Bu 2 Altcoin, Büyük Şirketlerden Dev Yatırımlar Aldı!

Bu 2 Altcoin, Büyük Şirketlerden Dev Yatırımlar Aldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 2 Altcoin, Büyük Şirketlerden Dev Yatırımlar Aldı!

Blockchain teknolojisi sayesinde küresel kabul gören bazı platformları aracıların elden almak isteyen 2 popüler altcoin, bu hedeflerini gerçekleştirmek üzere büyük şirketlerden dev yatırım topladı.

“Merkezsiz Youtube” Joystream, 5,85 milyon dolar fon topladı

İçerik üreticilerinin para kazanabileceği bir platform olan Joystream, merkezi olmayan bir video sitesi oluşturma teklifinde 5,85 milyon dolar topladı. Bir basın açıklamasına göre, Digital Currency Group (DCG), Hypersphere, Defi Alliance ve D1 Ventures, turda 60 milyon dolarlık bir değerleme ile lider oldu. Altcoin projesi Joystream’den Robert Neckelius’a göre, merkezi olmayan bir YouTube inşa etmek hedefleniyor. İçerik oluşturucuları, Joystream Blockchain üzerinde NFT olarak videolarını mint edebilir ve her kanal kendine özel bir yerel token kullanır. Tüketiciler, en sevdikleri içerik oluşturucunun başarısına yatırım yapabilir ve platformdaki NFT satışlarından kar elde edebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 2 Altcoin, Büyük Şirketlerden Dev Yatırımlar Aldı! 1

Ticaret devi Jane Street, yeni finansman turunda popüler bir altcoin projesini destekledi

Günün ikinci yatırım haberinde, Jane Street, NEAR Blockchain üzerine kurulu merkezi olmayan bir borç verme protokolü olan Bastion’a yatırım yaptı. Basın açıklamasına, projenin anonim kurucusu “N^2”, projenin “patlayıcı bir büyüme” yaşadığını ve lansmanından sonraki ilk 24 saat içinde protokolde kilitlenen toplam 200 milyon dolarlık değere işaret ettiğini bildirdi:

NEAR, şu anda herhangi bir katman-1 Blockchain’in en yüksek büyüme potansiyeline sahip. Üstün altyapıya ve geliştirici deneyimlerine sahip en hızlı, parçalanmış (sharding) Proof-of-Stake Blockchain’i olan NEAR, bir sonraki DeFi güç merkezi olmak için tüm araçlara sahip.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, altcoin projesi Bastion, mainnet’e 7 Mart’ta başlattı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 2 Altcoin, Büyük Şirketlerden Dev Yatırımlar Aldı! 2

Küresel bir piyasa yapıcısı olarak konumu göz önüne alındığında, Jane Street’in katılımı altcoin piyasası için dikkat değer. Tarihsel olarak, firma basına konuşmaktan kaçındı ve The Financial Times’ta Robin Wigglesworth tarafından belirtildiği gibi, 2020’de 17 trilyon dolardan fazla menkul kıymet ticareti yapmasına rağmen çoğunlukla radarın altında uçtu. Bu arada, finansman turuna ParaFi Capital, Digital Currency Group ve CMS dahil olmak üzere çok çeşitli yatırımcılar katıldı. The Daily Ape’den Darren Lau ve 0xMaki gibi bireysel yatırımcılar da fon sağlayacıları arasındaydı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap