Bu 2 Altcoin İçin Satış Çılgınlığı: Yatırımcılar Tasfiye Ediyor!

Bu 2 Altcoin İçin Satış Çılgınlığı: Yatırımcılar Tasfiye Ediyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 2 Altcoin İçin Satış Çılgınlığı: Yatırımcılar Tasfiye Ediyor!

Altcoin yatırımcıları, geçen yılın sert ayı piyasasının akabinde bu yıl Haziran ve Temmuz’da bir ölçü toparlanma gördü. Yeni raporlar, bu esnada kimi coin’lerin ağır kar alımlarının ortasında kaldığını gösteriyor.

Yatırımcılar, daha yüksek fiyatları beklemek yerine bu 2 altcoin’i tasfiye ediyor

Güncel on-chain raporlara nazaran, çok sayıda Shiba Inu (SHIB) son vakitlerde büyük borsaların para yatırma adreslerinde hareket ediyor. Bilgiler, Coinbase ve Binance üzere platformlarda ani bir süreç akışını ortaya çıkardı. Bu yüksek hacimli faaliyet, birçok yatırımcının artık nakde geçtiğinin işaretiydi.

Özellikle Coinbase, en büyük SHIB transferlerine mesken sahipliği yapıyor. Bu da muhtemelen ABD merkezli değerli bir hareketlilik olduğunu gösteriyor. Bu fon hareketi, şaşırtan olmayan bir biçimde, Shiba Inu’nun fiyat performansıyla tıpkı vakte denk geldi. Son devirde, SHIB’nin fiyatı, yaklaşık %8,7 bedel kaybetti. Teknik açısından yavaş ancak dikkat alımlı bir düşüş trendi yaşıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 2 Altcoin İçin Satış Çılgınlığı: Yatırımcılar Tasfiye Ediyor! 1

Pepe (PEPE) fiyatı da düşüş trendini genişletti

Diğer yandan, PEPE fiyatı da Haziran sonundaki taban düzeylerini tekrar test ederek zayıflıyor. Yaklaşık bir ay evvel en âlâ performans gösteren olmasına karşın, son haftalardaki gelişmelere ayak uyduramıyor.

Teknik açıdan PEPE, dün %12 bedel kaybetti. Böylelikle meme token kategorisinde en makûs performans haline geldi. Bu düşüşle birlikte, 50 günlük Hareketli Ortalamayı (MA) 0,0000014923 dolarda kırdı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 2 Altcoin İçin Satış Çılgınlığı: Yatırımcılar Tasfiye Ediyor! 2

50 günlük MA çoklukla bir trend filtresi misyonu görür. Bu nedenle bir yükseliş trendine karşı kâr elde etmek isteyen yatırımcılar fiyatın bu hareketli ortalamanın altında kapanmasını bekler.

Altcoin yatırımcıları inançlarını kaybediyor

Bu eğilim bilhassa PEPE etrafında besbelliydi. Öbür yandan Dogecoin, haftanın piyasa yararlarına öncülük ediyor. Dogecoin fiyatı bugün bir noktada %5’in üzerinde yükselme fırsatı buldu. Bu hype muhtemelen Elon Musk’un yeni muhteşem uygulaması X-App’ten gelen son haberlerle ilişkiliydi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, kimi uzmanlar Dogecoin’in çok yakında X-App’te uzunluk göstereceğini iddia ediyor.

Bu ortada, Dogecoin’in piyasa bedeli 10,5 milyar dolara yaklaşırken 24 saatlik süreç hacminde %370’lik artış ortaya çıkıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 2 Altcoin İçin Satış Çılgınlığı: Yatırımcılar Tasfiye Ediyor! 3

Teknik indikatörler, Dogecoin fiyatı yükselen bir paralel kanalda konsolide olurken, daima bir yükseliş trendine işaret ediyor. Spesifik olarak, Nispi Güç Endeksi (RSI) kuzeye yönelerek artan ivmeyi gösteriyor. Awesome Osilatör (AO) de yeşile battı ve olumlu bölgeye yükseldi. Bu da olasılıkları boğaların lehine çeviriyor. Kâr alıcılar kâr aramaya başlamadıkça, teknik tahlillere nazaran Dogecoin fiyatı yükseliş trendini sürdürebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap