Bu 2 Altcoin Özgür Düşüşte! “Dahası Geliyor”

Bu 2 Altcoin Özgür Düşüşte! “Dahası Geliyor”

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin Özgür Düşüşte! “Dahası Geliyor”

Polygon (MATIC) fiyatı günün %5’lik düşüşüyle tehlikeli bölgeye yaklaşırken, temel indikatörler %20 kayıp daha öngörüyor. Birebir vakitte diliminde, Bitcoin Cash (BCH) fiyatı da kritik 200 dolar takviyesini kaybetti. Altcoin piyasası için en berbatı bitti mi?

MATIC fiyatı tehlikeli bölgeye giriyor

Piyasa pahasına nazaran 13. sırada yer alan MATIC, Temmuz 2022’den bu yana düşüş gösteriyor. Satışları tetikleyen ana gelişme, SEC’in menkul listesinde MATIC’e de yer vermesiydi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Polygon grubu SEC baskısının akabinde POL isimli yeni bir altcoin ile markalaşacağını duyurdu.

On-chain metrikler, Fud haberlerinin ortasında Polygon ağının büyüme açısından kalıcı bir düşüş trendine girdiğini gösteriyor. Glassnode’dan alınan bilgilere nazaran, Polygon’da kayıtlı Yeni Adresler yakın vakitte iki yılın en düşük düzeylerine geriledi. Altcoin, 20 Ağustos’ta sırf 527 yeni adres kaydetti. Bu ortada, Polygon ağı 530 adresten daha az adresi en son Şubat 2021’de görmüştü.

BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin Özgür Düşüşte! “Dahası Geliyor” 1

Günlük yeni cüzdan adreslerinin sayısı, yatırımcılar için altcoin ağının benimsenme seviyesi hakkında bilgi verir. MATIC’in yeni adres sayısı son 2 yılın en düşük düzeylerine indi. Bu durum, Polygon’un 2023’ün ikinci yarısında büyümesinin istikrar kazandığını gösteriyor. Fakat Optimsm, Arbitrum ve Base üzere alternatif L2 ağları, son aylarda yeni kullanıcılar kazanarak üstün performans sergiliyor.

Altcoin yatırımcıları daha fazla düşüşe hazırlanıyor

MATIC yatırımcıları, düşüş eğilimini daha da doğrulayarak önümüzdeki günlerde daha fazla satış hareketine hazırlanıyor. Aşağıda gösterildiği üzere, 21 Ağustos’ta borsalara MATIC yatıranlara karşı çekilen altcoin 8,41 milyonu aştı. Bu çok değerli zira MATIC, Exchange Netflow’un 8,4 milyonun üzerine çıktığı son defa 17 Temmuz’da 23,42 milyona ulaşmıştı. Bilhassa ay sonuna kadar MATIC fiyatlarında %15’lik bir geri çekilmeyi tetikledi.

BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin Özgür Düşüşte! “Dahası Geliyor” 2

Bu ortada, MATIC fiyatının 2023 boyunca süren olumsuz performansı, altcoin yatırımcılarının %95’ini ziyana sürükledi. Teknik açıdan, altcoin hala düşüş tehlikesiyle karşı karşıya. Bilhassa, 0,5 doların kırılması ayıları tekrar sahneye davet edecek. Yeterli haber, bu düzeyin tıpkı vakitte güçlü bir takviye bölgesini temsil etmesi. Aşağıda görüldüğü üzere 1.560 adres ortalama 0,52 dolar fiyatla 2,35 milyon Polygon satın almıştı.

BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin Özgür Düşüşte! “Dahası Geliyor” 3

Boğa tarafında, altcoin fiyatı 0,65 dolar bölgesine ulaşmayı başarırsa, alıcılar yeni bir atak için hareketlenecekler. Lakin 43.200 adresin azamî 0,58 dolar fiyattan 64 milyon MATIC satın alması kıymetli bir direnç oluşturacak. Tekrar de, bu direnç çökerse esaslı altcoin 0,65 doları geri alabilir.

Bitcoin Cash (BCH) fiyatı 200 doları kaybetti

BCH’nin haftalık vakit dilimi teknik tahlili, fiyatın Ocak ayında uzun vadeli alçalan direnç çizgisinden çıkış yaptığını gösteriyor. Patlamadan evvel sınır 623 gün boyunca hizmet veriyordu. Başlangıçta yükselişini sürdürmekte zorlanan BCH, Haziran ayında yükselişe geçti. Bu esnada yılın en yüksek düzeyi olan 329 dolara ulaştı. Lakin altcoin o vakitten bu yana düşüş gösteriyor. Fiyatı 17 Ağustos’ta 200 doları kesin bir halde kırdı.

Teknik analist Valdrin Tahiri’ye nazaran, aşağı istikametli hareketin en yakın takviye bölgesi 150 dolarda. Bu dayanak mevcut fiyattan %20 düşüş manasına geliyor. Öte yandan tekrar 300 dolar bölgesine ulaşmak için %60’lık bir artış gerekecek.

BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin Özgür Düşüşte! “Dahası Geliyor” 4

Günlük vakit çerçevesinin tahlili karışık bir görünüm sağlıyor. 17 Ağustos’ta BCH, kanalın dayanak sınırına (yeşil simge) sıçrayarak uzun bir alt fitil oluşturdu. Kısa bir müddet sonra 0,618 Fib geri çekilme takviye düzeyini 181 dolar olarak geri aldı. Fiyatın bu düzeyin üzerinde kalması durumunda kanaldan bir çıkış beklenecektir. Bu durumda 300 dolarlık direnç alanına %60’lık bir artış meydana gelebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap