BTC ve ETH Stabilken Bu 2 Altcoin Yatırımcıları Çekti!

BTC ve ETH Stabilken Bu 2 Altcoin Yatırımcıları Çekti!

Paylaş
BTC Piyasası: BTC ve ETH Stabilken Bu 2 Altcoin Yatırımcıları Çekti!

Bitcoin ve Ethereum’un hakim olduğu bir piyasa ortamında, iki altcoin faal adreslerdeki beklenmedik artışlarla kripto para meraklılarının dikkatini çekti. Blockchain tahlil firması IntoTheBlock’un son dataları, büyük kripto varlıklar istikrarlı bir faaliyet sergilerken Litecoin (LTC) ve Dogecoin’in (DOGE) kalıpları kırdığını ortaya koydu. İşte detaylar…

Popüler altcoin LTC için etkin adresler arttı

Genellikle “dijital gümüş” olarak anılan Litecoin, etkin adreslerde etkileyici bir artış göstererek kullanıcıların ilgisinin arttığına işaret etti. IntoTheBlock tarafından sağlanan bilgilere nazaran, kripto para ünitesi şaşırtan bir halde günlük 231,27 bin faal adres kaydetti. Bilhassa kripto sanayisini çevreleyen karmaşık piyasa şartları göz önüne alındığında, iştirakteki bu artış Litecoin için yeni bir soluk olarak geliyor.

Aktif adreslerdeki artış, artan benimseme, yenilikçi gelişmeler ve hatta traderlar ve yatırımcıların yenilenen ilgisi dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlanabilir. Son 24 saat içinde fiyatındaki %0,2’lik küçük düşüşe karşın Litecoin, hafta boyunca %1,5’lik bir bedel artışı kaydetmeyi başardı. Bununla birlikte, aylık performansı %22,0’lik bir düşüş ortaya koyarak coinin karşı karşıya olduğu potansiyel zorluklara işaret ediyor.

DOGE da beklenmedik iştirak çekti

Bu ortada, başlangıçta meme esintili bir kripto para ünitesi olarak yaratılan Dogecoin, dayanıklılığını bir kere daha gösterdi. IntoTheBlock’tan alınan son datalar Dogecoin’in günlük 46,08 bin faal adres kaydettiğini gösteriyor. Adres aktivitesindeki bu beklenmedik artış, Dogecoin’in hafta boyunca %1,3’lük bir çıkar yaşaması ve şu anda 0,064 dolardan fiyatlandırılmasıyla ortaya çıktı. Dogecoin için faal adreslerdeki artış, coin’in popülaritesini daima olarak meme kökenlerinin ötesine taşıyan canlı ve kendini adamış topluluğunun bir ispatıdır. Dogecoin, mizahi başlangıcına karşın, ekseriyetle klâsik beklentilere meydan okuyarak kripto para piyasasında kayda kıymet bir oyuncu olarak kendini kabul ettirmeyi başarmıştır.

BTC Piyasası: BTC ve ETH Stabilken Bu 2 Altcoin Yatırımcıları Çekti! 1

Veriler ne gösteriyor?

Bu kripto para ünitelerinin performansı hakkında daha kapsamlı bir bakış açısı kazanmak için, önde gelen bir piyasa data toplayıcısı olan CoinGecko ek bilgiler sağlamaktadır. Dogecoin’in hafta boyunca %1,3’lük hafif çıkarı ve Litecoin’in son 24 saat içinde %0,2’lik küçük düşüşü piyasadaki mevcut istikrarın altını çiziyor. Lakin Litecoin’in aylık bazda %22,0’lık bir düşüş göstermesi, coinin önümüzdeki aylarda ele alması gerekebilecek potansiyel zorluklara işaret ediyor. Buna ek olarak, Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance USD’ye (BUSD) bağlı “perpetual” Litecoin ve Dogecoin vadeli süreçler kısa mühlet evvel en büyük kripto para borsası olan Binance’den çıkarılmıştı. Bu gelişme, bu altcoinler için türev piyasasını etkileyebilir ve potansiyel olarak genel piyasa hassaslığını etkileyebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap