Bu 11 Altcoin İçin Son Dakika: Balina Satışı da Var!

Bu 11 Altcoin İçin Son Dakika: Balina Satışı da Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 11 Altcoin İçin Son Dakika: Balina Satışı da Var!

Sıcak gelişmelerde Sui takımı, merkezsiz borsa MovEx ile ansız bir ayrılık kararı aldı. Bu esnada, a16z üzere kurumsal balinalar yüklü altcoin satışlarıyla dikkat çekiyor. Günün öne çıkan gelişmelerine bu yazıdan göz atabilirsiniz.

Bu 11 altcoin projesinden kıymetli haberler var

Sui takımı MovEx ile yollarını ayırdı

Sui Foundation, merkezi olmayan borsa MovEx ile bağını sonlandırdı. Karar, MovEx’e tahsis edilen 2,5 milyon SUI’nin mukaveleye ters olarak kullanılmasından kaynaklandı.

MovEx, gelecekteki muhakkak periyotlarda tokenlerin kilidinin açılmasına müsaade veren mukaveleye dayalı bir kilitlemeye tabi olarak, değişim eseri DeepBook üzerindeki çalışması için Sui’den cari fiyatlarla 1,6 milyon dolar kıymetinde yaklaşık 2,5 milyon SUI almıştı. Lakin Sui grubu, MovEx’in üç cüzdana 625.000 SUI’lik üç süreç başlatarak mukaveleyi ihlal ettiğini söyledi. İştirak mukavelesini fes etti.

Andreessen Horowitz (a16z) borsalara yüklü ölçüde MKR gönderiyor

Önemli bir kurumsal transferde a16z, bu hafta ikinci büyük Maker (MKR) transferini gerçekleştirdi. Lookonchain, kurumsal şirketin yeni bir adrese 6.750 MKR transfer ettiğini bildirdi. Bu süreç fiat bazında 8,25 milyon dolar taşıyordu. Rapora nazaran a16z, kelam konusu MKR rezervlerini satmaya hazırlanıyor.

Şirket geçen hafta 12,6 milyon dolar kıymetinde 12.864 MKR transfer etmişti.

Kurumsal balina Binance’e 37 bin ETH aktardı

Bir öteki süreçte, EmberCN’in raporuna nazaran, devasa bir kurumsal balina Binance’e 68,8 milyon dolar pahasında ETH aktardı. Balina şu anda 60.301 ETH tutmaya devam ediyor. İlgili fonları Eylül ayında diğer bir anonim adresten temin etti. Cüzdanın ETH yatırımcıları şu anda %50’den fazla ziyan yazdırıyor. Daha evvel OKX ve Houbi’den ETH fiyatı 3.693 dolarken satım alım yapmıştı.

Shiba Inu (SHIB) balinaları, yeni haberleri evvelden satın alıyor

Shiba Inu balinaları, son 24 saatte %197 artan büyük süreçler kaydetti. Raporlara nazaran, altcoin balinalarının süreçlerinde evvelki gün %197 artışla 12.54 milyon dolarlık büyük süreç gerçekleşti. IntoTheBlock bilgilerine nazaran balinaların ve yatırımcıların durumlarındaki değişimi gösteren büyük yatırımcı net akışları son yedi günde %326 arttı. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, balina süreçleri bugün ortaya çıkan Shibarium beta test tarihi ile eşleşiyordu.

Ripple, Karadağ CBDC pilot projesini duyurdu

Ripple’ın CBDC Danışmanı Antony Welfare, ulusal stablecoin projesiyle ilgili olarak Karadağ’da özel bir uzman grubuyla çalıştıklarını bildirdi. Tweet’e nazaran, ülkenin merkez bankası CBDC pilot projesi için Ripple ile çalışacak.

Bu ortada OKX, rezervlerinde yüklü ölçüde XRP bulunduğunu bildirdi. Çarşamba yayınladığı PoR raporunda, 26 Temmuz prestijiyle XRP dahil 11. 3 milyar doların üzerinde altcoin tuttuğunu belirtti.

Cosmos, Agoric Components Library’yi başlattı

Cosmos, “Agoric component library” isimli öbür bir özel projenin lansmanını duyurdu. Agoric component library, kullanıcılar için kapsamlı öğreticiler ve kılavuzlarla birlikte topluluk tarafından geliştirilen akıllı mukavelelerden oluşan bir kitaplıktır. İlgili bileşenler, oylar için on-chain sayaçtan çeşitli özellikler sunan eksiksiz NFT platformuna kadar farklılık gösterir.

Crypto.com, MATIC ve CRO için staking havuzlarını açtı

Kritpo borsası Ctypto.com, MATIC ve CRO ile staking süreçlerini başlattı. Firmaya nazaran, MATIC ve CRO şu anda staking yapmak için hazır durumda. Bunlara ek olarak, borsa ayrıyeten Polkadot (DOT), Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) içinde staking sunuyor.

Binance, bu altcoin için kaldıraçlı süreçleri başlattı

Yeni bir duyuruda Binance, Arkham (ARKM) için 20x’e kadar kaldıraçlı süreçleri başlattığını bildirdi. ARKM artık USDT çiftinde en fazla 20x’e kadar durum alabiliyor. Süreçler 28 Haziran saat 05:45’ten itibaren etkin olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 11 Altcoin İçin Son Dakika: Balina Satışı da Var! 1

Astar Network, Astar 2.0’ı başlattı

Polkadot’ta multi-chain tahliller için önde gelen akıllı mukavele platformu olan Astar Network, Astar 2.0 Vizyonu” nu ortaya çıkardı. Japon pazarında güçlü bir desteği olan platform, Web3 teknolojisinin dünya çapında milyarlarca kişi ve kuruluşa ana akım olarak benimsenmesini sağlamayı hedefliyor.

Astar 2.0, Web3’ün tam potansiyelinden yararlanmak için uzun vadeli net bir tarafı yansıtan, platformun evriminde kıymetli bir kilometre taşını temsil ediyor. Kurucu Sota Watanabe, platformun dünya çapında milyarlarca insan için Web3’ün kilidini açma taahhüdünü vurguladı. En son güncelleme olan Astar 2. 0, ağın sürdürülebilir uzun vadeli büyümesini sağlamak için token iktisadının ve geliştirici araçlarının yenilenmesinden başlayarak çeşitli geliştirmeleri kapsıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 11 Altcoin İçin Son Dakika: Balina Satışı da Var! 2

Astar 2.0’ın en kıymetli avantajlarından biri, platformun mahallî kriptosu ASTR’nin gelişmiş işlevselliğidir. Kullanıcılar, geliştiriciler ve iş ortakları, enflasyon oranı, gas fiyatları ve dApp’ler için staking mükafatları üzere kritik değişkenlerde yapılan değişikliklerin mükafatlarını toplayacaklar. Bu ayarlamalar, ekosistemi optimize etmeyi ve tüm paydaşların daha fazla iştirakini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Immunefi, Trail Of Bits, Solana Foundatio, Rekt testini başlatıyor

Immunefi, Trail of Bits, Solana Foundation ve Web3 ekosistemindeki başka önde gelen oyuncular, sağlam bir güvenlik standardı için güçlerini birleştirdi. Ortak efor, Web3 projelerinin güvenlik performansını artırmak için tasarlanmış kapsamlı bir temel güvenlik standardı olan “Rekt Testi” ile taçlandırıldı.

Rekt Testi, öncelikle Web3 projelerine yönelik kısa bir ankettir. Fakat projelerin güvenliğini değerlendirmekle ilgilenen herkes tarafından kullanabilmektedir. Emeli, Web3 projelerinin uyması gereken asgarî seviyede bir güvenlik performansı oluşturmak. Birebir vakitte, hem kullanıcılar hem de yatırımcılar için daha inançlı bir ortam sağlamak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 11 Altcoin İçin Son Dakika: Balina Satışı da Var! 3

Duyuruya nazaran Rekt Testi yedi kritik güvenlik ihtiyacını kapsıyor:

  1. Sistem Dokümantasyonu ve Rolleri. Bu husus, tüm aktörleri, rollerini ve ayrıcalıklarını belgelemeyi içerir.
  2. Anahtar İdaresi ve Erişim Denetimi. Anket, fizikî adımı içeren sağlam anahtar idare sistemlerinin uygulanmasına odaklanır.
  3. Olaya Müdahale ve Kriz İdaresi. Projelerin, yazılı ve test edilmiş bir olay müdahale planına sahip olması gerekir.
  4. Ekip ve İşçi Güvenliği. Çalışanların, bilhassa de kıymetli rollerde bulunanların, özgeçmiş denetimlerinin yapılması ve kesin olarak belirlenmesi, takım içinde şeffaflığın ve inancın korunmasına yardımcı olur.
  5. Kod Güvenliği ve Test. En son derleyici ile kod derlemek, sistem için anahtar değişmezleri tanımlamak ve bunları her taahhütte test etmek, kod güvenliği için temel uygulamalardır.
  6. Dış Kontroller ve Güvenlik Açığı İdaresi. Rekt Testi, dış kontrollerin ve güvenlik açığı açıklama programlarının yahut yanılgı ödüllerinin uygulanmasının değerini vurgular.
  7. Saldırı Azaltma ve Kullanıcı Müdafaası. Projeler, potansiyel güvenlik açıklarını belirlemek ve ele almak için taarruz vektörlerini dikkate almalıdır. Ayrıca, kullanıcıları sistem içinde kasıtsız berbata kullanımdan korumalıdırlar.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap