Bu 2 Altcoin İçin Tweet Geldi: Binance Üzerinden Satış Yapıldı!

Bu 2 Altcoin İçin Tweet Geldi: Binance Üzerinden Satış Yapıldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 2 Altcoin İçin Tweet Geldi: Binance Üzerinden Satış Yapıldı!

Kripto para piyasa yapan şirketi DWF Labs, kurucusu Andrei Grachev’in Twitter hesabında potansiyel bir piyasa hareketini ima etmesinden kısa bir mühlet sonra şaşırtan bir formda Binance‘e bir altcoin transferi başlattı. Bu atılım, türev piyasasındaki değerli bir değişime bağlı üzere göründüğü için kripto topluluğunda dikkat çekti. İşte detaylar…

DWF Labs kurucusunun altcoin tweeti dikkat çekti

Grachev’in 10 Eylül 2023’te attığı Tweet, kripto dünyasında ilgi çekti. Bilhassa Perpetual Protocol (PERP) ve Tellor (TRB) altcoinlerine atıfta bulunarak türev piyasasında büyük bir negatif fonlama oranına işaret etti. Bu tweet, topluluğun DWF Labs’in niyetleri hakkında spekülasyon yapmasına neden olan bir dizi hareket için taban hazırladı. Blockchain datalarına nazaran DWF Labs, Grachev’in tweetinden sırf 30 dakika sonra Binance platformuna yaklaşık 73,1 bin dolar kıymetinde 100.000 PERP tokenı yatırdı. Bu tokenlerin yalnızca iki gün evvel, altcoin başına 1,04 dolarlık fiyatla Binance’ten çekilmiş olması dikkat caziptir. Bu son para yatırma süreci, şirket için %29,8’lik değerli bir kayıp manasına geliyor.

İlginç bir biçimde, DWF Labs bu devirde PERP piyasasında atak yapan tek büyük oyuncu değildi. Öteki bir balina adresi, Binance’te değerli bir PERP satışı gerçekleştirdi ve iki gün içinde 4.509 Wrapped Ether (WETH) token kullanarak ortalama 1,04 dolarlık fiyattan 6,8 milyon PERP token satın aldı. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere PERP holdinginin tamamı DWF Labs’ın transferinden yalnızca 20 dakika sonra satılarak 5,02 milyon USDT elde edildi. Lakin bu, 2,04 milyon USD’lik değerli bir kayıpla -%29’luk bir ziyanı temsil etti. DWF Labs ve anonim balina adresini içeren bu koordineli faaliyet, kripto topluluğu içinde çeşitli soruları gündeme getirmektedir. Bu hareketlerin evvelce planlanıp planlanmadığı ya da piyasa şartlarına bir cevap olup olmadığı belirsizliğini korurken, kripto para piyasasının volatilite ve öngörülemezliğinin altını çiziyor.

PERP ve TRB nasıl etkilendi?

Analistler ve yatırımcılar artık bu gelişmeleri yakından izliyor. Bir sonraki piyasa hareketlerinin ipuçlarını ve göstergelerini arıyorlar. Toplumsal medya tesiri, piyasa aksiyonları ve PERP ve TRB piyasaları üzerindeki potansiyel tesirleri ortasındaki etkileşim, zati dinamik olan kripto ortamına bir entrika katmanı ekliyor. Durum gelişmeye devam ettikçe, kripto piyasasının süratli dalgalanmaları ve spekülatif tabiatı hakkında keskin bir hatırlatma vazifesi görüyor. Yatırımcılar ve meraklılar bu çalkantılı sularda gezinirken dikkatli ve ihtimamlı davranmaları konusunda uyarılmaktadır.  PERP, yazım sırasında yüzde 18’lik bir düşüş ile 0.73 dolardan el değiştiriyor. TRB ise yüzde 15 oranında yükselişle 25.15 dolar düzeyinde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap