Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika: SEC Dava Açtı!

Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika: SEC Dava Açtı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika: SEC Dava Açtı!

ABD SEC, Ripple karşısında bir mağlubiyet alsa da baskılarını sürdürmeye devam ediyor. Artık de, iki altcoin projesinin kurucusu olan Richard Schueler’e dava açtı. SEC, Ripple davasına misal argümanlarla Heart’in kayıtsız menkul değerleri sattığını sav ediyor.

SEC’ten iki altcoin projesinin kurucusuna dava şoku!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi kripto piyasası üzerindeki baskısını sürdürüyor. Bu bağlamda SEC, HEX ve PulseChain protokolünün kurucusu Richard Schueler, nam-ı başka Richard Heart aleyhine kayıtsız menkul değer satışı nedeniyle dava açtı. Piyasa düzenleyicisine nazaran Heart, varoluşundan bu yana PulseChain, PulseX ve Hex protokolleriyle bağlı tokenlerin satışında 1 milyar dolar kadar para topladı. SEC, üç tokenin de kayıt dışı menkul değer olduğunu argüman ediyor.

SEC bu varlıkların satışında yanılgı buluyor. Komite ayrıyeten, internet girişimcisini bu yatırımları yatırımcılar için görkemli bir servete giden yol olarak daima teşvik etmekle suçluyor. Piyasa düzenleyicisi ayrıyeten, bir Staking eseri nedeniyle Heart’ü yanılgılı buluyor. Zira, bu staking eseri yatırımcılara %38’e kadar getiri sağlıyor.

BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika: SEC Dava Açtı! 1

Eric Werner: Heart, yatırımcıları dolandırdı!

SEC, bu hareketlerin yatırımcılar için inançsız olduğunu söylüyor. Bu nedenle girişimciye karşı getirilen suçlamaları haklı çıkardığını belirtiyor. Basın Açıklamasının bir modülü olarak SEC, HEX topluluğunun üyelerini, sahip olmaları halinde bilgi ile öne çıkmaya çağırdı. Mevzuya ait olarak açıklama yapan Fort Worth Bölge Ofisi Yöneticisi Eric Werner, şunları söyledi:

Heart, yatırımcıları kayıt altına almadığı tekliflerde kripto varlık menkul değerleri satın almaya çağırdı. Daha sonra kripto varlıklarının bir kısmını fahiş lüks mallara harcayarak bu yatırımcıları dolandırdı. Bu hareket, yatırım yapan halkı müdafaayı ve Heart’ı hareketlerinden sorumlu tutmayı amaçlıyor.

BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika: SEC Dava Açtı! 2

SEC – HEX davası ve daha geniş etkileri

SEC’in Richard Heart’ı suçlaması, tüm yıl boyunca dengeli olan ilgili yaptırım aksiyonlarına bilhassa alışkın oldukları için kripto ekosistemi üyeleri için bir sürpriz değil. HEX ve PulseChain ekosistemleri, düzenleyicinin suçladığı öteki Web3.0 projelerine kıyasla nispeten daha az tanınan. Bununla birlikte, davanın tesiri büyük ihtimalle tekrar de idare konseyi genelinde hissedileecek.

Örneğin HEX token, davanın akabinde şu anda özgür düşüşte. Altcoin fiyatı son 24 saat içinde %16,76 oranında düşerek 0,007372 dolara geriledi. HEX artık Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Filecoin (FIL) üzere ABD SEC’in bir ‘menkul kıymet’ olarak etiketlediği altcoin’ler listesine girdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap