Bu 10 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler: Yükseltme ve Daha Fazlası!

Bu 10 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler: Yükseltme ve Daha Fazlası!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 10 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler: Yükseltme ve Daha Fazlası!

Kripto para piyasası sert düşüşlerin akabinde sakin sularda ilerliyor. Bununla birlikte kimi altcoin projeleri kripto balinalarının ilgisini çekiyor. Kimileriyse geliştirmeye ve kendini yenilemeye devam ediyor. Öte yandan piyasadan olumsuz haberler de geliyor!

Altcoin projeleri için sıcak haber panoraması…

XRPL Labs side-chain Xahau’yu duyurdu

XRPL Labs, Pazartesi günü yaptığı açıklamayla XRP akıllı kontrat side Xahau Ledger’ı duyurdu. Xumm cüzdan kurucusu, ferdî benimseme vizyonunu karşılamaya yardımcı olacağını söylüyor. Altcoin topluluğu, XRPL ekosistemine birden fazla özellik ekleyen ve XRP ve XRP Ledger’ın benimsenmesini ilerleten Xahau Ledger konusunda heyecan duyuyor. Bu, XRP Ledger protokolünü perakende satışta benimsenmeye yaklaştırıyor.

PancakeSwap, CAKE yakmaya devam ediyor

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’ın listesinde olan PancakeSwap, kıymetli bir kilometre taşına ulaştı. Buna nazaran altcoin projesi süreç fiyatlarından gelen gelirlerle CAKE yakımlarına tüm süratiyle devam ediyor. Açıklamada PancakeSwap, bugüne kadar toplamda 8,670,969 CAKE yakımı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Dev balina APE cüzdanını şişiriyor!

Kripto analitik platformu Lookonchain balina cüzdanlarını izlemeye devam ediyor. Lookonchain, Machi Big Brother isimli dev balinanın bugün yeniden 154.570 ApeCoin (APE) satın aldığını paylaştı. Balina bu alım için 135 ETH (222 bin dolar) harcadı. Bu ortada balina Ağustos ayında ortalama 1,73 dolar fiyatla toplam 3,13 milyon APE biriktirdi. Analitik platformu ayrıyeten, balinanın 2,5 milyon APE (4,5 milyon dolar) Binance’ten 1,8 dolardan çektiğini ve 631 bin APE’yi DEX’ten 1,5 dolardan satın alındığını açıkladı.

PepeCoin takımı, milyonlarca dolarlık hırsızlığı açıkladı!

Multisig cüzdanından yapılan gibisi görülmemiş süreçler geçen hafta PepeCoin gözlemcilerini korkuttu. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu olayın akabinde PEPE fiyatı sert düştü. Pepecoin grubundaki kimi haydut geliştiriciler, geçen hafta token’ın multisig cüzdanından eşi gibisi görülmemiş transferlerin gerisindeydi. Bir grup üyesi milyonlarca kıymetinde PEPE’yi çaldı. Şu anda altcoin projesin denetimini elinde tutan bir geliştirici şu paylaşımı yaptı:

PEPE, başlangıcından bu yana ne yazık ki takımın bir kısmının büyük egolar ve açgözlülük tarafından yönetilen makûs aktörler olduğu iç çekişmelerle boğuştu. Sık sık çatışmalar yaşandı ve PEPE’nin oluşturulmasında yer alan takımın çoğunluğu, projenin başlangıcının birinci haftasından sonra kendilerini uzaklaştırmaya başladı.

Binance, BNB ağ yükseltmesi ve hard fork’unu destekleyecek

Açıklamaya nazaran Binance, kullanıcılar için tüm teknik ihtiyaçları karşılayacak. Ayrıyeten, yükseltme sürecinde para yatırma ve çekme süreçlerini askıya alacak. Yükseltme, 31.302.048 BNB Smart Chain blok yüksekliğinde yahut yaklaşık 30 Ağustos TSİ 11.30’da gerçekleşecek. Kripto borsası para yatırma ve çekme süreçlerini yaklaşık TSİ 11.15’den itibaren askıya alacak.

1inch, 10 milyon dolarlık ETH satın aldı

1inch Yatırım Fonu’na ilişkin bir kripto cüzdanı, 2023’ün birinci çeyreği boyunca yaptığı dolar-maliyet ortalaması (DCA) alımlarını kısa mühlet evvel nakde çevirdi. Bununla birlikte bahse mevzu cüzdan bir ay sonra büyük ölçülerde Ethereum (ETH) satın aldı. Bu kripto cüzdan cüzdanı şu anda çeşitli kripto varlıklarda yaklaşık 80 milyon dolar tutuyor. Bahsettiğimiz süreci Lookonchain işaretledi. Firmaya nazaran, 1inch’e bağlı cüzdan 1.655 dolar fiyattan toplam 6.088 ETH satın aldı. Bu da şirketin altcoin alım süreci için 10 milyon doların üzerinde harcama yaptığı manasına geliyor.

Solana tabanlı otomasyon Startup’ı Clockwork kapanıyor

Solana merkezli otomasyon aracı teşebbüsü Clockwork’ün vakti doldu. Multicoin Capital dayanaklı projenin kurucusu Nick Garfield Pazar günü yaptığı açıklamada, kendisinin ve takımının “protokolün faal geliştirilmesinden uzaklaştığını” açıkladı. Bu bağlamda 31 Ekim’de Clockwork’ün altyapısını kapatacağını söyledi.

Coinbase’in Base’indeki Friend.tech hacmi ve aktifliği ‘ölüyor’

Lansmanının üzerinden üç haftadan kısa bir mühlet geçen merkezi olmayan toplumsal ağ Friend.tech, aktiflik, girişler ve hacim üzere temel ölçütlerdeki düşüşün akabinde eleştirmenler tarafından “ölü” ilan edildi. Coinbase’in Base ağındaki merkezi olmayan uygulama, günlük fiyatların 1,7 milyon dolara ve süreçlerin 525.000’e ulaştığı 21 Ağustos civarında rekor düzeylere ulaştı. Lakin, DefiLlama’ya nazaran son datalar fiyatların 26 Ağustos’ta %87 düşüşle 215.000 dolar civarına gerilediğini gösteriyor. Bu ortada, Dune Analytics bilgileri uygulamanın 27 Ağustos’ta 51.000’den fazla süreç kaydettiğini ortaya koyuyor. Bu da mevcut durumun tepe noktasına nazaran %90 düşüş gösterdiği manasına geliyor.

PayPal’ın stablecoin’i lansman sonrası sonlu alım görüyor

PayPal, stablecoin’i PayPal USD’’yi kısa müddet evvel piyasaya sürdü. Nansen’in on-chain bilgilerine nazaran, PayPal USD şimdiye kadar hudutlu bir benimseme ile karşılandı. Altcoin tokenlerinin yaklaşık %90’ı, 7 Ağustos’tan bu yana, stablecoin’in ihraççısı olan Paxos Trust’ın elinde duruyor. Toplam PYUSD arzının sırf %7’si Kraken, Gate.io ve Crypto.com üzere borsalarda. Diğer bir deyişle, coin borsalarda dolanımda değil. Bu da kripto kullanıcılarının hudutlu bir formda benimsediğini gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap