan bakiyelerine 16.000 token eklediğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin, Çıkar Arayan Kripto Balinalarının Radarına Girdi! 1MRK Balinalarının Cüzdan Bakiyeleri. Kaynak: Santiment

Mevcut piyasa pahası olan 1.009 dolardan, yeni edinilen 16.000 MKR tokenı 16,14 milyon dolar kıymetinde. Analist Ibrahim Ajibade’ye nazaran, son periyottaki düşüş eğilimi azalırsa, MKR’ın Ekim ayında kayda bedel çıkarlar sağlaması mümkün.

UNI balinaları toparlanma umudunu koruyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Uniswap (UNI) fiyatı 2 Ağustos’ta 4 ayın doruğuna ulaştı. Fakat, altcoin fiyatı o tarihten bu yana %30 düştü. Bununla birlikte, 17 Ağustos’taki ani çöküşün tetiklediği çift haneli fiyat düzeltmesine karşın balinalar alım yapmaya devam etti. O denli ki, UNI balina süreçleri 13 Ağustos ile 21 Ağustos ortasında %420’den fazla artış gösterdi

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin, Çıkar Arayan Kripto Balinalarının Radarına Girdi! 2Uniswap (UNI) Balinaları Süreç Sayısı (>100 bin dolar). Kaynak: Santiment

Büyük Süreçler, 100.000 doları aşan günlük onaylanmış süreç sayısını takip eder. Bu doğrultuda balina yatırımcılarının alım satım faaliyetlerindeki değişiklikleri kıymetlendirir. Analiste nazaran, balinalar bu yörüngede devam ederse, Ekim ayında kıymetli yararlar elde etmeleri mümkün. Analist, altcoin fiyat iddiasını şu halde açıklıyor.

UNI fiyat iddiası: kırılmadan evvel daha fazla konsolidasyon

Fiyat Etrafında Para Girişi/Çıkışı bilgileri, Uniswap ağındaki mevcut yatırımcıların satın alma fiyatı dağılımını gösterir. UNI fiyatının kullanıcı edinme oranındaki düşüşe 4 dolara hakikat hafif bir düşüşle reaksiyon verebileceğini doğruluyor. Bununla birlikte, aşağıda grafikte gördüğünüz üzere, 2.220 adres asgarî 4,53 dolar fiyattan 3,53 milyon UNI satın almış durumda. Durumlarını kapatmak için umutsuz teşebbüslerde bulunarak kıymetli bir takviye sunabilirler. Lakin, bu gayretler başarısız olursa, altcoin fiyatının 4 dolara yanlışsız daha da düşmesi mümkün.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin, Çıkar Arayan Kripto Balinalarının Radarına Girdi! 3Uniswap (UNI) Fiyat Kestirimi | IOMAP bilgileri. Kaynak: IntoTheBlock

Ancak, Uniswap balinalarının satın alma baskısına 7 doların üzerinde bir toparlanma ile reaksiyon vermesi muhtemel. Bununla birlikte, azamî 5,40 dolar fiyattan 32 milyon UNI satın alan 9.940 adres kıymetli bir direnç oluşturacaktır. Lakin bu direnci kırarsa altcoin fiyatının 7 dolara yükselmesi mümkün.

Bu altcoin için yeşil sinyaller geliyor!

Worldcoin (WLD) dalgası üzerinde yükselen Optimism (OP), Ağustos 2023’te kıymetli bir ağ aktivitesi yakaladı. Aslında, 17 Ağustos’taki ani çöküş balina yatırımcılarını OP çantalarını istiflemekten caydıramadı. Aşağıdaki Santiment grafiği, 17 Ağustos’taki birinci endişenin akabinde, 100.000 ila 1 milyon OP token coin tutan balinaların tekrar alım yapmaya başladığını gösteriyor. Balinalar 17 Ağustos ve 22 Ağustos tarihleri ortasında, cüzdan bakiyelerini 3,22 milyon OP daha doldurdular.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin, Çıkar Arayan Kripto Balinalarının Radarına Girdi! 4Optimism (OP) Balinalar Cüzdan Bakiyeleri. Kaynak: Santiment

Altcoin fiyatı şu anda 1,55 dolar civarında seyrediyor. Balinaların son 5 günde topladığı 3,22 milyon coin 4,5 milyon dolar pahasında. Günler içinde bu kadar büyük ölçüde balina talebi, Optimism ağındaki kurumsal yatırımcıların Ekim karları konusunda olumlu kaldıkları manasına geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap