Bu 2 Altcoin Düşüşe Meydan Okuyor! Balinalar Destekliyor

Bu 2 Altcoin Düşüşe Meydan Okuyor! Balinalar Destekliyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin Düşüşe Meydan Okuyor! Balinalar Destekliyor

Altcoin piyasası 22 Eylül’de yatay hareketleri sürdürürken, ZIL ve ARB fiyatları üstün performans sergiliyor. Bu ivme, yüklü balina satın alımlarına ve bir dizi teknik gelişmeye dayanıyor.

Altcoin piyasası düşerken, Zilliqa (ZIL) rakiplerinden bağımsız yükseliyor

ZIL fiyatı yılın başından bu yana 0,0165 dolar alanının üzerinde süreç gördü. Bu mühlet zarfında bölgeye birkaç sefer sıçradı. Lakin her sıçrama, zayıflık işareti olarak kabul edilen daha düşük bir zirvenin oluşmasına yol açtı. Altcoin, geçen hafta bir noktada 0,0165 doları kırmayı başardı.

Ancak, uzun bir alt fitil (yeşil simge) oluşturdu ve çabucak akabinde alanı geri aldı. Artık fiyat alçalan direnç çizgisinden çıkış sürecinde. Bu cins sapmalar ve toparlanmalar yükseliş işaretleridir ve sıklıkla trendin aksine dönmesine yol açar. Her durumda ZIL’in yükseliş eğiliminin bilakis döndüğünü doğrulamak için alçalan direnç çizgisinin üzerinde kapanması gerekiyor.

BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin Düşüşe Meydan Okuyor! Balinalar Destekliyor 1

Bu yükseliş eğilimi gösteren fiyat hareketine karşın RSI hala belirsizliğini koruyor. İndikatör yükselirken hala 50’nin altında. 50’nin üzerinde bir RSI hareketi ile birlikte alçalan direnç çizgisinin üzerinde bir kapanış, trendin yükselişe geçtiğini doğrulayacak.

ZIL neden yükseliyor?

Günlük vakit dilimindeki teknik tahliller yükselişin devam ettiğini destekliyor. Bunun iki ana nedeni var. Birinci olarak altcoin fiaytı, yükseliş formasyonu olarak kabul edilen çift taban oluşturdu. Çift taban, 0,0165 dolarlık yatay takviye alanının geri kazanılmasına neden olan artışı katalize etti.

İkinci olarak çift taban, RSI’daki (yeşil çizgi) yükseliş uyumsuzluğuyla birleşti. Bu da fiyat düşüşünün momentum artışıyla birleştiğinde yükseliş eğilimi gösteren bir durumdur. Ekseriyetle yükseliş eğiliminin bilakis dönmesine yol açar. ZIL durumunda, kısa vadeli alçalan direnç çizgisinin kırılmasına neden oldu. Artış devam ederse bir sonraki en yakın direnç alanı mevcut fiyata nazaran %13 artışla 0,0200 dolar olacak.

BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin Düşüşe Meydan Okuyor! Balinalar Destekliyor 2

Fakat, teknik analist Valdrin Tahiri’ye nazaran, bu yükselişli ZIL fiyat kestirimine karşın artışın sürdürülememesi, şu anda 0,0160 dolar düzeyinde bulunan direnç çizgisinin düşmesine neden olabilir. Bu da mevcut fiyattan %10’luk bir düşüş manasına gelecek.

ARB fiyatı yükseliyor, fakat altcoin yatırımcılarının bu düzeylerde dikkatli olması gerekiyor

ARB fiyatı bugün %3,5 civarında yükselerek rakiplerinin bir adım önüne geçti. Altcoin ayrıyeten, 2023’de DeFi türbülansının ortasında sağlam bir kripto para ünitesi olduğunu kanıtladı. Lookonchain’den elde edilen datalar, bunun büyük ölçüde balinaların ve ARB destekçilerinin hareketlerinden kaynaklandığını gösteriyor.

Lookonchain’in raporuna nazaran, önde gelen bir balina ARB’ye büyük bir itimat oyu verdi. Bu balina son 48 saat içinde Binance borsasından yaklaşık 952.000 dolar kıymetinde 1,15 milyon ARB çekti. CoinMarketCap, ARB’nin bu mühlet zarfında fiyat artışının %3’ten fazla arttığını belirttiği için son yedi gün altcoin için başarılı geçti. Fakat ARB’nin fiyatı son 24 saat içinde %0,48 oranında düşerek 0,8345 dolarda süreç gördü. Bunun nedeni muhtemelen son birkaç gün içinde altcoin balinalarının piyasa faaliyetlerinde yaşanan dalgalanmaydı.

BTC Piyasası: Bu 2 Altcoin Düşüşe Meydan Okuyor! Balinalar Destekliyor 3

Son olarak, teknik indikatörler ARB’nin önümüzdeki günlerde fiyat düşüşünü görebileceğini gösteriyor. Bu, altcoin’in son 72 saat içinde orta vadeli azalan fiyat kanalından çıkamaması ve ARB fiyatının yazının yazıldığı sırada süreç görmeye devam ettiği 9 günlük EMA çizgisinin altına gerilemesinden sonra gerçekleşti. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, ARB fiyatını bu hafta kıymetli bir token unlock olayını atlattı. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap