Bu 15 Altcoin’e Dikkat: Devasa Haberleri Duyurdular!

Bu 15 Altcoin’e Dikkat: Devasa Haberleri Duyurdular!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 15 Altcoin’e Dikkat: Devasa Haberleri Duyurdular!

Yeni haftaya piyasa geneline yansıyan hafif düşüşle başladık. Bitcoin 43 bin dolar bölgesini kaybetti, Ethereum ise 3 bin dolar desteğine yaklaşıyor. Bu yazıda, farklı alanlardan altcoin projelerine dair haftanın önemli gelişmelerini listeleyelim. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okuyamaya devam ediniz.

İşte 15 altcoin ve haftanın gelişmeleri

Avalanche, ikinci yönetim oylamasını tamamladı. Oylama, Avalanche’ın likit hissesini başlatmaya yönelikti. Önerge %97,12 oy çokluğu ile kabul edildi. Buna paralel olarak Wonderland, Avalanche için kendi likidite staking çözümünü piyasaya sürecek.

Ünlü İngiliz Müzayede Firması Sotheby, ‘The Enigma’ müzayedesinde BTC, ETH, USDC tekliflerini kabul edeceğini açıkladı. ‘Enigma’, nadir bulunan siyah 555.555 karat pırlanta. Raporlara göre, ‘The Enigma’ şu anda turda. Londra, Los Angeles ve Dubai’de sergileme planları var.

Cardano, Günlük İşlem Hacmi açısından Ethereum’u geride bıraktı. Bu aynı zamanda ADA fiyatındaki etkileyici artışın bir sonucudur. Kripto veri analiz platformu Messari’ye göre Cardano, Ethereum’un son 24 saatteki 5,41 milyar dolarlık TV’sine kıyasla 7,02 milyar dolarlık bir işlem hacmine (TV) sahip.

Metis DAO kısa süre önce 400 milyon dolarlık TVL’yi aştı. Protokol şu anda 469 milyon dolarlık bir TVL ile Ethereum’daki en büyük üçüncü L2 protokol. Ayrıca, Metis DAO yerel token METIS fiyatı, sadece bir ayda %500’den fazla bir yatırım getirisi ile arttı.

Altcoin projesi NEAR Protocol’un ekibi yeni bir stake mekanizmasını açıkladı. Girişim, Aurora geliştiricileri ile ortaklaşa başlatıldı. Aurora Labs başkanı Alex Shevchenko “kullanıcılara çok daha fazla değer sağlamayı” amaçladıklarını paylaşıyor.

Polygon, daha fazla ayrıntı açıklamadan 18 Ocak’ta Hint Oyun Topluluğu için büyük bir sürüm yayınlıyor. Duyuru, oyuncuları NFT oyunları ve Polygon’un oyun ve NFT kolu olan Polygon Studios aracılığıyla kazanmak için bir araya getiren, oynayarak kazanılan bir lonca olan Yield Guild Games’in bir işbirliği olan IndiGG ile ilgili.

Polygon, EIP -1559’u başlattı. Güncelleme, işlemler için bir taban ücret belirleyecek ve MATIC tokenlerini gerçek zamanlı yakılmasını başlatacak. Güncelleme 2:48 UTC’de etkinleştirildi ve ilk fiyat açık artırmasına dayalı olarak Polygon’un önceki ücret sisteminin yerini aldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 15 Altcoin’e Dikkat: Devasa Haberleri Duyurdular! 1
  • Küresel bir kripto para borsası LBank Exchange, 12 Ocak 2022’de Community Token’ı (COMT) listeledi. LBank Exchange’in tüm kullanıcıları için, COMT/USDT alım satım çifti artık resmi olarak alım satım için hazır.
  • Balina haberiyle devam edelim. Gün içinde 144,5 milyondan fazla Shiba Inu (SHIB) dolaşımdan kalıcı olarak kaldırıldı. İki gün önce de toplam 239 milyon SHIB yandı. Şu anda Shiba Inu fiyatı düşüyor ve Ekim 2021’de ulaşılan ATH seviyesinden düşmeye devam ediyor.
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 15 Altcoin’e Dikkat: Devasa Haberleri Duyurdular! 2
  • Popüler ve düzenlemeye tabi kripto para borsası Bittrex, veri kanıtı çözümleri sunan Evident Proof platformunun tokeni EPTT’yi veya Evident Proof Transaction Token’ı listeledi.
  • Binance, Binance Coin (BNB) tokeninin arzını azaltarak, üç ayda bir 18. token yakma işlemini gerçekleştirdi. Borsa, 792 milyon dolar değerinde olan 1.68 milyon BNB’nin yakıldığını bildiriyor.
  • Werewolf arkasındaki geliştiric ekip, Lycan Chain ile türlerin yeni neslini sundu. Lycan, Lycanlar hakkındaki hız, değişmezlik ve ölümsüzlük mitinden adını almıştır. Lycan Chain’in piyasaya sürülmesi, Blockchain teknolojilerinin veri işlemi ve depolamasını kullanan birçok işletmenin önemli bir parçası haline geldiği aşamaya göre ayarlanıyor.
  • Hong Kong merkezli CoinEx kripto borsası, bugün meme token BabyDoge’yi listeleme hakkında bilgi verdi. İşlemler bugün UTC saat 11:00’de başladı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap