Bu 2 DeFi Altcoin’ine Atak: Milyonlar Kaybedildi!

Bu 2 DeFi Altcoin’ine Atak: Milyonlar Kaybedildi!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 2 DeFi Altcoin’ine Atak: Milyonlar Kaybedildi!

Milyarlarca dolar TVL’ye sahip 2 popüler DeFi altcoin projesi güvenlik açıklarıyla gündeme geldi. Geliştirici ekipler otopsi raporu hazırlarken, güvenlik açıklamalarının tekrar istismar edilmemesi için işlemler geçici süreliğine askıya alındı.

Solana ağında 50 milyon dolarlık hack saldırısı

Yeni CASH token çıkarmak için kullanıcılar, token’leri hesaptan protokole aktaran programlar arası çağrının kapsamına giren belirli bir miktarda teminat yatırır. Program ayrıca iki hesabın bakiyesinde aynı tür token olup olmadığını kontrol eder; aksi takdirde aktarım reddedilir. Samczsun, takipçilerine gönderen hesabında kalan kriptoları doğrulamanın tam yolunu gösterdi. “crate_collateral_tokens” işlevi, aynı türde token’e sahip olması gereken iki hesabı karşılaştırır.

Ancak ne yazık ki, yeni token’leri basma işlevleri hiçbir zaman doğrulanmadı, bu da birincil işlev yukarıda belirtilen süreç tarafından doğrulanmadığından yukarıda açıklanan tüm adımları anlamsız kılıyor. Bilgisayar korsanı, sözleşme kodundaki sorunu fark ettikten sonra, en sonunda sahte bir hesap (crate_collateral_tokens) oluşturmadan önce bir sahte hesaplar Blockchain oluşturmaya başladı. Özetle, Cashio’nun kodundaki, kullanılan tüm hesaplar için bir güven temeli oluşturmayan bir kusur nedeniyle, saldırgan en az 50 milyon dolar çalmayı başardı.

DeFi altcoin projesinde işlemler durduruldu

Cardano tabanlı Minswap bir sorun tespit ettiğini, ancak fonların güvende olduğunu bildirdi. Düzeltme test edilip düzeltilirken DEX’in bakım moduna alındığını söylüyorlar; bu nedenle, kullanıcılar, bir süreliğine farming ödüllerinde işlem yapamaz. Tespit edilen sorun topluluğa açıklanmadı, ancak DEX sonraki günlerde bir otopside daha fazla ayrıntı vermeyi planlıyor.

DEX ve token-stake etme platformu olan SundaeSwap’ın piyasaya sürülmesi, akıllı sözleşmelerini kullanan ilk dApp olarak Cardano ekosisteminde bir dönüm noktası oldu. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, kullanıcılar işlem hızlarından şikayet edince DEX kötü bir başlangıç ​​yaptı. Minswap’ın birkaç hafta önce piyasaya sürülmesinden bu yana, TVL’si, SundaeSwap’ı en baskın DeFi protokolü olarak gasp ederek 195.22 milyon dolara ulaştı. Şu anda, Minswap hakimiyeti %62,88’de, Cardano’daki toplam kilitli değer (TVL) 310 milyon dolarda.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap