Bu 2 Kripto Platformu Hacklendi! İşte Çalınan Altcoinler!

Bu 2 Kripto Platformu Hacklendi! İşte Çalınan Altcoinler!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 2 Kripto Platformu Hacklendi! İşte Çalınan Altcoinler!

Gem projeler için tercih edilen kripto borsası CoinList, bir Twitter hack teşebbüsünün kurbanı oldu. 23 Haziran, milyon dolarlık hack ve bir dolandırıcılık kıssası ile başlıyor.

Kripto borsası CoinList, Twitter hesabını kaptırdı

CoinList, geniş kapsamlı sonuçları olan bir Twitter saldırısının kurbanı oldu. Bilgisayar korsanları, CoinList’in Twitter hesabını yeni bir token başlatmak için kullandılar.

Sahte bir gönderi, yarım saat içinde 38,5 bin izlenme sayısına ulaştı. Bilhassa, gönderinin yorumları devre dışı bırakıldı. Bu da topluluğun rastgele bir anormalliğe işaret etmesini yahut yorum kısmında diğerlerini uyarmasını engelledi. Olaydan dakikalar sonra CoinList, Telegram aracılığıyla Twitter hesaplarının sahiden atağa uğradığını bildirdi. Ayrıyeten, tez edilen LIST airdrop aktifliğinin gerçek olmadığı konusunda ikaz yayınladı.

BTC Piyasası: Bu 2 Kripto Platformu Hacklendi! İşte Çalınan Altcoinler! 1

Tweet hala yayında

CoinList grubu şimdi makus niyetli gönderiyi Twitter hesabından temizlemeyi başaramadı. Telegram bildirisine nazaran “CoinList’in Twitter hesabı hacklendi. Lütfen rastgele bir linke tıklamayın. Piyasaya rastgele bir token çıkarmadık ve bu türlü bir planımız da yok. Sorun çözüldüğünde sizi bilgilendireceğiz.”

Kripto ödeme sağlayıcı Alphapo, 23 milyon dolar kaybetti

Bir öbür olayda, büyük bir kripto ödeme hizmeti sağlayıcısı olan Alphapo, Ethereum (ETH), Tron (TRX) ve Bitcoin’de (BTC) 23 milyon dolardan fazla bedelinde şaşırtan bir kayba neden olan büyük bir hack’in kurbanı oldu.

Üzücü haber birinci olarak ünlü Blockchain dedektifi ZachXBT tarafından kamuoyunun dikkatine sunuldu. ZachXBT Twitter’dan “Bugün erken saatlerde Alphapo sıcak cüzdanları ETH, TRON ve BTC’de 23 milyon dolardan kayıp verdi” diye yazdı. Tweet, kullanıcıları ve yatırımcıları ihlalin ciddiyeti konusunda uyararak süratle ilgi gördü.

Alphapo, önde gelen müşterileri ortasında HypeDrop, Bovada ve Ignition ile çok sayıda kumar hizmeti için bir kripto ödeme ağ geçidi olarak hizmet vermektedir. HypeDrop, hack’in dalgalanma tesirlerini anında hissetti. Kumar platformu, para çekme hizmetlerini askıya almak zorunda kaldı. Şu anda kullanıcıları paralarına erişim sağlayamıyor.

Hack olayları gündemi sarmaya devam ediyor

Nisan ayında, zkSync’in Twitter hesabı birkaç saat boyunca hacklendi. Daha yakın bir vakitte, Uniswap’in kurucusu Hayden Adams’ın da Twitter hesabı ele geçirildi. Saldırgan, düzmece airdrop duyuruları yayınlamak için Adams’ın hesabını kullanarak kullanıcıları aldatıcı irtibatlara tıklamaya ikna etti. Btcpiyasasi.com olarak sıcak gelişmenin detaylarına bu yazıda yer verdik.

BTC Piyasası: Bu 2 Kripto Platformu Hacklendi! İşte Çalınan Altcoinler! 2

Kripto sanayisi son yıllarda popülarite ve büyümede patlama yaşadı. Bu nedenle, bunun üzere olaylar tetikte kalmanın ve en yeterli güvenlik uygulamalarını benimsemenin ehemmiyetini vurguluyor. Kullanıcılar, bilhassa token satışları ve resmi hesaplardan duyurular kelam konusu olduğunda, potansiyel olarak makûs maksatlı içerikle etkileşimde bulunma konusunda bilgili kalmalı ve dikkatli olmalıdır. İki faktörlü kimlik doğrulama üzere sağlam güvenlik tedbirleri uygulamak ve kimlik avı teşebbüslerine karşı tetikte olmak, kripto alanındaki ferdî ve finansal bilgilerin korunması için hayati değer taşır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap