Bu 11 Altcoin Ziyanları Siliyor: Artışlar Yüzde 20’yi Geçti!

Bu 11 Altcoin Ziyanları Siliyor: Artışlar Yüzde 20’yi Geçti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 11 Altcoin Ziyanları Siliyor: Artışlar Yüzde 20’yi Geçti!

Hafta içi boyunca makroekonomik ve politik gelişmeler sonucu düşüş yaşayan kripto para birimleri, hafta sonuna ivme kazanarak girdi. Piyasa değeri ile ilk 100’e bakıldığında, en çok yükseliş yaşayan altcoin, yüzde 22 ile Harmony (ONE) olarak gözüküyor. Peki, diğerleri hangileri oldu? Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bu altcoin projeleri, hafta sonuna yükselişle girdi

Piyasa değerine göre ilk 100’e baktığımızda, Harmony’nin (ONE) yüzde 22 yükseldiği gözlemlenebiliyor. Harmony, merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) oluşturulmasını ve kullanılmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir Blockchain platformudur. Harmony, yakın zamanda yeni token ekonomilerini paylaştı. İkinci olarak Waves (WAVES) yüzde 21.37’lik bir artış yaşadı. Waves, merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumlarını destekleyen çok amaçlı bir Blockchain platformudur.

Üçüncü olarak kendisini Blockchain endüstrisinin karşılaştığı “en zor sorunlardan” bazılarını çözen bir proje olarak gören Cosmos (ATOM) yüzde 15.11 yükseldi. Cosmos, yakın zamanda ağına OmniFlix’in geldiğini duyurdu. OmniFlix, yakın zamanda bir mainnet lansmanı da gerçekleştirdi. Ağ aynı zamanda bir kodlama dersi de vermeye başladı. Cosmos’un ardından en çok yükselen altcoin, Aave (AAVE) oldu. AAVE, yüzde 14.4 yükseldi. AAVE’nin ardından Polkadot (DOT) yüzde 12.94, Fantom (FTM) yüzde 13.47 yükseldi.

Terra, bugün de yükselişte

Terra (LUNA) yüzde 12.65 değer kazandı. Değer kazancı açısından dünün liderlerinden biri olan LUNA, bugün de yeşil tahtada işlem görüyor. Token geçen yıl yüzde 902 gibi güzel bir artış gösterdi. LUNA tokenlarının arkasındaki Terra, son zamanlarda bazı olumlu gelişmeler gördü. İki ay önce, büyük borsalar, Aralık sonunda 100 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için LUNA tokenının değeri üzerinde olumlu bir etkisi olan Terra’nın UST stablecoin’ini listeledi. Ayrıca, LUNA ekosistemindeki aktivite hız kazanıyor. DeFi Llama’nın verilerine göre, ekosistemdeki Kilitli Toplam Değer (TVL), 18.6 milyar dolar. TVL 27 Aralık’ta 21 milyar doların biraz üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Terra’nın dışında Gala (GALA) yüzde 12.64, Tezos (XTZ) yüzde 12.49, Ethereum Classic (ETC) yüzde 12.13, XRP ise yüzde 12.02 değer kazandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 11 Altcoin Ziyanları Siliyor: Artışlar Yüzde 20’yi Geçti! 1

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap