Bu 2 Altcoin’e Devasa Fon Yatırımı: Fiyat Yeşillendi!

Bu 2 Altcoin’e Devasa Fon Yatırımı: Fiyat Yeşillendi!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin’e Devasa Fon Yatırımı: Fiyat Yeşillendi!

Kripto topluluğu tarafından sevilerek takip edilen iki popüler altcoin projesine yapılan fon yatırımlarının ardından fiyatlarda önemli bir yükseliş görüldü. İşte söz konusu altcoin’ler…

zkLend, StarkNet’te iki ürününü piyasaya sürecek

StarkNet üzerinde inşa edilen bir para piyasası protokolü olan zkLend, Delphi Digital liderliğindeki bir tohum fonlama turunda 5 milyon dolar topladı. Gün içinde yapılan açıklamada, zkLend’in fondan toplanan parayı StarkWare’in Ethereum Layer 2 ağı StarkNet’te Artemis ve Apollo adlı iki para piyasası ürününü geliştirmek ve piyasaya sürmek için kullanacağı belirtildi. Altcoin şirketinin açıklamalarına göre Artemis’in bu yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenirken Apollo’nun 2023’ün başlarında çıkması bekleniyor.

BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin’e Devasa Fon Yatırımı: Fiyat Yeşillendi! 1

StarkNet, Sequoia liderliğindeki D Serisi fonlama turunda 100 milyon dolar topladıktan sonra kısa süre önce 6 milyar dolarlık bir değere ulaşan dört yaşındaki İsrailli kripto girişimi StarkWare tarafından inşa edildi. Lider altcoin Ethereum’un 100 ila 200 kat azaltılmış gas ücretleri ile daha yüksek işlem hacmi elde etmesine yardımcı olmak için ZK-Rollup teknolojisinden yararlanıyor. zkLend ayrıca, kullanıcıların yönetime katılmalarına ve protokol tarafından oluşturulan gelirin bir kısmını stake yoluyla kazanmalarına olanak tanıyan ZEND’i de içerecek.

Popüler altcoin HBAR’a büyük destek

Geçtiğimiz haftadan bu yana büyük bir yükseliş kaydeden Hedera Hashgraph (HBAR)’ın vakfı, altcoin’in ağında DeFi gelişimine destek olmak amacıyla 155 milyon dolarlık “Kripto Ekonomi Fonu”nu başlattığını açıkladı. Altcoin şirketi tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamaya göre bu fon, HBAR ekonomisinin büyümesini ve ağ içerisindeki erişilebilirliği artırmak amacıyla kullanılacak. Vakfın yaptığı bir diğer açıklamaya göreyse fonun 60 milyon doları HBAR ekosisteminin geliştirilmesi ve likidite ödülleri için kullanılacak.

BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin’e Devasa Fon Yatırımı: Fiyat Yeşillendi! 2

Stake platformu Stader Labs’ın şaşırtıcı derecede yüksek bir meblağ ile ödüllendirildiği öğrenildi. Öte yandan HBAR Vakfı’na göre söz konusu meblağ, Stader Labs’ın proof-of-stake mekanizmasının geliştirilmesi ve daha güvenli hale getirilmesi için verildi. Kriptokoin.com olarak görüşlerini yakından takip ettiğimiz HBAR Vakfı CEO’su Shayne Higdon bu konuda şu ifadeleri kullanıyor:

Amacımız, kullanıcılarımızın ölçeklenebilir ve daha düşük maliyetli ürünlerden faydalanabilecekleri Hedera platformuna çekmektir. Hedera’ya her gün yeni kurum, token ve swap seçenekleri geliyor. Bu sebeple düşük maliyet ve ölçeklenebilirlik çok önemli.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap